Sourozenecký kočárek - rozdíl dětí 2 roky a 3 měsíce. Máte zkušenost?

luna03
17. čer 2024

Ahojda, využívala jste některá kočárek pro sourozence ve dvouletém věkovém rozdilu? Malý budou v září 2 roky a druhé mimco se narodí v listopadu, tak mě zajímá zda má cenu nějaký porizovat. Nechci ani moc nový , spíš nějaký bazarový tandem. Díky za názory,.moc pomůžou v rozhodování ❤️

mia_von_prag
17. čer 2024

Nechceš raději zkusit stupatko nebo sedatko?
Ja jsem ho využila první půlrok (rozdíl 2,5 let) , potom jsem ho spíš podporovala v chůzi, jízdě na odražedle a koloběžke.

lemamama
18. čer 2024

Za mě jedině bugaboo Donkey

misa_pise
18. čer 2024

Měli jsme jen stupátko na kočárek a využili sotva párkrát, dcera ráda běhala a dlouhé trasy, které by neušla, jsme nepodnikali.

luna03
autor
18. čer 2024

@mia_von_prag nějak ani nechci 😀 proto se ptám na kočárek. Dcera ještě pořád po obědě spí a myslím že jí to určitě zůstane. A kočárkem jezdíme hodně po venku. Takže se nám hodí.

me_druhe_ja
18. čer 2024

Neexistuje univerzální odpověď. 🙂 záleží na životním stylu rodiny, kde bydlí a taky na dětech. Pokud dítě spí po obědě porad i v kočárku (to může klidně do 4 let i dél), vy byvate celé dny venku, tak dvojkocar určitě využijete dlouho. Pokud se někdo motá jen kolem baráku, spát chodí domu a/nebo už dítě nespi po obědě, tak se obejde bez nebo stačí stupátko.

Kdybych si měla dvojkocar znovu kupovat, určitě bych šla do TFK nebo Thule. 🙂

swan42
18. čer 2024

@luna03 "Zajima me, zda ma cenu nejaky porizovat" - podle me nema..., souhlasim s mia_von_prague
Kolik si toho myslis ze v zime po obede po venku s detma ujdes?
Nicmene si klidne utracej, kdyz na to mas.
Libi se mi cybex, osobni zkusenost ale nemam

pipi_puncocha
18. čer 2024

Thule. Já jsem naopak velmi litovala, že jsme ho neměli hned. Rozdíl 2 roky a 8 měsíců. Starší spal po obědě jen v kočáře, takže jsem chodila denně 2h s ním v kočáře a s miminem v šátku. 🤷🏻‍♀️

cherie24
18. čer 2024

Já mám děti 2 roky a 4 měsíce rozdíl a kočár bych nevyužila vůbec. Ale zas mě už starší nespala po obědě. Měli jsme stupátko a i to bylo docela málo využité. Občas pomohlo i nosítko nebo šátek, ale dvoj kočár by byl úplně zbytečný.

luna03
autor
18. čer 2024

@swan42 😂

esmeralda11
18. čer 2024

Budete mít podobný rozdíl a taky to řešíme. A rozhodli jsme se koupit dvoukočár tandem - zjm. z důvodu toho, že se dá předělat za minutu na jednokočár a taky kvůli velikosti. Mě ty dvoj vedle sebe přijdou fakt obří do mhd a do bytu, ale to záleží, kde bydlíte🙂
My ho myslím využijeme. Starší dítě se pořád rádo sveze, rádi chodíme na větší výlety a to dvou a půlleté dítě, ikdyž chodí rádo, neujde. A upřímně si neumím představit, že jsem za všech situací odkázaná na to, jestli to starší šídlo zrovna bude chtít jít kam potřebuju😅

konidana
18. čer 2024

Mam deti od sebe necele 2 roky a dvojkocar bych nevyuzila. Ale i proto, ze jsem ke kocaru pouzivala jako alternativu i satek, takze obe deti sly nekam umistit😅

martinam1992
20. čer 2024

Mám děti 2,5 roku od sebe a nejdřív jsme nepoužívali. Ale letos jsme jeli na dovolenou do Říma, děti 3r a 10m a nakonec jsme ho kupovali z bazaru za 2tis a nemůžu si ho vynachválit. Využíváme na celodenní výlety nebo na ježdění k lékaři, když vím, že se nestihnu vrátit na spaní. Starší syn stále spí po obědě a je to paráda, mít oba v klidu v kočáře. Využíváme třeba i na akce typu masopustní průvod, kam chceme jít, ale celé by syn neušel nebo by ho nebavilo. Máme válci snap duo, má 10kg a projede 80cm dveře i výtah, kromě rychlíku jsem se všude vešla bez pomoci.

