21měsíční dítě má problém usnout. Co ještě zkusit?

lucifucik123
12. únor 2023

Už to bude 14 dní čo som úplne zrušila kojenie a moje 21 mesačné dieťa má extrémny problém večer zaspať. Už som z neho zúfalá , dokáže byť hore aj 12hod. Večer začne veľmi plakať a plače aj dve hodiny. Niekdy ho až trasie od zlosti. Keď sa mi podarí ho niečím ukľudniť. Nechce sa nijako uspať, už som snáď vyskúšala všetko, spievanie , tancovanie, nosítko , hudbu, rozprávku , čítanie knihy, sirup na lepší spánok, rozprávanie , túlenie sa, čajík, mlieko z fľašky vôbec nechce, cumlík nemá. Väčšinou to trvá niekoľko hodín kým odpadne od úplnej únavy (väčšinou pri rozprávke keď pozerá ,áno viem nieje to vôbec ideálne) keď sa zase zobudí opäť plače a nedá sa ukľudniť a takto stále dookola deň čo deň. Susedia musia mať z nás radosť keď že bývame v byte. :( S manželom sa pri ňom striedame aby jeden z nás mohol spať. Na obed zaspí v kočári a večer keď ho chceme ušetriť scény tak zaspí rýchlo jedine v aute. Ale to nieje dlhodobé riešenie :( . Kočár na noc som skúšala len po byte a tam nechce ležať. Posteľ a celkovo izbu kde by mal spať neznáša. Prosím poraďte čo mám s ním ešte robiť ? Rozmýšľam že kúpim ešte hojdacie kreslo. Alebo ho oblečiem a pôjdem ho v noci voziť vonku v kočári, ja už neviem. Vyplakávať v postieľke na to nemám srdce
, aj keď mi to už viacerí radili. No ja sa bojím že on sa snáď v tej postieľke zblázní , keď reve večer tak je ako nepríčetný a to som pri ňom. :( Poraďte dievčatá prosím ! 🙏

9radka9
Autor odpověď smazal
Zobraz
moonulka
12. únor 2023

A co s vámi v posteli, to jste nezkoušeli? Teď už je pozdě, ale obecně je fajn zařadit ke kojení (předpokládám, že se kojením dítě uspávalo) ještě před odstavem jinou asociaci. Já odstavila nedávno dceru 2 a 3/4, ale protože kojím ještě i miminko a tandem jsem nedávala. Pouštěla jsem jí na spotify audiopohádky a to jí zůstalo a v těch prvních dnech usínala výhradně u toho.
Vyplakávat nenechávejte, dítě vás potřebuje, potřebuje se ujistit, že je stále v bezpečí, doteď mu to umožňovalo kojení, bude mu to chvilku trvat, než si najde jiný způsob. Přeji hodně sil!