Výběr kočárku. Co bylo pro vás prioritou?

2. zář 2021

Zdravím maminky, jsem ve fázi shánění kočárku. Je tolik typů, velikostí atd., že mi jde z toho hlava kolem.
Co bylo pro vás prioritní při výběru kočárku?

klokanka31
2. zář 2021

Vzhled ☺

journals
2. zář 2021

Váha a výška (jsem malá a přes kočár jsem chtěla vidět), snadné ovládání a jednoduchý design. Hodně jsem ocenila i dlouhou stříšku kvůli zastínění. Vyhrálo Bugaboo (Fox) a vybrala bych si ho znovu

sigyn
2. zář 2021

Kvalita a bytelnost a samořejmě také trochu cena. Nakonec jsme sáhli po Noordi Sole a spokojenost, sice by mohl být lehčí a tak o 1 cm užší, ale když si vezmu, jak dostává naloženo a že to na něm nejde znát, tak jsem asi vybrala dobře. 😅

autor
2. zář 2021

@journals Kočárek je to hezký, ale ta cena - uf, přiznám se, že tolik peněz bych za kočárek nedala, ale to je jen můj postoj. Každý na co má finance. 🙂

journals
2. zář 2021

Cena je hodně relativní. Investice je sice pálka, ale jednak vědí za co a jednak si tyto kočáry drží cenu, takže tě ve výsledku vyjde úplně stejně jako nějaký Polák. Protože se dál pěkně prodá. Narozdíl od no name kočárků 🙂

autor
2. zář 2021

@sigyn Jsem z vesnice, takže taky koukám po "bytelnosti" - ať něco vydrží, přece jen ty cesty tady jsou trochu jiné než ve městě. Asi budu řešit i samotnou váhu kočárku, vím, že budu často sama a budu jezdit autem, tak ať je pro mne jednoduché kočárek složit, naložit atp.
Co také řeším je pochopitelně cena, více než 15 tis. bych za něj nedala. A to by mě právě zajímalo, v čem jsou ty dražší kočárky lepší než ty levnější.
@journals S cenou třeba dotaz na tebe, co myslíš, že tvůj kočárek má navíc? Neber to jako rýpání, opravdu mě to zajímá. 🙂

journals
2. zář 2021

Projel mi všechno, město, terén, les, park, cokoliv. Je ovladatelný, lehký (v době kdy jsem vybírala byl snad i nejlehčí plnohodnotný kočár na trhu) a má hodně bohaté příslušenství. Cena je znát na kvalitě. Kočár vypadá pořád jak nový a odvozí ještě pár dětí. Když koupíš kočár za 8 tis., tak budeš pak ráda když ho prodáš za 2 tis., sporťák bude obrovský, těžký a neskladný a stejně budeš v roce a půl kupovat lehký sporťák. Tím tě nepřesvědčuju, jen to vidím v okolí snad u všech. A pak jejich kočáry vyjdou vlastně mnohem dráž než můj, který jsem maximálně využívala a pak prodám za krásnou cenu dál. Ono to takhle s těmi dražšími věcmi často je...

fouskovi
2. zář 2021

My sehnali trojkombinace za necelých 6000 krásně hluboká korba bytelný na naše cesty po vesnici nechtěla jsem ty malé úzké kočárky

journals
2. zář 2021

Tak vyloženě trojkombinaci za 6 tis. bych se vyhla. Dvojkombinaci klidně, ale hlavně kupte kvalitní autosedačku. To je důležitější víc než super kočár. A za to se moc přimlouvám, bezpečí je opravdu důležité. @anonym

autor
2. zář 2021

@journals Ano, s tím souhlasím. Sedačku do auta budu rozhodně kupovat zvlášť, takže koukám pouze po dvoukombinaci, co se kočárku týče. A díky za tvé poznatky 🙂

autor
2. zář 2021

@journals Jinak ještě otázka je, zda li by tyto všechny věci nezvládl i obyčejný kočár. Z okolí mám lidi, co mají opravdu kočárky do 15 tis. a nikoho jsem neslyšela, že by si stěžoval na výše tebou jmenované věci. Ale souhlasím rozhodně s tím, že jej pak prodáš za mnohem menší cenu, než třeba ten dražší, kterou si svoji cenu dál drží. Budu se určitě snažit vybrat kvalitní kočár, ale 30 tis. za kočár utratit nemohu, to není v mých finančních možnostech.

