Nechce být ve sporťáku. Pomohly by golfky?

smajlishek
24. kvě 2021

Dobré ráno maminky/tatínci,

dcera 14 měsíců mi nechce trávit čas v kočárku. I když je pevně připoutaná, tak dokáže zadek sesunout a je tam pak tam,, vyvalena". Přijde mi, že sedak je dost velký. Když je pevně připevněna ani nedosáhne na madlo vepředu.

V kočárku vydrží tak 10 minut a pak jen diky jidlu, coz se mi nelíbí☹

Máme do teď sporták z dvojkombinace, zvažuju, že bych koupila samostatný sporťák nebo golfky, myslíte, že by pomohlo?

Pokud ano a znáte nějaký super do 4500 Kč, budu ráda za tipy 🙂
Pokud jste měli podobný problém, co pomohlo vám?

Děkuji mox za tipy a rady

janina228
24. kvě 2021

Mladší taky neměla ráda kočárek.. taky jsem uplácela,aby mi celou cestu neřvala.. neviděla jsem jinou možnost - vodila jsem starší dceru do školky skoro 2 km.. jsem zvědavá co ti ostatní poradí.. jinak jiný sporťák měl výhodu pro mě (skladnost, ovládání jednou rukou), jí to bylo celkem jedno 🙈😄

areh
24. kvě 2021

@smajlishek nikdy jsem nepoutala ramenní popruhy, jen u nožiček. Starší syn nesnášel být takto napevno. Ani vlastně nevidím důvod, proč by měl. Vždycky stačil popruh jen kolem boků a nožiček.
Měla jsem taky sporťák z dvojkombinace, tak jsem si kvůli váze a skladnosti pořídila Joie Litertax air.

smajlishek
autor
24. kvě 2021

@janina228 Já taky zatím uplácím protože jinak bych nenakoupila a neudelala lautr nic ☹ Problém je když uz ani jidlo nechce a nebo nedej bože, když ji vytáhnu z kočárku, už ji tam znovu nedám☹

janina228
24. kvě 2021

jo, vlastně - taky jsem používala jen trojbod (bez poutání ramínek) na to jsem úplně zapomněla..

@smajlishek přesně .. můj nápad, že ji to asi v kočárku už hodně štve a dotaz "nechceš se kousek projít" byl vždy osudový😄.. vždycky to končilo řevem když jsem jí potřebovala dát zpět.. Já ještě vozila různý oblíbený hračky a postupně ji to do kočárku dávala (tam je ale potřeba velká míra pohotovosti, protože při vzteku letěl z kočárku i oblíbený plyšák..)

klokanka31
24. kvě 2021

@smajlishek Moje malá taky nechce být ve sporťáku, a v hluboké korbě problém nebyl 🤔

smajlishek
autor
24. kvě 2021

Mluvíte mi z duše, proto hračky už ne :D ted nam lítají z kočárku boty a cepka :D

smajlishek
autor
24. kvě 2021

@areh Kouknu na ten kočárek🙂 Děkuji🙂 Na trojbod jsem to ještě nezkoušela, popravde me to ani nenapadlo, ale mozna by mohlo zabrat🙂 Za zkoušku nic nedám🙂

konidana
24. kvě 2021

@smajlishek v okamžiku, kdy děti chodily jsem je v kočáru už nepoutala (ne že by to v našem kočáru šlo, ale pro menší jsem měla kšíry). No a taky od toho roka jsem kočár brala spíše výjimečně, jinak musely po svých - na nákup třeba 2x 1,5km, sice na půl dne, ale pak rádi ještě seděly v kočáru, když to šlo😅

janina228
24. kvě 2021

Ještě mě napadlo,že jsem celou cestu něco mlela a snažila se do toho dceru zapojit.. témata jako kytičky, autíčka, zvířátka.. pak jak ta zvířátka dělají, doplňování básniček (nebo písniček když nikdo nebyl v okolí🙈).. vlastně nám to zůstalo doposud,když jdeme nějaký delší méně zábavný výlet - akorát teď třeba počítáme a tak 😉

malenka3
24. kvě 2021

Máš ji čelem k sobě nebo od sebe? Nám pomohlo otočit to.
Pro nesesedání dítěte pak podložka Emitex do kočáru.

