Dcera (2 r.) nechce chodit. Co s tím?

lenatko91
21. bře 2022

Dobrý den, už delší dobu řeším, že dcera nechce moc chodit. Jsou jí 2 a čtvrt, chodí od roka a poslední cca 2 - 3 měsíce hlavně bez kočárku. Často se ale stane, že jdeme ven a ona po pár metrech začne kňourat, že chce na ruky, že ji bolí nožičky. Jindy naopak ujde hodně a kňourat začne, až jdeme domů. Myslela jsem, že je to botama, ale dělá to ve všech. Někdy hned co vyjdeme z domu, jindy později. Myslím si, že je to spíš psychologie, že chce prostě ten kontakt a nosit se. Když máme kočárek, tak chce zas ven chodit a po chvíli nosit, do kočárku nechce. Někdy ji “bolí nožičky” i doma, když má jít že schodů a to boty nemá. Snažím se vysvětlovat, že je velká a ostatní (i kamarádi její) chodí taky sami, ale bez úspěchu. Máte prosím rady, co s tím a jak se nezbláznit? 😃

amazonkajanik
21. bře 2022

@lenatko91 já sebou na delší trasu táhnu kočárek. Než se vláčet s 15kg synem, to radši budu tlačit ten náš elent, do kterého aspoň nacpu nutné věci na cestu. A většinou se stává, že je po nějaké době tak udyndaný, že si zaleze a usne. Jenže my chodíme procházky, kde je cesta řádně "upravena" traktorem,nebo harvestorem 🤭

felixfelicis
21. bře 2022

Brat s sebou nositko nebo jet s odrazedlem? Je jeste celkem mala a nanejake ulevy ma narok 🙂 U starsich deti jsem byla rada, ze brzy chodily samy a kocarek uvolnily mladsimu sourozenci, ale kdyz vas nic netlaci, tak proc jit na silu 🙂

pipi_puncocha
21. bře 2022

Jsme spolu myslím v termínovce, mám stejně starého syna. Nechce chodit po schodech, nechce chodit, když se někam musí (na zastávku, k autu atd.). Takže já všude tahám odrážedlo Funny Wheels, má popruh na rameno, dá se nosit jako "kabelka," a prostě syna táhnu na tom odrážedle. Jsem v 25tt, nezvládám ho nosit.

Dlouho jsem řešila, v čem je problém, jestli boty, kombinéza, zima, ale asi někde mezi nebem a zemí, prostě chce nosit. Na hřišti nebo na zahradě nebo někde kde je zábava nemá problém běhat celé odpoledne bez zastavení.

cilkat
21. bře 2022

Běžně nosím triletaka... Ale pokud myslíte, že jde spíš o mazlení/pozornost, než opravdu unavené nožičky, dobře mi funguje opravdu vzít do náruče, ale poponest třeba k nejbližší lampe nebo podobných jasně daných pár metrů. A rovnou předem říct, kamnesu. Dítě je spokojené, že nebylo odmitnuto a mě tahle vzdálenost nezatizi...

limali
21. bře 2022

@lenatko91 u nás bol problém zima. Keď bolo prvý krát nejakých 12 stupňov nechcel odísť domov. Inak beriem kočiar a verím že s teplým počasím, až bude zas viac vnemov a príjemne, ujde pešo to čo pred zimou. Sú to ešte prckovia, majú na to nárok 😊

lenatko91
autor
21. bře 2022

@amazonkajanik na delší trasy taky beru kočárek a když nechce chodit, tak ji tam posadím i když nechce 😃 ale kratší trasy mě štvou.

lenatko91
autor
21. bře 2022

@felixfelicis je fakt, že nás nic netlačí.. nosítko se mi na hřiště brát nechce, to se přiznám dobrovolně 😃 ale jedno máme 100 metrů od domu a to druhé tak 500 m. Odrážedlo brávám, ale moc ji to nebere, ujede kousek a chce ho zaparkovat 😃 ale možná by to chtělo nějaké větší 🤔

lenatko91
autor
21. bře 2022

@pipi_puncocha my máme pukylino, to je kovové, tak se tahá blbě 😃 ale možná zkusím vyměnit za větší 🤔 jinak jak říkáš, v parku třeba nebo na hřišti lítá všude, ale jak se jde z bodu A do bodu B, tak konec

lenatko91
autor
21. bře 2022

@cilkat zkusím.. je fakt, že většinou ji sice poponesu, ale řeknu třeba že jen kousek. To je pak jasné, že si neumí představit, co ten kousek je. Zkusím to říkat konkrétně, díky za tip

