Terénní sporťák - který z níže uvedených?

tina_7
10. lis 2014

Prosím pomoc - hledá se sportovní kočárek pro 16ti měsíční dítko, požadavky: raději nafukovací kolečka (už neřeším zda 3 nebo 4), pro vysoké rodiče, sedačka proti směru jízdy, aby dítko nesjíždělo ze sedačky, dobré jízdní vlastnosti v terénu. Momentálně máme Inglesinu Magnum a jako sporťák už to není ono - podvozek super, ale sedačka už tolik ne (přestavěná korbička). Chci pořídit "nový" bazarový. V užším výběru jsou:
- Hartan R1 (2011)
- Gesslein F3 (2012)
- Jané Slalom Pro Reverse (2010)
- Mutsy Urban Rider (2011)
- Quinny Freestyle 3XL (nevím rok)
- Teutonia Spirit S3 (2009)
Prosím který z nich byste vybraly a proč - prosím neuvádějte jiné značky, hledám už dlouho a tohle je poslední výběr na základě recenzí, diskuzí a rad od známých. Bohužel nemám možnost si všechny naživo vyzkoušet, tak potřebuji zkušenosti z praxe od maminek, které je mají a dokáží je zdravě i kriticky ohodnotit 🙂
Děkuji!

jahodarka
10. lis 2014

Ja bych sla do Jane. Myslim ze je to nejlepsi volba. Mrknete na facebook na skupinu kocarky jane, urcite sezenete co potrebujete. 🙂

lamarika
10. lis 2014

Také jsem pro Jane 😉 Mám ho a odvozil mi 3 děti a nerozbil se. Pro mě opravdová kvalita

ev.ka
10. lis 2014

Myslím, že Jané je docela úzké sezení, ne?
My máme Teutonii a spokojenost. Německá kvalita, vše krásně funguje, oproti kamarádce s polákem (papírově podobné vlastnosti - otočná sedačka apod) se s kočárkem vůbec nemusím rvát - myslím obsluhu. Potah kvalitní nešisuje ani ve 5. roce používání. Košík velký vejde se tam toho strašně moc, dobře drží, malinko horší přístup s většími věcmi - nákup dávám po kusech (v nouzi to jde řešit sundáním sezení - 2x cvak a je to, vložit objemnou věc, a cvak zpátky - u 16m v pohodě, umí stát 😀 ) krásně odpružený... my měli ve finiši už jen hartan x teutonia a vzali jsme teutonku, hartan se nám o pár cm nevešel do auta
a potahy teutonie mi přijdou praktičtější

blanka.k
10. lis 2014

Měli jsme Freestyle 3XL - byl super, jde do úplného lehu (ne třeba do 150stupňů jak některé), otočit sporťák proti směru, je fakt bytelný, najela jsem s ním několik tisíc km (za týden třeba i 100km). Nevýhoda - je fakt těžký, je celokovový - hodněkočárků je prostě plast (měla jsem 55kg/160cma a odmítám auto, takže min3x týdně tramvaj/vlak....a fakt mi to nevadilo, 17kg kočár, 13kg dítě, 5kg věci na výlet.... tam už se nějaké 2-3kg navíc ztratily), má hodně od sebe zadní kolečka - měla jsem problém se dostat někde mezi pokladny nebo do některých dveří (vlak, nebo nějaké starší domy). Krásně se s ním manipuluje, jak má otočné přední kolo, při aretaci se s ním zas dobře sportuje 🙂 Pokud bys chtěla, mám ho nafocený ze všech možných stran, ve všech polohách se 3,5r synem, když jsem ho prodávala.
Jinak pak u nás bylo ve výběru právě Jané Slalom (ale klasické, prý Revers je užší kvůli té otočné korbě), Quinny Speedi, Peg Perego GT3 (ten sice není otočný,ale jde dát do lehu), ještě jsme koukali na Maxi Cosi Mura (ale ta sedací část nás hodně odradila), Xlader (tam byl dost poznat rozdíl v kvalitě mezi touhle značkou a třeba Quinny, MC, atd).