felixfelicis
24. kvě 2021

Už by se pomalu mohla učit na odrazedle,jestli je šikovná (a v obchodě pak strčit do košíku se sedadlem a odrazedlo do toho košíku- je to opruz, ale jde to). U nas to fungovalo od 16 mesicu určitě. Nez se zlobit s kočárkem, tak ať jde/jede po svých, když se jí chce 🙂

smajlishek
autor
24. kvě 2021

@konidana Ja se přiznám, že si nedokážu představit, že bych sla na větší nákup bez kočárku. Standartne tahám těžké veci jako mineralky, mlika, mouky.. atp. na menší nákupy není problém, i když to trva dlouho🙂

smajlishek
autor
24. kvě 2021

@malenka3 Do 10 měsíců jsem ji měla k sobě, zdála se mi klidnější když na me viděla a pak najednou zlom a přišla netrpělivost a pláč, tak jsem ji otočila aby videla na cestu a vydrzela byt klidná asi mesic :D Super typ, kouknu, mame od teto znacky i fusak🙂

smajlishek
autor
24. kvě 2021

@felixfelicis Zatim jsme ve fazi ze ma odrazedlo mezi nohama a nosi ho :D :D Tak snad brzo pochopi princip.. Kupodivh odráželo me uneslo tak jsem ji to i názorně ukazovala :D:D ( naštěstí mela v zaloze druhé:D)

felixfelicis
24. kvě 2021
jjasmina
24. kvě 2021

@smajlishek my sme sportak museli otočit po směru v 10 měsících, jinak chtěla pryč

jana_zofie
24. kvě 2021

No tak pripoutana by mi mala nevydrzela vubec. Jinak jenom kdyz neni ospala. Jak zacne usinat, sjizdi dopredu a to ji ppdle me vadi. Mam tu prostredni, sedaci cast pridelanou fixne vodorovne, nejde nastavit tak, aby to dite melo zadek niz nez kolinka a pak by bylo mirne zapadle podobne jako ve vajicku (to ji nevadilo nikdy). Vsimla jsem si, ze u nekterych kocarku to nastavit jde, u toho meho ne. Pokud u tebe taky ne, zkusila bych si od nekoho pujcit ten "nastavovaci", treba bude problem tam. Jinak teda ja radsi nositko...

cilkat
24. kvě 2021

Chápu, že když táhneš nákup, je to váha, ale já prostě nosila v krosně. Mě vyhovovalo, že mám volné ruce a neřeším schody a terén.

biciklissie
24. kvě 2021

Nechci děsit, ale do určitého věku u nás nepomohlo nic. Zkoušela jsem hračky, knížky, vykládat, zpívat, popruhy, kšíry, ale nic. Zabraly až krupky, ale to se musela ladovat jednou za druhou. Pak už sušenky a začala si je vyrvavat. Takže to jsem stopla a musela pochopit, že už je nedostane, hrůza. Kromě toho jídla nepomohlo nic, až časem vzala na milost dudlíka, pak brzo nějak dozrála k tomu, že si jede a baví ji koukat. Ale trvalo to tak trictvrte roku, děsné.

smajlishek
autor
24. kvě 2021

@biciklissie Trosku se bojím, že jsme v teto fázi.. protože jak neni jidlo tak řev a taky si myslim, že to kocarkem nevyřeším, ale doufám.

Chtela bych i ze sobeckého důvodů a to, že bych byla ráda s ni venku na delsich procházkách, abych i já mela pohyb a zbavila se kil.

biciklissie
24. kvě 2021

@smajlishek U nás to byl des, prostě jsem si řekla, že musíme být venku 45 minut a pak už můžeme domu. Vracela jsem se s ní úplně na nervy. Tak deset minut vydržela a pak nervy a vztekani. Já udělala ještě tu blbost, že jsem ji zacala, i s krupkami, dávat dětské sušenky. Naučila se je vyrvavat. Tak to jsem řekla dost a že už ji je nedám, ani žádné další jídlo a řvala po tom dvakrát a pochopila to. Brzo potom vzala na milost ten dudlík. Nejdřív nechtěla, ale jednou musela být v sedačce v autě a konečně si tam ten dudlík vzala. A asi nějak pochopila, že s ním je to lepší a brala si ho pak už v kočárku. A ještě měli lidí blbe kecy, že má dudlík (v roce!). Pak už trvalo jen chvíli, kdy ji to začalo bavit i bez něj. Tak vás asi moc nepotěšim, zkuste ty rady tady, ale na některé dítě asi nezabere nic, až čas. Teď už bude (snad) teplo, tak asi rychle někam dojet, dítě vypustit ba zem a pak zase naložit a domu. Jo a pro mě byla zásada, nikdy nevyndavat z kočárku a nenosit! Daleko bych ji neunesla a co pak s ní, když by mi tam řvala, že chce do náruče.

