Nosítko na 8měsíční dítě. Doporučíte, prosím?

ajja87
13. čer 2024

Holky, jdu si pro radu,vy co používáte nosítka...pojedem na dovču a rádi bychom vyrazili i někam,kam se s kočárkem nedostaneme, přece jen už máme další dvě starší děti,tak aby viděly taky něco víc....no každopádně bychom chtěli tedy nějaké nosítko,kdy dítě může být otočeno i obličejem ven (jestli je to tedy možné,neukamenujte mě, nemám s nositkama zkušenost a nikdy jsem se o ně nezajímala,jen co jsem kdy viděla ,jak nekdo nosí děti). Dítě je docela cvalik, momentálně 7 měsíců a 10 kg, takže předpokládám, že do dovolené ještě něco přibere.Ale prostě bych ráda,aby vidělo a nekoukalo jen na naší hruď 😁

tridvajedna
13. čer 2024

@ajja87 Ahoj, kdyby koukalo čelem ven, tak se mu bude nepohodlně sedět, tobě nosit a škodí to zádům, nožkám, protože dítě nepodsadíš. Nosítka, které nošení čelem vpřed umožňují, jsou neergonomická a nemá cenu po nich vůbec koukat.
Věř, že i když bude nalepené čelem na tebe, tak bude moci skvěle pozorovat. Nebo si ho dáš v nosítko na záda, utáhneš popruhy, aby bylo vysoko a bude ti koukat zpoza ramen.
Vybírala bych s ohledem na váhu tzv. batolecí nosítko, které bude ideálně ušité ze šátkoviny, ne z pevné látky.
Např. MoniluUni, Martys Toddler, Jožánek Dan, Sestrice... Klidně z druhé ruky.
Nebo můžeš vyzkoušet osobně v obchodech specializovaných na nosítka (ne Feedo, Malvík apod...), v Praze je to třeba ZkusNositko.cz, iSatky.cz..

darkwitch
13. čer 2024

@ajja87 ve zkusnositko se dá i půjčit jen na tu dovolenou

ajja87
autor
13. čer 2024

@tridvajedna děkuji, určitě asi bych brala z druhé ruky,je ro opravdu jen pro ty výlety, nějak nemám v plánu nosit,nenosila jsem ani u jednoho dítě,ale přece jen pro ty výlety si myslím, že to bude lepší...ted jsme meli na zkousku jen půjčené,abychom věděli,jestli v tom vydrží, když není zvyklé, nevim značku, musim se podívat,ale asi to bylo nějaké to ergonomické, protože bylo vidět, že je dělané tak,aby se dalo podsadit, prostě obráceně by to snad ani nešlo...jinak Prahu mám dost z ruky,tak bohuzel musím hledat jinde😉

martulka88
14. čer 2024

@ajja87 Jdi do nosící skupiny na FB a poptej se tam. Určitě bude aj někdo z okolí, kdo by ti ho půjčil. Hlavně né "vysítko" - to je to čelem dopředu. V té nosící skupině ti hodně poradí a nakonec třeba zjistíš, že ve stejné ulici je nosící mamka a půjčí ti na dovolenou nosítko. Až bude prcek větší, můžete pořídit krosnu (to jsme loni udělali my a jsme rádi, že můžem vyrazit do našich hor).

nektarinka123
14. čer 2024

@martulka88 ja jen ze krosnu fyzioterapeuti vubec nedoporucuji. Taky mame od thule za hodne penez a dost mne sklamalo ze to neni prilis vhodne😩

elesse
15. čer 2024

Berte z druhe ruky kibi, typ in nebo vetsi, daji se sehnat za par korun, ergonomicka, pohodlna. Ne nejlepsi nositka, ktera existuji, ale pomer cena vykon za me dobry. Tim spis u bazaru