Velký kočárek pro miminko? Sporťák?

lauralola
20. říj 2015

Miminko se narodí v květnu a já vůbec nevím, jaký kočár vlastně potřebujeme. Přemýšlím o sporťáku s vložnou taškou, ale aby byl větší a něco vydržel. Předpokládám, že v zimě se miminko to hluboké korby nevejde, proto si nejsem jistá investicí do hlubokého kočárku. A trojkombinace mají většinou sportovní verzi nic moc (soudím dle inzerátů, kdy se tyto kočárky po půl roce prodávají s nevybalenou sportovní sedačkou). Chtěla bych kočárek lehčí a snadno ovladatelný, nejezdím MHD, jen autem a mám kombíka, jezdit budeme ve městě i na polní cestě. Chtěla bych dobře zacloněnou boudičku a kvalitní matraci. A kvalitní látku, aby nebyl po létě vyšisovaný. Cenu extra neřeším, chtěla bych kočárek alespoň na 2 roky.
Děkuji všem za rady!!! 🙂 *je to moje první miminko, nechci nikoho rozčílit možná nevhodně zvolenými parametry, jsem absolutní laik v tomto směru 🙂

anndysek33
20. říj 2015

Zdravím, mohu doporučit z vlastní zkusenosti Britax B-Motion 4. Dokoupila jsem si terénní kola - tudíž do terénu naprosto super a vložnou tašku, kterou Britax taky prodává samostatně. Kromě toho má "BM4" bombový skládání - jednou rukou. 😉

eviknufik
20. říj 2015

Ahoj máme doma Emmaljunga duo kombi, naprostá spokojenost, velká korba, dobře ovladatelný.

kresi
20. říj 2015

Nevím jestli úplně poradím s hlubokým kočárkem, ale jako sporťák máme Jané Slalom (klasickou verzi bez možnosti otáčení sezení do protisměru a kupovali jsme ho jako dvojkombinaci)) a používáme už na druhé dítě. Zatím nebyl žádný problém. Koncem roku 2012 to byl jeden z největších sporťáků (novější kočárky prostudované nemám). Starší syn je celkem obřík, ale vešel by se pohodlně i dneska (cca 98 cm). Projeli jsme s ním různé druhy terénů (i ty, které rozhodně pro kočárek nejsou). Látka vyšisovaná není vůbec (máme model z roku 2012)
Ale jako každý kočárek má i tenhle určité nevýhody: docela malý košík pod kočárkem (v době nákupu jsem si myslela, že to problém nebude), sezení nejde otáčet do protisměru (ale v obchodě mi říkali, že je to daň za jeho prostornost a každý kočár s možností otáčení bude menší), sporťák nemá tak dobré zastínění jako měla hluboká korbička

Co se týče hluboké korbičky, tak tu měl taky jednu z nejdelších (s výjimkou samostatných hlubokých kočárků), ale myslím, že tento typ korbičky se už nedělá, a prodávají se menší. Přesto syn (narozený v březnu) už musel v září do sporťáku. Jinak hluboká korbička měla velmi dobré zastínění a nemusela jsem vůbec používat plínku/deku proti sluníčku

eliskaxox
20. říj 2015

@lauralola Ja mam Concord Wanderer je to trojkombinace ale jsem max spokojena. Ovladani 1 prstem,projede cokoliv- zatim nas zastavila jen pulmetrova trava. Delaji ho bud s velice komfortni ale malou vanickou sleeper,ta je krasna,muze se pouzivat misto autosedacky,je extra polstrovana. Pak je vanicka scout ta je vetsi,taky kvalitni,da se slozit do male kosticky coz je super na cestovani. Taky je moznost koupit ho s vloznou taskou. Sportak je primo obri,vesel se tam i muj 5ti lety synovec,jde otocit obema smery. Je to muj milacek a to uz jsem vystridala 5 kocarku. Navic vse je bezapterove,jen klik a je to.
Jinak teda chvalim ze vybirate podle sportaku. Mate 100% pravdu,vetsina miminek po pul roce v korbicce byt nechce - u nas jen 4m a pak se prechazi na sportak,ktery byva na nic. Jinak z tech kocarku co tu holky jmenovaly jsem mela i britax b m4 i slaloma. Britax letel z domu,hruza na tom kocaru se kazi vse co muze,je tvrdy jak svina a ovladatelnost je tak spatna ze se to snad ani neda popsat. Slalom neni spatny ale neni to takova hitparada jak vsichni tvrdi.
Pokud ti nejde az tak o penize koukni na Joolz, je to moje tajna laska a mam ho v planu na druhe mimi.

