3leté dítě si neustále sahá na prsa. Má s tím někdo zkušenost?

berinka1
2. srp 2020

Zdravim, uz nevim kde to najit, ani nikoho se stejnym problemem neznam. Syn 3,5 roku si uz skoro rok neustale saha na prsa, hladi si je, natahuje si bradavky, behem dne, pred spanim, rano jak se probudi... nepomaha vysvetlovani, placnuti pres ruku, proste nic. Je desny, vypada to blbe, rodina i skolka ma to upozornuje.. Kojenej byl 2 roky. Ma s tim nekdo zkusenost? dekuji

zelenaesmolda
2. srp 2020

@berinka1
a proc te zajima co si mysli ostatni?deti sve telo jako tabu neberou,to se nauci az od dospelych.ja bych se spis zeptala pediatra jestli to nemuze znamenat nejaky problem.nesvedi ho treba?na to,co si mysli ve skolce bych se vykaslala.nekdo si kouse nehty,nekdo zuzla vlasy a syn si saha na prsa...

barmil
2. srp 2020

@berinka1 může si dělat dobre a určitě bych ho za to netrestala. Jiní chlapečci si v tom věku už hrají s přirozením, dělá jim to dobře, např trysky u bazénu, hlazení, chytání přes oblečení.
Říká se, že se za to nemají trestat, ani je na to upozorňovat a dělat z toho něco špatného, jen říct, že se to nedělá před lidmi, třeba v té školce nebo venku, že je lepší to dělat doma, jako např chodit na záchod, nebo se mýt.

marti89
2. srp 2020

Náš si zase pořád ždíme pinďu (má 3 roky) - beru to v klidu, aspoň povoluje předkožku, ale samozřejmě mi to není příjemný, když to dělá před návštěvou. Jakmile má nějakou činnost, ndbo si hraje s jinými dětmi, nechá toho..

zelenaesmolda
2. srp 2020

@barmil
souhlasim

berinka1
autor
3. srp 2020

no uprimne, mne to taky docela vadi.. a za pindu si taky taha, coz chapu, ze objevuje, ale ty prsa mne proste vadi.. trva to uz dlouho a nevypada to, ze by mel prestat sam od sebe. Urcite ho to nijak nesvedi, to by se asi spis hladil nebo skrabal, ale on proste si proste do dvou prstu chytne bradavky a drzi nebo natahuje.. Prijde me to fakt hrozny:(

zelenaesmolda
3. srp 2020

@berinka1
a proc ti to prijde hrozny?