smajlishek
autor
24. kvě 2021

@biciklissie Přesně .. na některé deti nefunguje nic, ale i tak moc děkuji🙂 nošení už da zabrat( 12 kg) Ja nechapu proč lidi maji porad spoustu keců o výchově druhych.. Některé deti maji dudlík i ve 3...je to na každém prece.. Nechápu proc jsou lidi takoví.. Nikdy me nenapadlo soudit.. ☹

terezia10
24. kvě 2021

U nás nepomohlo nic ale výhody to mělo brzo dobře chodila byla zvyklá a je hodně chodit 😆potom motorka ted odrazedlo kolo a valí jak drak

garpova
Autor odpověď smazal
Zobraz
biciklissie
24. kvě 2021

@smajlishek Je to fakt na nic situace. Přeju vám pevne nervy a ať se to brzo spraví. Jinak ještě, moje dcera je ten typ, že podas prst a chytne celou ruku. Takže když jídlo, tak pořád, když hracky, tak pořád nové, atd. U nás se fakt musí držet rad a disciplína. S tím kočárkem to bylo to samé, prostě musela vydržet bez ničeho (ale bylo to hrozne), nez pochopila a zacalo ji to bavit. Ale to vím teď, předtím to byla hrůza.

rebe
24. kvě 2021

Moje děti od 15 měsíců nemohly kočár ani cítit, tahala jsem ho jen kvůli těm nákupům, ale děti se batolily vedle. Takže za mě je to hodně nejistá investice a fakt bych do toho nešla 😀

sternliebe
25. kvě 2021

Starsi taky pak kocarek nemela rada. Takze tapala vedle kocarku, chvili jela na odrazedle, chvili v kocarku. Mladsi od narozeni proste kocar dabotuje. Takze i ted ve 20m pouzivam nositko. Kdyz vedeme starsi do skolky, nahodim mladsi na zada a jdeme. Ze skolky pak jde sama po svojich, to mame cas co zkusit nositko?

kacka1994
25. kvě 2021

Nám se malý taky hrozně sesouval ve sporťáku, navíc náš nešel otočit k nám 🙂 Tak jsme koupili bazarový korýtkový, navíc pěkně úzký, takže se neměl moc kam sesouvat a byl hned mnohem spokojenější 🙂 Chvilku po roce pak bylo vidět, že jsem mu zavazela ve výhledu, tak šel zpět do klasického sporťáku čelem ode mě a zase se začal sesouvat... nám pomohlo oddělat fusak a podložku, které zklouzávali a taky dát před něj pultík, na kterém má hračky a křupky v takovém tom kelímku, ze kterého se tahají po jedné, takže mu vydrží 😃

smajlishek
autor
25. kvě 2021

@kacka1994
Uvažuju jakou krabičku myslíte a nejak me nenapadá, to by se nam hodilo 🙂 Děkuji za vase zkusenosti🙂

veronikacv
25. kvě 2021

@smajlishek malej taky uz po roce nechtel byt v kocarku.. Asi i tim, ze chodil od 10 mesicu. Takze porad chtel tapkat. Nedavno jsem videla u kamaradky trikolku a jemu se v ni tak libilo a vydrzel tam krasne sedet, ze jsem ji taky koupila. A stale ho to bavi.. Hlavne zvonek😀😊
V kocarku uz teda nespi pres pul roku a stejne bych kupovala nejaky golfky nebo podobne.. Ale jsou i drazsi varianty trikolek, kde jde sedacka sklopit. 👍😊😀

https://www.mall.cz/trikolky/kinderkraft-trikol...