sara84
20. říj 2015

Za nas Slalom 🙂 veliky,pohodlny,skladny 🙂

mar8
31. říj 2015

já mám sporťák Baby Jogger City Elite a max. spokojenost, do auta se složí tak, že se jen zatáhne a je složený, fakt rychlovka, do terénu super, na brusle paráda, měli jsme i u moře a stále jako nový, syn spí jen v kočárku, tak že tohle byla fakt dobrá volba, původně jsem chtěla Jane Slalom, ale tento je větší a vhodnější hlavně na ty brusle, boudička se dá sklopit hodně dolů, tak i proti slunci

ducik
31. říj 2015

@lauralola za me trochu neslučitelné nároky. I když určitě tu padnou opačné názory, podle mého není lehký terénní kočárek, tj. budeš muset jedno uprednostnit, buď tolik toho terénu nepotřebujete (polní cesty jsou i vás sjízdné a budeš tam chodit třeba jen malo) nebo chceš kočár, co všechno zvládne, ale ty jsou těžší. Lehké proste do terénu nejsou.
Ja uprednostnnila terén, protože jezdíme každý den do poli, a mam Gesslein future. Sportak ma asi 14 kg, do něj vložka taška. Ná perfektní odpruzeni. Zvládne bahno, hodně sněhu i vysokou trávu. Ma spojená přední kola do terénu a na výměnu klasická otocna kolečka do města. Ale je těžký, takova posilovna na kolech 😀. Jinak je super

denny78
31. říj 2015

@lauralola Camarelo Art limited by mohl splnit to co potrebujes, hluboky kocarek ma 85 cm, mala ma 68 cm a ma pul roku a jeste si v nem lebedi...je vhodny i do terenu, silu odpruzeni si muzes nastavit, jezdim s nim po meste i v terenu i po schodech a je to ok

brokovich
31. říj 2015

My máme Dorjan Prestige Harmony, je velký, lehce ovladatelný a strásne dobře se skládá, právě do auta super.

zulitvi
31. říj 2015

Máme Firkon Verano, malej se taky narodil v květnu a vždy byl dost nadprůměrně velké miminko, celou zimu v tom zvládl i s fusakem. Až na začátek jara jsme ho dali do sporťáku, je to trojkombinace

jitavrtule
31. říj 2015

stopro souhlas s @ducik lehký terénní kočár je oxymoron.
my máme alternativu jejich gessleinu a to sice hartan - taky německá značka, kvalitní, perfektně odpružený, máme vložnou tašku (pevnou, je jako korbička, ale dá se vyndat, má dlouhé uši) i výměnná kola do terénu. do terénu naprosto super, navíc jako bonus má přehazovací rukojeť (prima na uskladnění, zabírá míň místa, taky do výtahů 🙂 ), ruční brzdu ( jako na kole) a i ta nožní brzda se ovládá rukou (neušpiníš se) na rukojeti.
a jo, je těžkej jako kráva a skladnost taky nic moc - do kombíku OK, ale skládá se do velkýho placatýho obdélníku a hůř se zvedá.
z těch ostatních co tu zazněly znám britax b motion a ten teda terénní podle mě není ani trochu, ani s velkýma kolama, s malýma i jen na štěrkový cestě dítě naklepaný jak řízek. ale je lehký a bezvadně se skládá, to jo.
to samý city baby jogger, to jsou oboje takový městský kočárky, lehký, dobře skladný, ale do terénu? jako fakt?