dyechampion
2. zář 2021

My mame cybex priam za 37tisic (komplet nohy, korbicka, sportak a vajicko autosedacka) a priste bych do nej asi nesla 😆 furt nadavam jak se mi debilne sklada, ale zas vypada hezky, nic jinyho na trhu se mi nelibilo, projede mesto i hory (ale Snezku fakt ne) a doufam ze se pak da dobre prodat dal..

journals
2. zář 2021

Jdi do obchodu, porovnej, pojezdi a uvidíš 🙂 víc se napsat nedá. A ne, kočár za 30 tis. opravdu není stejný jako ten za 15. Já tě nepřesvědčuji, jen jsem měla prostě úplně jiné priority a kočár jsem maximálně spokojeně využila. Já to porovnání mám a vím, že investice se nám vyplatila, ale netvrdím, že je to jediná možná cesta 🙂

sigyn
2. zář 2021

Měla jsem možnost vyzkoušet kočárek za 36 tisíc a nepřišel mi v ničem lepší. Snad jen, že měl paradoxně menší korbičku. Což je vlastně další věc, dle které jsme vybírali - chtěli jsme co nejdelší a polohovací, protože v rodině máme reflux a všichni jsou vysocí. Jinak také mi přijde 15k maximum (ale nakonec jsem holt přidala 600,-), ale kdybych měla možnost, tak klidně koupím kvalitní kočárek z druhé ruky než nový polský (od známých vím, že je tam výběr 50:50, že ten kus vydrží alsp jedno dítě). Jen tedy ten náš byl úplně nový model, takže se ještě nedal z druhé ruky sehnat.

tahejhula
2. zář 2021

Nejdřív si promysli, nač ho budeš potřebovat. Velký koš na nákupy? Ruční brzda? Nechceš řešit všelijaké přídavné "kšilty"? Potřebuješ dlouhou boudičku! Chceš aby vydržel skutečný terén? Chceš s ním třeba běhat? Atd. Podle daných parametrů vyhledej konkrétní značky a typy. Design je fajn věc, ale dnes se dají kočárky doplnit tolika blbinkami, že to celé vozítko úplně promění.

emamaira
2. zář 2021

K těm dražším kočárkům, mám Hartan, cena byla kolem 21 tis. za dvojkombinaci, vozím v něm třetí dítě. Vypadá pořád super, hlavně není vyšisovaný, nevrže, kolečka gelová v pohodě a pořád původní, nikde se nepáře. Je bytelný, takže i těžší a hůře skladný, ale to pro mě nebylo rozhodující, nejezdím MHD, netahám ho do patra. Nemá žádnou extra funkci, co by levnější kočár neměl, ale je to jako u aut, rozdíl mezi Mercedesem a škodovkou prostě je.

madbetka
2. zář 2021

Velká korba, nafukovací kola, houpací (totiž dobře odpružený), lehký a aby se nám líbil. Měli jsme kočárek Inglesina Sofia na podvozku ergo bike a byl dokonalý. Odvozil tři děti a teď ho má švagrová, je pořád skoro jako nový.
Ale my jsme počítali s tím, že sporťák budeme kupovat jiný, tohle jsme měli vyloženě jako kočárek pro miminko (ale je velký, takže se mi do něj děti vešly hodně dlouho).

janina228
2. zář 2021

Já kdybych se rozhodovala znovu,tak bych sehnala jakýkoliv kočárek s hlubokou korbou (klidně i levnější, hlavně aby korba byla co největší a nejdelší) a pak bych zainvestovala do skladného a odolného sporťáku (baby Jogger summit X3 ❤️)..