kacka1994
20. čer 2024

Prvni byli 2 roky od sebe, meli jsme stupatko a litovala jsem kazdy den. Prvni veta po tehotenskem testu tretiho ditete (rozdil 23mesicu) byla, ze tentokrat chci sourozenecky kocar. Mame bazarovy donkey, nejake penize jsme do nej museli vrazit i dalsi, ale nelitujem. Ted ma starsi 2,5roku, ujde i i tri kilometry v kuse, kdyz je motivovany a pres den nespi, ale stejne ho obcas vyuzijeme 🙂 Treba ten na dovolene na horach jsme tam popovezli u ctyrleteho 🙂 Zaroven kdyz neni potreba brat dvojkocar, tak to prohodim na monoverzi a mam tam navic kosik naboku, takze se mi vejde spousta veci coz s sebou vlacim furt ze 🙂 Jeste se mi libi tfk 🙂

luna03
autor
20. čer 2024

@kacka1994 jo, já už nakonec pořídila x-lander x-double

lucka662006
20. čer 2024

@luna03 Ahoj, mám děti 21 měsíců od sebe a nikdy jsem nic takového nepotřebovala, malý byl v šátku a malá v kočárku a později malý v kočárku a malá už ťapala vedle mě, to jsem chodila 2x denně s nimi ven.... Není potřeba ucházet velké vzdálenosti, starší dítě se stejně každou chvíli zastavuje, aby ti něco ukázalo.... Je to úplná zbytečnost. Použila jsem prostě 1 kočár, který jsem už měla a šátek.

luna03
autor
21. čer 2024

@lucka662006 já už sourozenecký kočár koupila ale děkuji za reakce. U nás není zvykem chodit jenom 2x denně ven, jezdíme na velké výlety a na celý den. A pokud bude starší ještě spát (což nedokážu předpovědět jestli jo nebo ne). Určitě to pro nás bude ideální jak už tu psala jedna maminka. Podle životního stylu. My máme ten životní styl pořád někde venku a celý den nejlépe, takže ho užijeme až až si myslím 😊

swan42
21. čer 2024

@luna03 jj, uz vas vidim s novorozenetem a dvouletakem cely den venku v listopadu, prosinci...
To dej vedet, jak si to uzivate 👍

esmeralda11
21. čer 2024

@swan42 a oni to mladší dítě hodlají mít jen prvních pár měsíců během zimy a pak ho někam odevzdají nebo..? Tak třeba ho přes zimu nevyužijí tolik, ale za pár měsíců bude tepleji a můžou normálně být venku celý den a starší v necelých 2,5 letech může klidně pořád chtít spát v kočárku nebo se někde popovézt.

kacka1994
21. čer 2024

@swan42 ono venku neznamena, ze musis byt cely den venku v mrazu :D ale taky ze treba jedes pres mesto na cviceni, za kamaradkou a tak :D ja ho teda vyuzila prosinec az ted kveten hodne 🙂 naopak s vetsim teplem vyuzivame min - nejen ze vic chodi, ale taky mi nevadi stat na miste u kazdeho kaminku co dvoulety prohlizi, on chce vic chodit, protoze na sobe nema tunu obleceni, ma vic moznosti co delat a tak 🙂

swan42
21. čer 2024

@esmeralda11 takze proto, ze bude tepleji nekdy v breznu, tak uz v cervnu koupim dvojkocar? Jen mi to prijde trochu ulet 🤷‍♀️

prejeta_zaba
21. čer 2024

Mám starší děti přesně v tomhle rozdílu a nekupovala jsem dvojkočár, ale zpětně vím, že minimálně rok bych ho ještě využila...takže jako dá se i bez něj (často kombinace nosítka, stupátka a kočáru), ale pohodlnější to bude s ním. 😉

luna03
autor
21. čer 2024

@swan42 dám 😍

luna03
autor
21. čer 2024

@swan42 přesně tak, my jsme hrozně ulítlá rodina ale 😂 je to jediná investice která do druhého dítěte bude, ale moc děkuju za vaši starost a názor ❤️ názor jako názor. Prostě se naskytl dvojkocar v dobré ceně tak jsme ho koupili už teď 😊 v listopadu už by za tu cenu nebyl a nebo by nebyl vůbec 😂

