Kočárek Venicci a stupátko. Jaké máte?

banany
4. bře 2020

Ahoj, mate prosim nekdo kocarek Venicci a k tomu stupatko? Jake stupatko na nej pasuje a jak se s nim pak chodi? Jde to vubec? Diky

cilkat
4. bře 2020

Mám kočárek Tako, ale ten podvozek vypadá dost stejně. Mám za ním univerzální stupátko Lascal. Pasuje dobře, syn se na něm naučil i sedět (nohy má na tý tyči, co je bezda). Že začátku mi hodně chyběla přebalovací taška, ale to řeší kabelka na rameno. Co nemá řešení je fakt, že stupátko kočár zhruba o polovinu prodlouží - při všech zatáčkách (neřkuli MHD) musíte počítat s místem navíc. Další věc je, že vám ubude místo na nohy (chodidlo jde pod stupátko, ale kopu se holeněmi). Já to celkem dávám, manžel ne. Z kopce je to ale problém i pro mě. Třetí potíž je, že s kočárkem necouvnete, protože kolečka stupátka nemají rády otáčení a většinou se vzpříčí. Navíc mi celkem často jedno kolečko šmajda (může to být chyba kusu, ale prý je u Laskalu častá). Samostatnou kapitolou jsou obrubníky. Na nich se stupátko nahne dopředu či dozadu až o 45 stupňů... Já si zvykla jednou nohou stupátko podpírat, což znamená stát na jedné noze... A nesmí priskocit žádný ochotný člověk, který vám kočárek pomůže zvednout, protože jakékoliv větší zvednutí víc nahne stupátko (a dítě na něm shodí).
Toliko k životu se stupatkem 🙂.

banany
autor
9. bře 2020

@cilkat dekuju za vycerpavajici info. No, moc dobre to s tim stupatkem nevypada. Asi se bez nej radeji obejdeme

cilkat
9. bře 2020

@banany Záleží, jak chodive dítě máte a jak často potřebujete kočárem dojet někam na určitý čas. Zjevné výhody jsem nezmínila: rychlost přesunu urcujete vy a máte obě děti pod přímou kontrolou. Syn má stupátko rád, ale vlastně by bylo lepší, kdyby chodil. 🙂

puhelin
9. bře 2020

Take mam stupatko Lascal Maxi (kocarek Dorjan). Za me je velkou vyhodou to, co napsala @cilkat . Kdyz potrebuju prochazku uspisit, dcera se postavi na stupatko, kolo dam na kocarek a jsme rychlejsi. Jinak jezdi na kole a stupatko je sklopene, takze neprekazi. Na chuzi s nim se da zvyknout, obycejne jsem trochu dal od madla, ale nic nepohodlneho. Merim necely 1,6. Za me to ma jen vyhody.

shirilka
12. led 2022

@banany S odstupem času, koupili jste nějaké nebo nakonec žádné? já to právě začínám řešit a nevím které vybrat 😀