jeyre
2. zář 2021

Na první dítě jsem kočárek podělila a nebylo to dobrý. U druhého jsem chtěla nový a řešila jsem bytelnost a odpružení, aby něco projel, chtěla jsem nafukovací kola, velký koš dolů, aby se dal rozumně složit do auta a cenu do 15tis, protože jsem věděla, že bude jen pro jedno dítko. Měla jsem Baby Design Husky, takže polský, ale byla jsem spokojená a má ho teda spousta známých okolo a nikdo si nestěžoval. Je pravda, že jsme pak měli i golfky do města, když už byl syn starší a šlo jen o to mít zálohu, kdyby se cestou do města unavil.

guliii
2. zář 2021

Ahoj jelikož jsem také z vesnice a hledali jsme kočár na polňačky, aby něco vydržel a taky byl cenově dostupný a měl velkou prostornou korbu (pro mě hodně důležité, syn byl narozený v létě, tak aby se tam vešel v zimě i ve fusaku), vyšel nám nejlíp kočárek dorjan. Kupovali jsme jako dvojkombinaci. Pasuje na něj každá autosedacka (máme od jiného výrobce docela drahou) stačí jen přikoupit adaptéry (cca 400kc). Jediná jeho nevýhoda je, že je trochu těžší, ale není to zas tak hrozné. My jsme s velice spokojení. Doporučila nám ho i známá, která kočárky prodávala ( porovnání cena a kvalita). A hlavně když jsme někam jeli na chvíli stačil do auta hodit jen podvozek a pak nacvaknout vajíčko.

guliii
2. zář 2021

Jo a taky nafukovací kola jsou super

betysch
2. zář 2021

Máme klasického poláka za 15 000kč a pak jsme pořizovali sourozenecký Bugaboo donkey.V rámci sourozenecký je asi Bugaboo super(co jsem měla možnost srovnat) ale když ho dám do mono verze tak stejně raději jezdím s polákem.Já jen že mám srovnání 🙂 Platiš za značku, doplňky jsou drahé.Pravda je to ze si drží cenu.Jezdím město i vesnici.

betysch
2. zář 2021

@betysch Jo priorita byla -nafukovací kola,prostorná korbička,velký koš a aby vše projel.Máme Espiro Next Manhattan.Autosedačku jsme kupovali zvlášť kvalitní.

lizzie02
2. zář 2021

Chtěla jsem vložkou tašku místo korbičky 😊 nakonec jsme vybrali Gesslein F4 😊 kupovala jsem na bazarku, nový je také drahý, o dost více jsem pak investovala do autosedaček 😊

michaela666
2. zář 2021

Podědili jsme trojkombinaci a hluboká korba byla perfektní. Kočárek má velká nafukovací kola, prostorný, hluboký košík. Jediné co stojí za prd je skládání do auta. Zabere nám skoro celý kufr. Nedávno jsme kupovali sporťák od Joie a ten si nemůžu vynachválit. Sporťák z trojkombinace je děsný krám. Dcera není velké dítě a už teď je to v lehu docela na těsno.... Takže za mě hluboký kočár klidně z druhé ruky a sporťák zvlášť. Za dobu ježdění s hlubokou korbou zjistíš co ti vyhovuje a podle toho vybereš sporťák.

emillyhk
2. zář 2021

U nás se hodně řešila váha (mám 50kg, tak aby kočár nevážil tunu), skladnost (aby se vešel do kufru Fabie), možnost upravit korbičku na sporťák (nechtěli jsme každé zvlášť) a manipulace (snadná změna korby na sporťák). Samozřejmě vzhled a cena byly taky důležité 😉. Nakonec máme Petite&Mars Grand II a znovu bych do něj nešla - po půlroce je korbička zakloněná tak dozadu, že pod hlavičkou máme vložený klín, aby syn ležel rovně 🤦‍♀️. Jinak splnil všechno, co jsme od něj chtěli, ale tohle mě štve. Takže zpětně bych investovala do dražšího/kvalitnějšího kočárku.