sirinfirst
21. bře 2022

Cca do tří let jsem nosila všude s sebou nosítko

areh
21. bře 2022

@lenatko91 u nás musela být motivace. Na výletech jsme hledali turistické značky. Jindy jsem říkala "jé hele, co je tam u toho křoví?" a syn tam hned doběhl (na bolení nožiček zapomněl), nebo jsme se domluvili, že část půjde a od určitého stromu ho vezmu, zase do určitého místa a pak půjde... Pořád jsem něco vymýšlela 🤷🏼‍♀️

daasqua
21. bře 2022

Ona je to pro ně v těch 2r taky někdy nuda a zdá se jim to daleko. My si každodenní cca kilometrovou procházku kolem rybníka rozdělily do menší úseků, kde bylo vždy něco zajímavého (most, kačenky, tenis, hřiště, splav, zídka na chození 3x, hřiště, slepičky, most... poslední úsek byla nuda, tak jsme běžely pozpátku a honily se). Jinak do 3 let mají nárok na kočárek, i když na ty kratší úseky je to otrava. Ve třech letech už ti bude běhat, že jí nestačíš 😀 Já ji přinejhorším taky nesla (a malýho v břiše).

fresshinka
22. bře 2022

@lenatko91 my to meli tak, že ve 2 letech syn ušel kilometry daleko, ale zpátky domů jen na rukou a nosit. Nosítka nikdy nevzal.. syn byl a je silne kontaktni dite, mel to podkr me jako formu tuleni s maminkou.. vždy sem hledala pak trasu tak, aby se dalo zpět dojet autobusem. Ted ve 3 letech jsem těhotná a nosit ho nemůžu, takže pro něj obrovský zlom. Že začátku se vztekal že chce na ruce atd, (ted nebudu pyšná na zo, co napíšu, ale u nás jediny, co zabralo) zacli jsme chodit s bombonama. Vzala sem vždy pár malinkych typu PEZ, lentilky atd a takhle sme sli domu. Vždy když chtěl na ruce tak jsme mu řekli, že na konci ulice dostane bombon.. ze začátku byla spotřeba velká, teď stačí třeba 1 nebo zadnej na celou cestu, sice ještě knoura, ale už se mi nestaví do cesty, nenatahuje ruce atd.

lenatko91
autor
22. bře 2022

@areh to by mohla být cesta, dnes na to zapomněla, když jsem jí řekla, že může se mnou odvést kolečka 😃 děkuju

lenatko91
autor
22. bře 2022

@daasqua právě, je to otrava 😃 navíc když vidím stejně staré kluky, jak jdou hezky sami nebo na odrážedle, tak mě to trochu deptá a to jinak vůbec nesrovnávam.

lenatko91
autor
22. bře 2022

@fresshinka Tyjo, díky za zkušenost. Když bude nejhůř, zkusím nějaké gumídky nebo tak. Právě si taky myslím, že to má jako formu tulení, je hodně kontaktní

iris92
22. bře 2022

Tak ja mam cerstveho triletaka a taky jeste vozime kocar. Na delsi vzdalenosti teda. Jinak bud jede na motorce nebo chce nosit, ujde jen fakt kratke vzdalenosti. Myslim ze to je povahou a nejak me to netrapi, urcite se casem rozchodi.

kapii
22. bře 2022

@lenatko91 já se ptám. Chceš potulit? Chceš odpočinout? A podle toho buď na místě obejmu nebo pokud je to možné nechám ho, ať si sedne a odpočine. Někdy je to ale z nudy tak to zabírá povídat si při chůzi nějaký příběh nebo o tom, co budeme dělat až na konkrétní místo dojedeme.

maartinka29
22. dub 2022

Jaaaj, no nas syn ten taky nechtel nikde chodit pesky..ted ma 4 roky a porad je stejne lenosnej,hned rika jak ho to nebavi,jak je unavenej,jak ho bolijou nohy atd ...my jsme ho vozili v kocare snad do 3 let jeste treba na nejakej delsi vylet apod. Na prochazkach usel jen kousek, no a v tech dvou letech se mu nechtelo vubec, to pak vzdycky kricel,ze nepujde uz

zuzita15
22. dub 2022

Je to jen obdobi, dcera to v tomto veku taky mela, ja tehotna, takze jsme se kolikrat placaly jen kolem baraku nez prisel tatinek. Doted (3.5) nekdy zatahne podvozek 🙂 Ale ujde klidne 3.5km do kopce, pul hodiny hopsa na tramposce a 3.5km zpet.