Bezmoc a pláč dvou nespavců. Prosím, co mám dělat?

miskaa31
3. říj 2023

Ahojte, jsem už bezmocná a nevím co dělám špatně.

Starší syn 2 roky od mala měl problém se spánkem a druhý syn 3 měsíce mi usne přes den a několikrát se probudí za ten spánek a uspávání je fakt katastrofa....je 21:34 a obě děti stále nespí.

Já už začínám z toho psychicky být vyčerpaná a chce se mi z toho brečet.

Prosím co mám udělat:(?

prejeta_zaba
3. říj 2023

Nepíšeš jak uspáváš, jaké máte aktivity přes den, jestli kojíš... Tak mladší bude ještě dlouhou dobu spát náhodně. To je lepší se s tím smířit a jít spát s ním než se snažit ho ve 20.00 mít v postýlce. Starší dítě je předpokládam přes den řádně utaháno venku. Večer má klidový režim? Málo světla, žádné blbnutí, žádné sladkosti, minimum obrazovek? Máš možnost si jít lehnout jen se starším - něco mu chvíli klidně vyprávět? Máte nějaký rituál? 🤔

fifinka2020
3. říj 2023

@miskaa31 mám také nespavce, naštěstí větší věkový rozdíl, ale i tak jsem se nabrecela dost (mladší třeba do roka usnula pouze venku v kočárku, což se starším ne vždy slo), co si vybavuju, kolem 2. Let mel syn období, že chodíval spát třeba v 11... a jako opravdu jsme zkoušeli všechno, ale on prostě nebyl rezimovy a vše se odvíjelo od noci a kdy se vzbudil...a nejvíc se naň opravdu ulevilo, když jsme se s tím smířili s přestali tlačit na pilu - prostě se snažili přizpůsobit jemu a netrapili ho, že teď musí spát, protože všechny děti v 8 spí... a s tím uspavanim je to někdy boj, no...mně hodně pomohla hacka, ale je to hodně individuální...

janule0123
3. říj 2023

@miskaa31 menšího bych neřešila … tam bude trvat než si to sedne, me moje dvouměsíční nespí cca do půlnoci- to je jediná jistota, zbytek je každý den úplně jiný… beru ze to bude trvat než si to sedne a nějaký veliký režim s nim neudělám… muže uspavat manžel mladšího ? Ze by jste si je rozdělili? Mám sice starší, ale bývám často sama s nima doma na noc …takže potrebuju aby malá chodila spát sama. A ideálně k sobě do postele, protože by to bejbo zalehla s tím svým cestováním …

malytlustyhroch
3. říj 2023

Taky mam nespavce, jedno jen teda (+ pred nim jednoho spavce, ale nekolik mesicu byly jejich spankove zvyky naprosto nekompatibilni). Bezmoc z nevyspani uplne chapu. Za me rada: neres v kolik chodi spat, ale aby ses vyspala. Pokud se najde prekryv 8-10 hodin,kdy zadny z nich nema bdela okna delsi nez 20minut, tak toho vyuzij a spi taky i kdyby to melo byt od pulnoci do desiti dopoledne a to, aby chodily spat "jak se slusi" nech na pozdeji. Pokud snesitelne dlouhy prekryv nemaji, nebo se budi extremne casto, tak fakt zapojit partnera, at aspon par hodin slusneho spanku mas. My takhle spaly doma na etapy, partnersky to bylo samozrejme na houby, ale par mesicu to clovek vydrzi. A ted deti chodi zrovna spat, tak ukazkove az nas prarodice napominaji, ze preci "vyjmecne" bychom je mohly nechat jit spat pozdeji, ale deti proste v osm unavene a o zadne ponocovani nestoji. A to prvni (spave) chodili jako miminko a batole spat kolem desate jedenacte a druhe (nespave) sice v sedm ale pak bylo pravidelne od desiti do ctyr do rana vzhuru 🙈 Jsem rada, ze je to za nami, ted spi fakt ukazkove oba.

miskaa31
autor
3. říj 2023

@prejeta_zaba ahoj♡, přes dopoledne se snažím chodit ven po sňídaňi...hřiště, odrážedlo tak různě. Doma moc aktivit kromě hraní a pohádek nemám u staršího a mladšiho dávám na bříško a nebo ukazuji kontrastní karty nebo je v lehátku s hrazdičkou se zvířatky....když uvařim oběd, svačina, večeře a uklidím, tak malého za tu dobu...několikrát uspávam a to různě(kočárek, náruč, nosítko ale když ho položím tak se probere). Jinak kojím, to mě nikdy u kojení neusl a máme k tomu problém, že po kojení musíme odřihnout...a dost se mi budí i svíjením, kopáním nožičkami.

malytlustyhroch
3. říj 2023

Jo a jeste jeden posreh: nejspis nic nedelas spatne. Jedno moje dite bylo jako male fakt spankove nenarocne, spal hodne, bylo mu jedno,kdy, kde, jak se probudi... druhe presny opak, hlidali jsme u nej nakonec uplne vsechno aktivitu, tmu, deni spanek, abychom tomu dali aspon trochu snesitelne meze, ale efekt byl minimalni. To jake ty deti byly jako male nebyla ani nase zasluha, ani chyba, proste se tak nastavene narodily.

cherie24
3. říj 2023

@miskaa31 my jsme museli prostě přežít a časem si člověk tak nějak zvykne 🙈 nebo spíš otupí. 😀Starší byla teroristka už od narození. Nespala ani v noci, ani přes den, fakt nikdy a nikde. Ještě před 2. rokem už přes den nespala a já naivně v těhotenství spoléhala na to, že až bude miminko venku a bude horší noc, tak se dospím s nimi po obědě. Takže ve výsledku jsem nespala v noci kvůli mladší a přes den kvůli starší. 👌 Mladší má 20 měsíců a už taky některé dny jedeme bez spánku a u starší ještě ke všemu čekáme na vyšetření s ADHD. Někdo má holt smůlu. 😂 Pocity chápu. Taky mě to neskutečně štve, a kolikrát jsem nevěděla, jestli mám děti zadusit polštářem nebo začít brečet nebo prostě jen křičet z okna proč zrovna já. Štve mě, že máme kamarády, kteří v 8 hodin mají děti v posteli a oni mají veget a já ještě v 10 hodin ječím na obě děti jak fúrie, ať už přestanou kravit a konečně začnou ležet. Klidový režim asi ty smraďáta neumí a rituály máme, ke spánku je to vůbec nenavodí. 🤦🏼‍♀️ Ale zas jsou děti, které vstávají ve 4 ráno. Pořád si říkám, že radši se budu s dětma vysír** dlouhou, než ve 4 vstávat. Když jdu obě uspávat dřív, tak nikdy neusnou. Akorát po mě rajtují a já jsem z toho pak úplně nepříčetná, úplně zbytečný promarněný čas ... Takže prostě čekám, až děti projeví známky únavy a snažím se je aspoň směřovat k tomu, že večer po mě nemají vůbec nic chtít, protože mamince už jsou večer všechny problémy úplně jedno. 😆

helenakokonnositko
5. říj 2023

Ahoj, doporučuji nechat oba zkontrolovat osteopatem. Může jít o KISS syndrom u mladšího a KIDD syndrom u staršího. Důvodem pláče jsou bolestivé blokády vzniklé při porodu. Držím pěsti.

mydlova
5. říj 2023

@miskaa31 moje miminko jsem taky NIKDY neuspala při kojení. Měla reflux a moje mléko ji proste nesedlo. Zkus dat uměle, po umělém poprvé usnula. Držím palce 🙂