Zvlášť hluboký kočárek a sporťák nebo trojkombinace?

misapet
13. led 2017

Ahoj všem,
chtěla bych se zeptat, dle vašich zkušeností? Je lepší samostatný hluboký kočárek a potom sporťák nebo trojkombinace? Stále váhám 🙂 Předem všem děkuji 🙂

absintka19
13. led 2017

@misapet ahojky, tak za mne rozhodne trojkombinace, protoze planujeme 3 deticky a budou mit uz tak hromadu veci na lyze, na kolo takze spise fandim 3v1 ale ne kazdy. Musi vydrzet 3 deti minimalne , do mesta i do prirody takze tfk joggster III 2016 je ten co nam parkuje ve sklepe 🙂

myshoun
13. led 2017

Já bych po svy zkušenosti koupila pekne houpavy hluboký zvlášť a klidně z bazaru a sportak taky zvlášť- uz budete vědět víc co se vám hodí- malý/ větší, terén/ město, kolik chcete investovat atd. Měla jsem Peg perego Gt3 sportak byl milionový, ale mimino v něm nepohoupete...

barchen
13. led 2017

@misapet
Já spíš všechno separátně. Hluboký houpací kočár, na naše rozbité silnice i do lesa (Inglesina sofia), bytelný sporťák do terénu (chicco) a autosedačku mám úplně jinou (poděděnou). Je pravda, je to náročné na skladování a nevýhodou u mne je, že nemám podvozek na autosedačku, takže k lékaři musíme buď hlubokým nebo autosedačku do ruky (a tím pádem autem). Ale koukám se po nové, bezpečnější autosedačke a ty nejbezpečnější (podle d-testu) nejsou většinou jako trojkombinace. (Potřebuji něco fakt bezpečného, hodně jezdím na dlouhé trasy). A taky je rozdíl, jestli to chcete pro jedno dítko, nebo plánujete víc dětí po sobě. To je pak snažší mít něco praktického, skladného a bytelného, třeba k lékaři nebo na krátký nákup, pokud jste na to sama a nechodí s Vámi manžel nebo babičky, není snadné udržet víc dětí pohromadě aby se Vás drželi za ruku, za kočár....

j.a.n.i
13. led 2017

Taky jsem měla GT3 a tedy ani u jednoho dítěte mi houpání nechybělo. Houpací kočár jsem jednou vezla cizí a myslelajsem, že se z něj zblázním, blbě to zatáčí, blbě se s tím najíždí na chodník... nechtěla bych to doma.

absintka19
13. led 2017

@j.a.n.i tlumeni se da vypnout/zapnout, dle terenu 🙂

eliskaxox
13. led 2017

@misapet asi zalezi jak moc si potrpite na velikost korby. Pokud si stojite za obri korbickou, tak kupte kazde zvlast. Pokud jste smirena s tim ze mimco uz chce v 5-6m stejne koukat ven a pujde do sportaku, tak si vyberte velmi dobry sportak a k nemu shanejte korbu a autosedacku. Pokud mate rozpocet kolem 10tis, tak kupte hluboky a setrete na sportak. Pokud mate rozpocet 15tis a vys tak to uz se da sehnat pekna 3kombinace s kvalitnim sportakem- Concord, bugaboo, stokke, baby jogger, hartan, gesslein,britax go next apod

junkka
13. led 2017

My mame trojkombinaci a stejně jsem dokupovala z bazaru klasickej houpaci s obri korbou, mala se mi do te trojkombinace be 3 mesicich uz nevesla a v tomhle krasne spinkala jeste dlouho. No a pak jsem jeste dokupovala golfky.
Takze za me spise nejaky bazarovy hluboky a pak radeji nejaky poradny sportak ;)

swacinka
13. led 2017

My chtěli hluboký prostornější a houpací, ale sporťák se mi k tomu nelíbil, takže jsme zvolili variantu zvlášť a nelitovali jsme, u druhého miminka to máme v plánu stejně.