prejeta_zaba
21. čer 2024

@swan42 No jednak poslední zimy je do poloviny prosince na mikinu, pak týden sníh a chvíli mrazy. A jednak, novorozeně bude spát zabalené ve fusaku, tomu to bude jedno (pokud bude mít rádo kočár) a starší se sveze na procházkách, aspoň nebudou vázaní na 100 metrů kolem domu, co ujde dvouleťák - to je přece jedno, jestli v listopadu nebo v červenci. 🤷‍♀️

swan42
21. čer 2024

@prejeta_zaba opatrne s tim kolik ujde dvouletak, mne holka usla v pohode i 5 km.
Krom toho existuji i autobusy, nedejboze metro nebo tramvaj, kdyz uz se chces rejpat v takovych vecech jako to, ze bez kocaru se da dostat jen 100m od domova... Stejne tak mi 10° neprijde uplne na mikinu u ditete...

luna03
autor
21. čer 2024

@swan42 Ježíš vy řešíte kraviny ženská 😀 finance na něj jsou tak se prostě pořídil 🤷 proč víc řešit nějaký takový kraviny co kdo tu napíše... Proč vás tolik rozhořčilo že si ho někdo chce koupit?

mia5344
22. čer 2024

Mám děti dva roky od sebe a dvojkocar jsme neměli.... Pořídila jsem si tfk sport, stupátko(sedátko) a šátek 🙂 prvorozená po obědě občas chodila ještě spát, to jsem ji uspávala v kočáře venku a malou jsem měla v šátku. Za mě to bylo ideální, nemusela jsem se otravovat s širokým dvoukocarem a všichni jsme byly spokojené 🙂 jinak děti jsou únorové

aspie83
4. črc 2024

@swan42 mám děti necelých 20 měsíců od sebe a dvoukocar jsem tedy využila celoročně.. možná v zimě i více než v létě. Travime hodně času venku a jelikož máme psa, tak prostě chodíme ven za každého počasí, ne jen na výlety, procházky nebo na nákupy. A i když starší ušel kolem dvou let klidně trasu několik km, jezdil na odrážedle a od 2,5 roku na kole, tak ale jindy chtěl vozit jako brácha, někdy člověk prostě pospíchal a ne vždy, když opravdu musíte několikrát denně ven, tak je dítě fit a ochotné chodit. Měla jsem bazarový easywalker a byla to ta nejlepší investice 😁 a později jsem ho zase poslala dál 😉

swan42
4. črc 2024

@aspie83 chapu, zadavatelka ale bude mit rozdil 26 mesicu (a pul roku sama urcite vite jaky je u deti velky rozdil) a o psovi se nezminovala. Ptala se na nazor verejne vsech, dostala ho...

kacka1994
5. črc 2024

@swan42 ja taky psa nemam, deti mam 23 mesicu a vyuzila jsem ho plnohodnotne predevsim v zimnich mesicich 🙂 sice jsme nebyli cely den venku, sle dite se zimnimi botami a v kombineze mi toho tolik neuslo a rado se schovalo do tepleho fusaku, nez ted v lete 🙂 deti se v kocarku zaroven vyspaly a jasi mohla dat hodinu prochazku rychlym tempem a pak vyzvemdout nejstarsiho. v mhd byl dvojkocar taky velka pomoc, naopak u nejstarsiho se mi stalo, ze 2,5 lete dite v zatacce letelo ze sedacky (drzela jsem ho jednou rukou) a kocarek, ktery jsem drzela druhou rukou letel taky a mimino se vysypalo na schody :/ takze sice zaberu vic mista, ale bezpecnostne byl dvojkocar vyhra i v mhd 🙂 Ted ma prostredni dite 2,5r a tim, ze pres den nespi a ze 4lety je doma ze skolky, tak dvojkocar tolik nevyuziju 🙂 Jinak jsem si cyklovozik pro dva koupila kdyz mel nejstarsi skoro 3roky, abych mohla v klidu do lesa na treba 8km prochazku - pesky ne na kole, nejstarsi stastny, ze se sveze, nejmladsi spal a ja stastna, ze mam pohyb a klid v lese 🙂