Kočárky - kde přehledně vyhledávat?

barusha_
20. lis 2014

ahoj holky, mam dotaz ohladne kocarku - nenatrafili ste pri patrani po tom idealnom nahodou na nejaky dobry, funkcny vyhladavac? kedze mame maly vytah (uzky i kratky) a k tomu este nejake schody, ktorym sa ani s vytahom nevyhnem, su pre nas dolezite rozmery a vaha. bohuzial, tieto, podla mna zakladne udaje, nie su na niektorych eshopoch uvedene ani len v popise, o nejakom vyhladavani uz vobec nehovorim.
takze teraz hladam viacmenej podla doporuceni na mensie kocarky z diskusii (tie su vsak uz casto na stare typy a nejaky novy mi moze ujst) a len tak nahodne podla obrazkov, kde potom so stastim najdem parametry (no a ak nie su, hladam na dalsich strankach), je to teda sialene zdlhave a mam pocit, ze som sa moc neposunula v najdeni vhodneho kocarku.
vyhladavanie je napr. na heureke, kde je moznost vyhladavat podla priemeru kol, no to je pre mna proste druhorade, urcite je dolezitejsie kriterium roztec, sirka.. takze dajte mi prosim tip, ak ste niekde natrafili na nejaky vyhladavac podla dalsich parametrov (najma teda sirka, dlzka a hmotnost)

zmrz_lina
20. lis 2014

Nic podobného jsem nenašla. Pozor si taky dej na to, že někteří prodejci uvádí váhu kočárku pouze základnu (bez korby nebo sportovního sedáku), jiní uvádí váhu s korbou, další váhu se sporťákem... záleží na výrobci, jak to má a nemají to jednotné, takže se v podstatě ničeho nedobereš... Z toho, co jsem si zjišťovala (protože mám podobné požadavky, jako ty) - kritéria splní v podstatě jen dražší kočárky z kvalitních, odlehčených materiálů.

jitavrtule
20. lis 2014

snad jediný skutečný vyhledávač co jsem našla byl tenhle:
http://www.kocarekmania.cz/
ale tam se zas nedá vyhledávat podle rozměrů - jen podle funkcí a váhy. A seznam kočárků rozhodně není ani dlouhý, ani úplně současný - je to spíš tak na zorientování se, co člověk chce.

barusha_
autor
20. lis 2014

@zmrz_lina
@jitavrtule
diky moc, prave, vsimla som si, ze sa to dost lisi. je to fakt na nic, to aby clovek behal po obchode s metrom a pomaly aj vahou.. je to fakt rozdiel, i pocitovo u niektorych, dost zalezi asi i od tvaru, ako jednoducho ho ide chytit.. co sa tyka tych drahsich, tu je asi najvacsi problem, ze vacsina je sirsich nez potrebujeme (sirka dveri je pri dobrej voli 60cm) - zrejme kvoli stabilite. s cim sa asi tolko netrapili polsky vyrobcovia, kde je rozmer 55cm a podobne celkom bezny.

zmrz_lina
20. lis 2014

@barusha_ záleží, na jaké dražší koukáš. Moje vybrané kočárky by splňovaly tebou požadovanou šířku i rozumnou váhu 🙂

barusha_
autor
20. lis 2014

@zmrz_lina tak daj prosim tip, diky moc!

zmrz_lina
20. lis 2014

@barusha_ já mám v merku Stokke Xplory - na šířku má 57 cm nebo Bugaboo (Cameleon nebo Buffalo) - ti mají oba 60 rovných, váha u obou velmi slušná (Xplory se zdálo lehčí + má výhodu, že se dají secvaknout kola k sobě a lépe se tak tahá nahoru) 😉

rousse
20. lis 2014

já si nasla webove stranky detske-kocarky.cz a tam jsem si vyklikala základni parametry (kombinace, kolik kol) a pak jsem sla jedna znacka po druhe - strasna otrocina - nicmene jsem si pak vybrala 6 favoritu, hodila potrebne udaje do tabulky v excelu a pak teprv s timhle vyberem objizdela obchody a zkousela.... par dulezitych poznatku mi tehdy poradily i prodavacky, coz bylo fajn.... jinak bacha - zjistila jsem pri tom, ze to, co pisou na netu, nemusi byt stoprocentne pravda.....taky pro nas byla dulezita sirka a vaha (schody a uzke dvere) a u nekterych psali na netu sirku kol 60 cm, rikala jsem si "super", ale pak jsem v realu v obchode namerila 62....jsou to sice blbe 2 cm, ale proste jsou to blbe 2 cm, ktere rozhodnou, ze tema dverma fakt neprojedes🙂

barusha_
autor
20. lis 2014

@zmrz_lina moc diky, na bugaboo som pozerala uz i ja, len sa nan chcem niekde pozriet na zivo. trochu sa este bojim dlzky (to je tiez cca 100 cm), ale mala by to vyriesit prehadzovacia rukojet. teraz uz zbytocne hovorit, ale keby kupujeme znovu byt, asi by bol normalny vytah prve kriterium :( na stokke prave pozeram a vyzera tiez velmi dobre.

@rousse posles mi prosim tvoj zoznam favoritov? dakujem

rousse
20. lis 2014

@barusha_ chtěla jsem kočárek hlavně do terénu, ke dveřím to máme 20 schodů, takže lehký a dveře 60 (s možností otevřít druhé křídlo, ale už je to práce navíc), takže na šířku 60 a favoriti byly:
X-lander XQ 2013 Africa - nakonec padl kvuli šířce a předním nenafukovacím malým kolečkám
Camarelo ART 2014 - ten rozmluvila prodavačka, prej dost poruchový, vyřizování reklamace děs běs a v některých prodejnách je kvůli přístupu společnosti i přestali prodávat
Peg-Pérego Book Plus 2014 SPORTIVO Modular set (šířka prej jen 59cm!) - padl také kvůli nenafukovacím kolám, které prodavačky do terénu moc nedoporučovaly
DorJan Danny Sport Prestige 2014 - mám vyzkoušený od kamarádky, supr prostorná korba, odpružení, do terénu gut, ale těžký jako prase, takže taky padl
Baby Design Lupo Comfort 2014 - lehký, super ovladatelný, ale to je přesně ten případ, kdy psali 60 a na prodejně jsme s prodavačkou naměřily 62 cm
Nakonec jsem upustila od požadavku šířky, budu holt otevírat obě křídla dveří a šli jsme do X-lander X-move 2013 Africa set úplně se vším včetně fusaku, deštníku, nánožníku, prostě uplně VŠE a protože je to loňská kolekce, tak se slevou 6000 Kč🙂

barusha_
autor
27. lis 2014

@rousse diky moc za tipy! u nas je bohuzial tych 60cm uplne max., takze dobre vediet, ze sa neoplati verit info na nete, zrovna napr. na ten xlander som rpredtym pozerala.