rousse
13. led 2017

@ misapet za mě jednoznačně ano - zvlášť hluboký a zvlášť sporťák. Začali jsme na 3-kombinaci. Krom toho, že korba byla malé malá už ve 3 měsících, tak jsem si hlubokou verzi chválila, ale jakmile jsem vytáhla sporťák, děs běs. Těžký (i když byl jeden z nejlehčích mezi 3-kombinacemi, bydlíme na kopci, malá je velká od narození, 2x denně šlapat s naloženým kočárem plus případný nákup, no hrůza), na cestování nepraktický, nevlezl se mi celý do kufru auta, musela jsem "korbu" sporťáku vozit na zadním sedadle, otočený proti směru jízdy a položený do lehu velmi špatně ovladatelný. Po měsíci jsem prodala a koupila sporťák Babyjogger city elite a pocítila jsem opravdu kočárkovací extázi🙂 Vleze se všude, v létě jsme letěli na dovču a nemusela jsem půjčovat golfáč, praktický, lehký, úžasně ovladatelný, prostorný. Ani neplánuju pořizovat golfky. Takže na případné druhé pořídíme jen hluboký kočár a šmitec. 3 kombinace už by mě znovu nemohla překročit práh baráku😀

martinaxxx1
13. led 2017

Za mě rozhodně zvlášť. Jako nezkušená matka jsem šla do trojkombinace a děs. Hluboká korba ještě šla, i když tam byl malý jen do 5-ti měs., protože řval, že nevidí, ale sporťák hrůza. Zabere celý kufr auta a váží snad tunu. Takže jsem ještě musela dokoupit golfky. Příště bych koupila bazarový hluboký kočár a pořádný sporťák. Trojkombinaci jedině pokud bych věděla jaký sporťák chci a k tomu pokud by šla hluboká korba, jinak nee...

alenita001
13. led 2017

Já jsem si koupila každý zvlášť a jsem spokojena. Při trojkombinaci se mi buď nelíbil hluboký kočár a nebo mi neseděl ten sportovní .. takhle jsem si oba vybrala podle svého .

j.a.n.i
13. led 2017

@absintka19 u houpací 4 kolové potvory žádné tlumení ani nezapneš ani nevypneš, to prostě houpe i když nechceš.

mastik
13. led 2017

Kdybych mohla vrátit čas, tak vše pořídím zvlášť. Ale ne všechny trojkombinace jsou špatné. Jako sporťák jsme pak pořídili Jané Slalom Pro a teď na druhé dítě jsem k němu akorát dokoupila korbu. Jenom autosedačku máme takovou, co vyšla dobře v testech (Maxi-Cosi Cabriofix). Ty z trojkombinací většinou nestojí za nic.

msimankova
13. led 2017

Po zkušenosti s trojkombinací, co mám - Cam Cortina X3, už mám plán - s hlubokou korbou super /byla i velká/, sporťák dobrý, ale stejně jako @rousse - obrovský, těžký, s nákupem do kopců super 🙂 Takže si ho nechám ještě tak půl roku - malé je 10 měsíců a když jí tam nacpu s fusakem, přijde mi hezky jako v tanku (hodně jezdím v MHD) a pak pořídím něco menšího, skladnějšího, takové ty bytelnější golfky. Ale kočárek jsem koupila starší, svojí volby nelituji. Jinak ty autosedačky z trojkombinací neberu moc vážně, používala jsem tu od Cam, protože není špatná, ale autem jezdím velmi málo.

alcar
13. led 2017

Taky uz bych koupila vsechno zvlast. Hluboky na par mesicu, nez zacne ditko sedet a pak rovnou nejaky lehci sportak typu Britax, Valco, Nuna...proste takovy trochu golfac (ale ne primo golfac), co se sklada jednim vrzem, ma jen jednu cast, je lehoucky a skladny.

calabasa
14. led 2017

Zvlášť. Vybrat uz si pak musis podle svých představ. Za mne klasika houpak svelkou korbou a pak skladný a skvělý terénní Baby Jogger Summit.

kristynatita
14. led 2017

Za me zvlast a tenhle nazor slysim casteji. Trojkombinace mohou vyjit cenove levneji, nez koupe vsech 3 casti zvlášť, ale pokud chcete skutecnou kvalitu a nevadi vam investovat par tisic navic, urcite zvolte zvlast korbu, vajicko i sportak. Doporucuju vybirat takovy posvozek, ktery bude kompatibilni s vajickem (obcas je to potreba).

misapet
autor
14. led 2017

Holky moc děkuji za vaše rady🙂