Sourozenecký kočárek. Má to smysl jej pořidít?

moncheris
19. led 2024

Ahoj děvčata,

dotaz zejména na ty, které mají děti blízko u sebe 🙂
Má smysl, pro děti s odstupem 20 měsíců, pořizovat sourozenecký kočárek?
Pokud se Vám osvědčil - jaký? 🙂

Děkuji za tipy 🙂

pipi_puncocha
19. led 2024

Záleží, jaký má starší vztah ke kočárku, nám by se hodil i u rozdílu 2,5 roku. Starší byl zvyklý na polední spánek v kočárku, tak mladší musel do šátku. Naopak mladší je naprostý kočárkový sabotér, běžně jsem měla tříletého v kočáře a půlročního v nositku.

zekrt
19. led 2024

@moncheris Obě děti spávaly po obědě do 3 let v kočáře, takže já bych bývala využila (máme tedy větší rozestup), ale záleží jaký máte režim. My jsme často vyrazili na celý den pryč. Znám ale lidi, co jezdí všude autem, nechodí na celý den a jsou jen doma na zahradě, tak tam to asi smysl nemá, ti kočár odbourali obecně brzo.

lokesa
19. led 2024

Máme rozdíl 27 měsíců a neměli jsme kočár, ale měli jsme ho mít.

vendes
19. led 2024

Rozdíl 17 měsíců a rok jsme sourozenecký kočár využívali naplno. Měla jsem Valco Snap Ultra Duo. Chtěla jsem mít děti směrem k sobě. Kdybych měla pořizovat znovu, zvolila bych Bumbleride Indie Twin.

jittuli
19. led 2024

@vendes a můžu se zeptat co mělo Valco za nedostatky? Resp. v čem je bumblerdie o tolik lepší?

vendes
19. led 2024

No, prostě není odpružený, a tak je to kočár spíš do města na asfalt a to jsem měla nafukovací kola. Bumbleride je i do terénu.

betysch
19. led 2024

Holky mají rozdíl 17 měsíců a bez sourozeneckého kočáru by to nešlo.Ale mě starší začala chodit pozdě.Bugaboo Donkey a byla jsem maximálně spokojená.Dost jsem využila i mono verzi.

teerulka
19. led 2024

Děti s odstupem 21m. Kočárek jsem využila naplno do 2,5 let staršího. Chodila jsem několikrát týdně na procházky pres 10km, to by mi sotva dvouleté dítě neušlo. Záleží ale na vašem životním stylu, na procházky okolo domu už to asi smysl nemá.

teerulka
19. led 2024

Měli jsme bumbleride Indie twin, je do terénu, prostorný, relativně skladný, často jsme ho skládali do auta a zabral místo stejně jak jednokocar.

krisstina93
19. led 2024

U nás Jo, chvilema sem litovala, ze ho nemám a to mám děti od sebe 2 a 3/4 roku. Ale záleží jak starší chodí (náš nechce, je linej a pomalej a než někam dojdem je to o nervy), jestli mas auto, jestli někam pravidelně musíš docházet a spěchat, já chodila ještě s nejstarším do školy a aby sme nechodili věcně pozdě sem musela koupit aspoň skejtik ke kočárku :D

kacka1994
19. led 2024

@moncheris mam deti 23 mesicu od sebe a dvojkocar je skvela vec (starsi s prostrednim jsou 2 roky a nemela jsem a litovala) 🙂 Mam bugaboo donkey z nekolikate ruky a je super 😊 Ale taky zalezi na tom, jestli ten starsi chce jezdit a taky a hlavne, jestli maminka si chce uzit prochazky :D protoze se starsim za ruku/na skejtiku si delsi prochazku uzit nejde 😀 nebo aspon ne u nas 🙂

veroniqess
19. led 2024

Rozdíl 24 měsíců. Sourozenecký kočár ani omylem, před druhým rokem přešel starší syn na odrazedlo a už z něj neslezl ☺️ Na delších výletech jsme ho na něm "táhli", takže nás nijak neomezovalo, že už kočárek nemá. Postupně začal víc chodit než jezdit, nemáme problém. Je to chodec, chodí moc rád. Počítám u mladšího s kočárem taky do dvou let.
Kazdy den na hodíme aspoň 5 km.

miriam1989
19. led 2024

Teď jsem řešila a nakonec radši pořídila bugaboo donkey 5 z druhý ruky. Malá sice není úplně kočárková, ale věřím tomu, že jakmile uvidí, že se veze miminko, bude chtít taky 😊 Ona teda drandí hodně na odrážecím kole, ale na to nemám po městě zatím nervy já a ještě s kočárkem. Jelikož poslechne tak 50:50 kvůli zastavení, u nás na vesnici mě to tolik netrápí, ale ve městě bych z toho zachvíli zešedivěla. Jinak budou mít rozdíl 2r a 3m. Vzhledem k tomu v jakým nám kočárek přišel stavu od paní a k tomu kolik je pořizovací cena u nového, věřím tomu, že nebude pak problém ho prodat, když ho přestaneme využívat 😊

fyii
19. led 2024

@moncheris mela jsem bugaboo donkey bazarovy deti 19 mes.od sebe, starsi spal jen v kocaru. My ho fakt uzili moc, jezdili v nem.fakt dlouho starsi skoro do 3,5 v nem spal jeste na horach.. Moje deti byly teda hodne vozici. Kdyz jsme sli na delsi prochazku, vylet cast cesty zpet uz se vozil starsi i rad. Za co jsem ho koupila jsem.ho zase lehce prodala, ovladani nalozenyho kocaru detmi i nakupem jednou rukou, byl skvely.

moncheris
autor
20. led 2024

@kacka1994 my právě čekáme třetí. Nejstarší s prostřední mají věkový rozdíl dva roky a 9 měsíců. Nejstarší se kočáru vzdala v roce. Sice nám ty procházky trvalý celý den, ale nevadilo to. Chtěla chodit a ušla hodně. Jen na celodenní výlety jsme používali do dvou let golfky a spíš jen na spaní. Teď budeme mít ale benjamínka s rozdílem 20 měsíců. Tak si právě říkám, že by se asi hodil...

konidana
20. led 2024

@moncheris zalezi na detech. Ja mam rozdil 22m.a starsi od 1.5r kocar uz nepouzila. Stridala jsem tedy satek a kocar , kdyz bylo potreba tak i najednou pro obe deti. Jedno se vezlo a druhe neslo. Hlavne protoze mi starsi doma pres den nespala, tak jsem ji ve 2 letech nosila v satku, aby si aspon 30min.dachla. Jinak hlavne jezdila na motorce/odrazedle, takze na presuny rychle az az😅