Dítě (2,5) se budí každou noc ve stejný čas, pak co 15 minut, dokud ho nevezmu k nám...Máte rady?

jankaaa01
1. říj 2024

Zdravím maminky, syn 2,5 roku se budí každou noc ve stejný čas (mez 0-0.30), napije se, vyčůrá a usne (spí od půl roku ve svém pokojíku), za 15 minut znovu a pak třeba znovu, prostě dokud ho nevezmu k nám do postele .. tam se ale taky často budí, neustále musí být přilepený ke mě, ležet hlavou na mě, to se ale už nevyspíme nikdo. Začal před měsícem chodit do školky (zvyká si, ale pomalinku, žatím tam pobrekává, ale je to čím dál lepší ) myslíte že to může být třeba tím ? Dříve k nám šel třeba až kolem 4-5.hodiny, ale teď je to takhle v noci a opravdu každou noc. Spí teda ještě v malé postýlce, máme v plánu koupit už normální. Meduňkový čaj nepomáhá vůbec, nic jiného jsem teda nezkoušela. Prosím vás o rady, nebo zkušenosti.
Děkuji

jankaaa01
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
mishka87
1. říj 2024

@jankaaa01 chodí ze školky po obědě nebo až po spinkání? Dle reakce bych řekla, že po spaní. A sama sis odpověděla, když si napsala, že si zvyká ve školce. Je to velký krok a spoustu dětí v tomhle věku s tím má problém. Je ještě malinký a u vás se cítí v bezpečí. Pokud byl zvyklý celý den být s tebou, je to pro něj ve školce o to horší. Najednou maminka není pořád k dispozici a tak se chce domazlit. Dej mu čas,ono to přejde, až si zvykne.

jankaaa01
autor
1. říj 2024

@mishka87 právě ještě chodí zatím po obědě, ale i tak je to asi moc změn najednou, ve školce je to naštěstí den ode dne lepší, tak snad brzy i ten spánek 😊 moc děkuji za názor !! Chtěla jsem se ujistit, jestli je to opravdu tím 😊

miryp
1. říj 2024

Rada je jednoduchá - nech ho spát rovnou ve své posteli, vyspíte se tak oba kvalitněji. A zvážila bych úpravu režimu ve školce, patrně je na něj i ten půl den příliš. Došlo tam k nějaké adaptaci za přítomnosti rodiče?
Jinak naše děti s námi spaly v posteli ještě v šesti letech. Ve 2,5 letech si je fakt neumím představit samotné v pokoji. To bylo období, kdy mou přítomnost potřebovaly o dost víc, neb jak měly nespočet vjemů z okolí, tak jim ty hlavičky v noci jely na plné obrátky a trápily je noční děsy...

jankaaa01
autor
5. říj 2024

@miryp samozřejmě byla adaptace za mé přítomnosti .. malý byl od půl roku ve svém pokojíčku, bylo to pro všechny takové vysvobození (vzbudilo ho i to, když se mi odlepila noha od podlahy a udělala jsem krok) co byl sám, spával celou noc nebo se max 1x vzbudil .. takže je u sebe zvyklý, opravdu je to tou změnou a tou školkou .. dneska v noci křičel že spaní to co říkají učitelky ve školce ostatním dětem 🤣 takhle jsem se ve 4 ráno ještě nenasmála

michaela666
6. říj 2024

@jankaaa01 U nás je běžné několikrát za noc " Já půjdu první." " Dej mi to, já to měla první." "Neber mi tu hračku." " Nech mě nebo tě žduchnu. "
Občas se ve spánku fakt hodně hádá. Nejlepší je když to vzbudí manžela, ten neví která bije takže k ní běží a ona spí jak špalek. 😀