Kočárek Peg-Pérego, máte zkušenost?

zajdulka91
18. lis 2015

Ahoj, chystáme se s přítelem kupovat kočárek pro naše první miminko ;) Chtěla bych se zeptat jestli máte některá zkušenosti nebo se také chystáte koupit kočárek Peg-perégo GT3?

lv
18. lis 2015

já měla peg perego clasicco a byla jsem velice spokojená, vymakané

frantiska85
18. lis 2015

PP GT 3 je vynikající.

bambullkaa
19. lis 2015

@zajdulka91 Ahoj 🙂 PP GT3 je sice super kočárek, ale je těžší 😒 Budu kupovat na druhé miminko PP Book Cross. Kočárek je oproti GT3 lehčí a skladnější. Měla jsem možnost oba modely porovnat a osahat a u nás jednoznačně vítězí Book Cross. Na první jsem PP Book a byl to pro mě pan Dokonalý 😉 Takže i podruhé pro velkou spokojenost se ráda vracím k této značce 🙂

frantiska85
19. lis 2015

Ještě dodám, že máme Fabii combi a podvozek zabere celý kufr. Korbu jsme vozili na předním sedadle a se dvěma dětma se už nenaskládáme.

bambullkaa
19. lis 2015

@frantiska85 a proto chci místo Navetty XL korbu Pop Up. Ta se dá složit na podvozku a ušetří to místo 😉

zajdulka91
autor
19. lis 2015

@bambullkaa A PP Book Cross má nafukovací kolečka?

bambullkaa
19. lis 2015

@zajdulka91 ne nemá. Jsou plněné vzduchem a mají pojistku proti propíchnutí. Sestřenice má tyhle kolečka už přes rok a jsou pořád jako nové a hlavně nikdy nepíchla! Jakmile máš nafukovací kola, tak musíš správně nafukovat a nesmí být ani moc a ani málo nafouklá. Jinak hrozí propíchnutí nebo prodření kol...

sunny8
19. lis 2015

Máme peg perego čtyřkolku a jsem spokojená. Korba pop-up ušetří dost místa, takže se celý kočárek vejde do kufru auta, který má objem 350 litrů, a ještě se tam vejde i pár tašek

bambullkaa
20. lis 2015

@sunny8 přesně tak, mluvíš mi z duše 😀 Už se těším už s ním v březnu vyjedu do ulic 😀 😀

saaralota
20. lis 2015

@zajdulka91 PP GT3 je parádní do terénu, velmi prostorný pro dítě (sporťák), má super stříšku (velikou) a velký košík. Perfektní je taky ruční brzda. Projel vše, co jsme potřebovali - les, polní cesty, štěrk, sníh... Za mě jediná nevýhoda, že je hůř skladný. Záleží, jak máte velké auto. Pro nás to nebyl problém, do kombíku jsme to složili v pohodě. Ale s malým autem může být problém. Pokud bys se pro něj rozhodla a nechtěla nový, mám ho na prodej tady v bazárku - v top stavu. https://www.modrykonik.cz/market/kocarky/fcmbhl...

zajdulka91
autor
20. lis 2015

@saaralota To je právě to co bych chtěla aby kočárek projel jakýkoliv terén ;) A s autem problém nebude, máme Mondeo v combíku ;)

saaralota
20. lis 2015

@zajdulka91 Tak to myslím, že GT3 by mohl být ten pravý 🙂. Má super nafukovací kola a odpružení zadních kol, takže nerovnosti zvládá dobře. Což se mi osvědčilo i ve městě na historické dlažbě 🙂. A fakt s ním nebyl v terénu problém. Chtěla jsem ho i na kolečkové brusle, vím, že ho tak holky používají, ale na to nakonec nedošlo, takže z téhle oblasti zkušenost nemám. Korbička nám vydržela asi do 6-7 měsíců, autosedačka je dost velká, tu jsme používali docela dlouho, myslím, že víc než do 1,5 roku. A celkově je to držák, kamarádka má už na třetí dítě a pořád je v super stavu. My jsme ho používali dohromady asi rok a půl a na pár drobných kosmetických vad je jak nový. Takže i z této stránky můžu doporučit 🙂.