anis87
2. zář 2021

Mam stejny kocarek jako @madbetka , na druhe dite, a predstava, ze ho jednou prodam, me desi. Nejuzasnejsi kocar na svete, neni sice nejkrasnejsi na svete, ale rozhidbe nejfunkcnejsi, co jsem kdy videla. Ale ja mam teda jeste i obyc sportak, do mesta.
Parametry pro vyber pro me byly (vzhledem k tomu, ze s muzem hodne vyrazime do prirody) : hodne do terenu, velka korba, polohovaci korba, houpaci, velky kos, lehci. Vse splnuje na 100%. Ale treba pro mestske rodice je uplne zbytecny. Takze to je hlavne o tim, co od kocarku ocekavas ty 🙂

mamater
2. zář 2021

U první dcery jsem si říkala že potřebuju vše nové koupili jsme kočárek v polsku 15000 a upřímně byl to nejhorší kup v životě v 9 měsících jsem koupila sporťák už jinde protože když jsme měli hlubokou korbu neustále vrzal i když byl promazaný připadala jsem si jak bezdák co jede do sběrného dvoru :D a u sporťáku ani nemluvím nedalo se dostat do koše když malá spala a vypadal hrozně :D u druhého jsem si koupila a právě včera mi přišel Bugaboo Buffalo koupila jsem od paní za 7000 z bazaru a je nádherný opravdu kalitní nic nikde nevrže a hlavně mají Servis takže když se cokoliv nedej bože porouchá dáš do servisu a je to 🙂 jako podle všeho opravdu bugaboo prodává kvalitní kočárky takže bych se nebála sáhnou po bazarovém kočárku paní od které jsem kočárek koupila v tom odvozula 2 děti a kočárek je jako nový pořád a navíc ten výběr stříšek a všeho příslušenství 😍 a hlavně buďme upřímní stejně si každá z nás pak koupila kočárek golfku nebo cestovní do auta takže bych se nebála opravdu sáhnout po bazarkovém 🙂 můj názor 🙂

purplerain
2. zář 2021

Spousta maminek ti napíše, že jsou spokojené s levnou trojkombinací a že jim projede všechno. Ale mám jiný názor. Komfort jízdy a bytelnost kočárku je u těch dražších prostě opravdu jinde. Vezmi v potaz, jakým terénem budeš jezdit nejčastěji, výšku postavy, velikost kufru auta..... Také bych nehledala podle velikosti korby, stejně ti dítě bude chtít cca v půl roce vidět ven, a pokud nemáš dispozice k obříkovi, stačí běžná korba. Vybirej hlavně podle sporťáku, ten užiješ déle. Autosedačku určitě kvalitní. Jinak dražší kočárek bych se nebála koupit i po jednom dítěti. Ta kvalita je opravdu znát a odvozi v pohodě i další děti (samozřejmě osobní odběr). Mimochodem mám Baby Jogger City Elite, jsem z vesnice a investice rozhodně nelituji.

felixfelicis
2. zář 2021

Pro mě byla nejdůležitější prakticnost, velká korba, velký sporťák a otočná kolečka (kdyz musím řídit jednou rukou, tak fakt nechci kočár, který sám nezataci). Máme Hartana, jeden kočár pro tři děti a měla jsem vystaráno, nemusela jsem už nic dalšího řešit a kupovat. K dokonalosti mi chyběla jenom zvedací stříška u korbicky, aby miminko vidělo ven, když jezdí na bříšku (to mě jako těhotnou bohužel nenapadlo 🙂 ).
Ten rozdíl oproti nejlevnějším kočárkům byl citit už při prvním popojetí na prodejně. Jestli máte omezené finance, koupila bych dražší bazarovy.