stefikat
31. říj 2015

Ahoj, přidávám se k ,,ducik". Taky jsem dlouho vybírala a vyhrál Gesslein F6 -. právě kvůli tomu terénu. Ale je těžší. Jinak na velikost nevím o větším kočárku - na dýlku v lehu má rovný metr a jde i do úplného lehu. Boudička je krásně velká a moc dobře stíní. Nabízejí k němu i vložnou tašku, ale pro větší ležící děti je přímo U-díl, který se připevní do nožní části sportovního kočárku a na vrch se připne vršek z vložné tašky. Tím vznikne metr dlohé hluboké sezení. Ještě jde vozit po i proti směru jízdy, má přehazovací rukojeť a pěkné odpružení. Lehčí kočárek od Gessleinu je F4 - víc městský, ale nástavba je stejná, jen podvozek se liší... Ještě mám i výměnná přední kola - velká pevná do terénu a menší otočná do města. A kola jsou se vzduchovými polštáří - vlastnosti nafukovacích, ale nikdy nepíchnete 🙂

stefikat
31. říj 2015

Ještě k @jitavrtule, Hartan je typově stejný, i co se příslušenství týče, jen mi přišlo, že má menší a dle mého názoru hůř řešenou boudičku. A z výše uvedených kočárků jsem na živo u kamarádky viděla Jane Slalom a na slušný polní cestě její dítě ve Slalomu trpělo a ani velikostně mi teda nepřišel nikterak velký...

craki
31. říj 2015

Taky jsem za Britax Motion 4,jako první příspěvek 🙂
Hlubokou korbu si můžeš vybrat myslím ze dvou, nejsou nej větší, ale zase dobre odclonene... Prcek se narodil na konci května a cele léto byl v ni. Měli jsme affinity a ta je "rozepinaci" se sitkou, takže to skvele vetralo i v těch hicech...
Sportak je podle me naprosto skvělý když nepotřebujes otocnou sedacku nebo polohovani nozicek... U staršího modelu se striska dala uprostřed rozepnout takže dítko vidí ikdyž je v úplném lehu. Skládá se naprosto skvělé a je lehký. Koupila sem si ho právě do tramvaje ;)
Podvozek jako takové je fajn, projeli jsme s nim všechno možné a z prcka jsme dusi nevytrepali 🙂
Plus na to jde nacvaknou vajíčko od Romera, takže super. Cena je taky vice než prizniva.. A pro me bylo důležité ze to není žádný Polák ale spojeni německé a britské firmy...

Ted jsem si musela koupit jiný sportak a jsem zklamana... Ma sice polohovani nozicek a otocnou sedacku ale nedá se tak snadno složit, musí se složit zvlášť podvozek a zvlášť sedacka a to zabírá dost místa... Prijde mi to dost nepraktické... Zlatý Motion 🙂

jitavrtule
31. říj 2015

Jeste jedno bych dodala- pri vyberu kocarku pro kvetnatko bych rozhodne vybirala jen mezi kocarky,ktere jdou do uplneho vodorovneho lehu. Protoze neni moc pravdepodobne ze se mrne vejde do korbicky i s zimnim fusakem a v pul roce jeste sedet nebude. Takze kdyz uz se pak neveje do korby,da se vozit nalezato v sportaku. Dokud samo nesedi,pak by se nemelo posazovat do sportaku. To ti z vyberu vyradi dost kocarku co maji sportak reseny jako kolibku (polohuje se tak,ze dite vzdy sedi a jen se to cele naklopi nahoru-dolu). Nase ela je taky kvetnova,zatim se vejde do te pevne vlozne tasky i s lodger fusakem. Ale uz to ma na knop.