Co na nervy, když mám uřvané dítě?

11. črc 2021

Hezký večer.

Mám skoro roční dceru a ona furt a furt řve, furt chce být u mě, někdy jsem z toho už na palici, když řve a já už prostě mám dost, tak bych si chtěla něco dát na nervy, v minulosti jsem kouřila, tak to mě uklidnilo, ale teď je dcerka kojená a prostě nemůžu.
Máte nějaké osvědčené typy? Něco prostě abych se uklidnila?

Děkuji.

klokanka31
11. črc 2021

Pořádně se prospat a dát si nějaký dobrý dortík.

autor
11. črc 2021

@klokanka31 to bych ten dort musela jíst tak 20 hodin z 24 😏😄 ale kojím, tak snad tolik nepriberu😂

kocila
11. črc 2021

Bachovy esemce-stres…pomahajii mi v kritockych casech a a zabiraji mi do 15min…

klokanka31
11. črc 2021

Tak lepší dortík než cigarety a nebo alkohol...🙂 a co není špatný, zamyslet se nad tím proč dítě řve, vcítit se do něj, a tak. Říká se že dítě je stínem matky, když je máma nervní, tak pak je i dítě. A musím říct že u nás se to potvrdilo.

kocvarovas
11. črc 2021

Já mám v ledničce neustále čokoládu. A dcery už samy ví, že je moje a že ji mám na nervy.. 😁

cherie24
11. črc 2021

Jít se vykřičet do lesa 😄 jednu dobu jsem chodila běhat a první půlku nadávala, zpátky už jsem se vracela klidná. Když jsem třeba na sobě cítila v nějakých situacích doma, že už toho mám dost, tak mi v tu chvíli pomohlo odejít z místnosti, stačí půl minuty, minuta, tam jsem to rozdýchala a vrátila. A vážně není nic, co by mohlo pomoct, aby tak neječela, nevztekala se? Nějaká změna ve vašem fungování? Kolem roka jsem měla taky fakt dost, ale za její chování jsem mohla i já ... Když jsem to změnila, malá se hodně uklidnila, i když pořád je to vzteklina, to už asi lepší nebude, ale podstatně pohodovější než předtím 🙂

autor
11. črc 2021

@cherie24 Jediné co pomuze je, když ji vezmu na ruce.. ona chce byt u mě 24 hodin furt a furt.. takže je to fakt na palici.. děkuji moc 💜

cherie24
11. črc 2021

Já jsem malou začala hodně zapojovat. Do všeho. Do úklidu, do vaření. Pořídila jsem učící věž, aby viděla, co dělám v kuchyni. Tohle znám, taková řvoucí koule u nohy 😄 složili jsme jí z IKEA dílů a vyšla za pár stovek, zachraňovala nám životy. 🙂

supermatka
11. črc 2021

Bohužel někdy pomůžou až antidepresiva. Některá se myslím můžou i u kojení. Já je brala před těhotenstvím a Teda byla jsem vcelku klidná matka 😄. U tebe vnímám že už toho je na tebe fakt moc že asi už brecis s dítětem... Zkus se poradit s doktorem ❤️

95newmommy2020
11. črc 2021

V bance byl univerzální recept na šťastného zaměstnance Lexaurin. :D Jen asi ne s tím kojením. Jinak u nás nejlepší lék je jít ven, a nechat ho řádně se unavit. Byly doby, kdy se plazil i po chodníku někdy v březnu. :D

jjasmina
12. črc 2021

@klokanka31 Přesně ani podle mě dítě neřve jen tak z hecu, kor dlouhodobě. U nás se řvalo jen v noci teda, jinak přes den pohodička, za to ted skoro v 17 měsících si vymrčuje, vyžadujue a běda jak něco nedostane