Kočárek s kvalitním houpacím podvozkem do terénu i města

qewa
4. bře 2016

Přeji hezký den. Obracím se na ochotné duše, které by mi poradily s výběrem kočárku pro květnové miminko. Zatím jsem nebyla prohlížet žádné kočárky naživo a vzhledem k rizikovému těhu jich asi ani moc neokouknu. Omoudřená ze všech možných diskuzí, rad a výsledků testů jsem si sepsala požadavky a myslím si, že budu muset pořídit kočárky dva (otázka zní, které vybrat a jestli neexistuje ideální jeden).

1. kočárek na cestování autem a po městě s korbičkou a autosedačkou
- Bydlíme na vesnici, takže každý nákup, lékař a návštěva bude vyžadovat přepravu autem a nakládání do auta bude i víckrát denně (např. přejezd mezi lékařem a obchodem) -> kočárek by měl být s nástavcem na autosedačku (isofix výhodou), lehký, snadno skladatelný, nemusí být skladný, korbička by měla být větší, aby se mi tam mimi vešlo ještě i v prosinci (možná déle?)
K tomu ještě moje představa:
stabilní (čtyřkolka?),
snadno ovladatelný (otočná kolečka s možností aretace?),
nastavitelná rukojeť,
možnost otočit korbičku (nebo madlo) ve směru i protisměru,
polohovatelná korbička (pro sezení miminka),
vyšší (celkem trpím se zády, tak ať se moc neohýbám)
nejlépe houpací autosedačka i korbička (po sundání z podvozku)
byla by paráda, kdyby autosedačka pasovala do nákupního vozíku

... a pokud k tomu ještě přidám požadavky na ježdění kolem domu a na procházky, tak tu je kočárek číslo 2.

2. houpací kočárek do terénu (zahrada, pole, lesy, louky) -> měl by mít větší a silnější kolečka
Chtěla bych opravdu houpací kočár nejen odpružený (pro uspávání na místě), který něco vydrží a nezalekne se zablácené cesty s kalužemi ani zasněženého nebo štěrkového povrchu. Nevadí, když bude těžší a měl by i nějakou zátěž odvést v úložném prostoru při delších výletech. Také by měl splnit požadavky: nastavitelná rukojeť, větší korbička, vyšší uložení korbičky, polohovatelná korbička, možnost otočit korbičku/madlo po směru nebo protisměru.

Sporťák zatím neřeším...

andysek2512
4. bře 2016

@qewa já mám doma tento - teda zatím připravený 🙂 http://www.firkon-kocarky-hak.cz/firkon/eshop/1...

Ale krásně houpe, když jsem se bavila s paní v obchodě a rozhodovala se kvůli podvozku říkala, že je dobře že chci tento že prostě to je lepší než ty s tou aretací, ale to je asi názor od názoru 🙂 Korbu má velikou a je dost vesoký taky se nechci ohýbat, v korbičce se dá polohovat takže mimčo pak může i sedět 🙂 vajičko máme přimo od firkonu i s adaptery.... Má jednoduché skládání i nasazování korbičky, vše můžeš otáček podle toho zda chceš aby bylo proti směru jizdy nebo po směru 🙂 jak vajičko, tak sporták i korbu 🙂
Nijak těžký mi nepříjde(bydlime ve třetím patře bez výtahu) takže korbu s mimčem si určitě budu brát domů a podvozek nechávat ve sklepě.... 🙂 a ci se týče sportáku tak má jeden z největších aby mimčo v tom vydrželo fakt dlouho 🙂

qewa
autor
13. bře 2016

Tak jsem asi našla favorita Navington Caravel http://www.navington.cz/caravel.php Je to houpací kočárek do terénu s pořádnými kolečky a dokonce má přední otočná s aretací. Na podvozek lze dát korbička (která je opravdu velká), sporťák i vajíčko (sedí na něj různé značky). Jen je tedy docela těžký - ale člověk musí dělat kompromisy. 😉 (To se mi to říká, když ho nebudu muset nosit po schodech) 😎
Nenašla jsem zatím ke kočárku moc recenzí, ale ty co jsem našla byly pozitivní. Dneska jsem dokonce potkala i maminku s tímto kočárkem a moc si ho pochvalovala a protože už v něm jezdí druhé dítě, beru to jako test kvality (trochu jsem se bála plastového upevnění koleček).

dolly82
19. bře 2016

Zdravím 🙂 prosím o radu, rozhoduji se mezi kočárkem Baby Merc Faster Classic a Kajtex Vertigo Classic. Máte někdo zkušenost? Děkuji 🙂

lucyp13
19. bře 2016

Co jane crosswalk? Je skladny,pomerne lehky,krasne ovladatelny a je jak do města tak na vesnici