3,5letý syn pořád brečí a špatně spí. Přejde to?

Včera ve 03:54

Ahojte, jsem zoufalá a nevím si rady se synem. Už nejaky čas je ufnukany, brečí kvuli všemu co se mu nelíbí...🤦‍♀️ často se zaseknr na.miste a tika že nechce chodit že potrebuje pomoc.. Poslední dva dny se v noci prevaluje a je vzhuru treba i 2h než zase usne.. Predevcirem od 2 rána dnes od pul 4 a už neusnul. Pres den spát nechodí už pomalu rok. Vidím že to potrebuje, ale proste neusne... Jen obdobi? Máme miminko 4 mesic ale už si to sedlo...trochu zarlil ale.miluje sestricku, je s ní Rad, tesi se na ni. Dekuji

ada22
Včera ve 04:04

Dcera mladší sestru milovala, ale i tak vnitřně šíleně žárlila. Jestli máte možnost. Zkuste mu vymezit nějaký čas ,kdy bude vědět, že jste tu pro něj. Např. O víkendu podniknou nějakou aktivitu jen s ním. Nebo jestli máte hlídací babičku, tak ji vyslat ven s miminkem a s ním dělat něco co ho baví. I když uznávám, že to je náročný.

autor
Včera ve 04:39

@ada22 bohužel žijeme daleko od rodiny, ale mame čas spolu pravidelně. Mimco vetsinou spí u me nebo u manžela, stridame se, takže po tu dobu je bud se mnou nebo s manzelem. Nebo muž hlída a my jdeme ven.. Udelame maximum 🤦‍♀️😔 je pravda že mu to nabouralo trochu večery. Byl zvyklý se mnou na knížkách a ted to moc nejde.. Malá večer taky vazduje mé ale nevydrží v posteli u knizek... Ale jinak mu venuju co se dá.. Jestli je to mimcem tak to mé mrzí..myslela jsem že už si to sedlo 🤦‍♀️

magola
Včera v 07:08

Ano, ono je fakt důležitý, aby ste si vymezili nějaký čas jenom pro vás dva. Aby prostě viděl, že ho nemáš o nic míň ráda, než jeho sourozence.

ada22
Včera v 07:29

Hele dle toho co píšeš děláš hodně. Žárlení to klidně může být. My to řešíme dodnes a to nechtěj vědět kolik jim již je 😀 Naopak věkem se to zhoršovalo jak mimino a pak batole začalo být akčnější. Je fakt, že mladší je trochu extrém a jako malá byla dost náročná. Tenkrát nám radila psycholožka to s tím vymezeným času ideálně pravidelným časem. Asi mu hodně a často opakovat, že ho máš moc ráda. Zároveň vím jak je těžké na to brát sílu, když sama by jsi potřebovala oraz a čas jen pro sebe. Ten čas, kdy mimino spí je fajn, ale vlastně on ví, že když mimino brekne, tak jde na vedlejší kolej. Nejde nějak uspořádat večerní program, aby měl to společné čtení. Třeba to nastavit jen na třikrát týdně. To už v tomhle věku pochopí. Hodně sil a mysli u toho i na sebe. Já když byla již hodně v nervu, tak oni to vycítí.

drtatko4
Včera v 07:58

Možná je jen hodně citlivý, ono ho to přejde. Nemává počas dne mnoho podnětu které mu pak spůsobují to nočné nespaní?

autor
Včera v 08:19

@drtatko4 nemyslím si.. Občas TV pred tím než si jdeme lehnout abych obstarala malou, ale není to každý den..vyjimecne..

autor
Včera v 08:21

@ada22 ty večerní rituály jsou na prd když je manžel na odpolední...jinak jsme spolu co nejvíc..dokonce asi mesic chtel být jen s manzelem knížky i spánek a ted zase zlom a jen ja...

hennrietta
Včera v 09:26

Dcera zatím sourozence nemá, ale má svou povahu. Má 3 roky a několikrát za den má svoje "záchvaty", kdy nepomůže nic a je zaseklá gramofonová deska a jede jen to svoje. Nic nechce, nic se ji nelíbí, neposlouchá,...
Přes den taky už dlouho nespí a začala se poslední týden budit zase mezi 5 - 6 hodinou.
A souhlasím také s ostatními. To, že vypadá ok, tak neznamená, že se s tou změnou příchodu sourozence vyrovnal. Pořád to může mít vliv.

autor
Včera v 10:16

@hennrietta verim že se to v nem stále bije a ve svém veku má Chaos v emocich a neví co s nimi.. Jen mi je to Tal líto, že se možná trápí. Často se ho ptám, zajímam se o jeho pocity, dávám mu lasku jak jen to jde.. Jen kolikrát nevím jak se v tech situacich chovat. Docela funguje raznost. Nekricet jen jasne a durazne vysvetlit a už neresit.. Čím víc knouram proč knoura, tak je to horší... Ale jestli to je správně, nevím 😔

hennrietta
Včera v 11:09

Anonymní, taky se mi občas stane, že už nemám náladu nebo čas řešit to, tak ji už ignoruju. Někdy to trvá 5 minut, někdy hodinu... a taky ne vždycky se mi podaří zvládnout své emoce.
Neřeším, jestli je to správně nebo ne, ale dělám,co můžu. Nejsem dokonalá a nejsem stroj, abych byla pořád naladěná dobře.
Zkouším uznávat emoce, odpoutání pozornosti, popovídat si s ní o tom později a stejně nejvíc záleží na tom, jaké je zrovna postavení hvězd a jak se zrovna vyspala.
Kolikrát se dokáže vzteknout kvůli věcem, které jsou naše denní činností a zvyklostí. 10x úplně bez problémů, v pohodě a pak jednou nějaký zkrat a je z toho hysterák a hodinová scéna.

autor
Včera v 15:20

@hennrietta tak jak čtu nejsem sama 🤦‍♀️asi jak píšete ani ja nejsem dokonalá taky mám své hranice a když k tomu prida vše okolo..nejde být stoprocentni. Dekuji za čas prispevek pomohl 😊

autor
Včera v 17:01

@hennrietta a chodí vám do školky? Dela sceny i tam nebo kvuli školky?

hennrietta
Včera v 17:20

Do školky chodí. Ve školce mi učitelky říkaly, že si všimly, že je hodně tvrdohlavá, ale nemají s ní nijak extra velký problém.
Scény jsou někdy před vypravením, někdy po vyzvednutí (chodím pro ní po obědě), ...
Nikdy se nedá odhadnout, co se bude u ní dít a co ji rozruší. Ale opravdu nebude vždy po jejím a nebudu s ní jednat vždy v rukavičkách. Dřív byla možná i domluva, teď už občas i zkouší, ať je čistě jen po jejím a žádný kompromis...
Jednou cestou ze školky jsem ji nesla celou cestu pod paží (máme to do 10 minut) a celou dobu strašný řev, vřískání a opakování jedné věty pořád dokola. Když jsem ji položila, abych si odpočala (jsem těhotná), tak mě zkoušela obcházet a jít zase zpátky do školky.

Možná to zní jako bych měla hrozný dítě s poruchou.🙈 Ale to jsou prostě takový epizody a povahu má z větší části po mně... Navíc když je klidnější období a nemá tolik afektů, tak se s ní dá na všem domluvit, když jí řeknu, že něco nejde a proč, tak to vezme, odchody z hřiště probíhají v klidu, je společenská, chce se kamarádit a hrát si s ostatními, ...