saaralota
20. lis 2015

@zajdulka91 Jo, a ještě jsem si vzpomněla na další věc, proč jsme ho vybrali - sporťák je opravdu prostorný, takže se do něj vejde i velké dítě. Manžel má skoro 2 metry na výšku, tak jsem očekávala dlouhána a měla strach, aby se vešel 🙂. A vešel by se dodnes (3,5 roku 🙂). Vím, že u některých kočárků s tím byl problém, že děti později hlavou narážely do stříšky... Jinak rukojeť je pohodlně nastavitelná, takže kočárek se dobře vozil mě (160 cm) i vysokému manželovi.

bambullkaa
20. lis 2015

holky @saaralota a @zajdulka91 Book Cross má větší stříšku a nánožník (viz. foto), takže v leže lepší kryje a do terénu je taky. Ruční brzda je taky dobrá dokonce si troufnu říct že je stejná jako u GT3. Jak jsem už napsala, jediný rozdíl mezi nima je váha, skladnost, délka stříšky a nánožníku. Sporťáky jsou stejně prostorné jen s rozdílem, že Book Cross má polohování zad na pásky. Nejdřív jsem z těch pásků měla strach, ale polohování jde hladce a snadno. Výhoda u pásků je ta, že máš na polohování víc poloho kdežto u GT3 je polohování na páčku a tam už jsou polohy určené. Oba kočárky zvládají jakýkoliv terén.
Doporučuju si nějakam zajet na prodejnu a oba modely si osahat, vyzkoušet si je a projet se s nima. Ten který ti víc sedne do ruky tak ten ber.

saaralota
20. lis 2015

@bambullkaa A ten terén zvládá dobře? Mě ty kolečka přijdou nějak menší...tenčí... a celkově ta konstrukce taková jemnější. Což je určitě výhoda pro tu skladnost a tak...ale nevím, jak pro ten terén. Každopádně vypadá taky pěkně. Ale to polohování na pásky mi teda přijde míň praktické. Měla jsem možnost vyzkoušet oboje a na GT3 se s tím lépe manipuluje, zejména směrem nahoru, když mi v tom sedí dítě. Jen to zacvaknu na vyšší polohu, nastavování těch pásků mi přijde větší opruz a když je v tom opřené dítě, tak mi to přišlo skoro nemožné 🙂. Teda třeba to tady mají nějak vychytanější, ale co co jsem měla v ruce na baby joggeru, tak to mi moc nevyhovoalo.

bambullkaa
20. lis 2015

@saaralota osobně nejsem pro pásky, ale jsem schopná tuhle jedinou vadu oželit a jak jsem už psala, tak jsem z těch pásků měla obavy, ale jedou velice dobře. Kolečka jsou o malinko užší než u GT3 (nafukovací kola jsou z 90% větší a širší než nenafukovací kola). Už s nima mám zkušenost. Bydlím ve městě kde je prostě terén a vše se tu opravuje a kdesi cosci. Jezdili jsme po polích, loukách a lesích a v pohodě. Rukojeť má dost vysoko takže se tam nikdo vysoký nikam nekope. Mě se teda hůř ovládala GT3. Ale jak říkám, každému vyhovuje něco jiného...

zajdulka91
autor
20. lis 2015

@saaralota
@bambullkaa Děkuji vám moc za radu ;) Ještě se zeptám v jakém obchodu bych kočárek našla? S přítelem jsme prošli pár obchodů a když už měli Peg-perégo tak úplně jiný typ a jenom jeden...

sunny8
20. lis 2015

Obchod s peg-perego kočárky v Praze 1http://www.pegperego-baby.cz/

bambullkaa
20. lis 2015

@zajdulka91 Babystar. cz je to výhradní dovozce zn. Peg-pérego, Cybex, ABC design, Hartan a Reer. Showroom mají v Praze v Horních Počernicích a mají tam i o kousek dál i veliký sklad. Vystavený mají přesně ten co se nám líbí-barva MOD Black a k dispozici mají latkový vzorník. Teď je mají na objednávku, ale čekací lhůta není dlouhá...mám termín v březnu a budeme objednávat na začátku února s korbou Pop Up a barvu Onyx 😉

zajdulka91
autor
22. lis 2015

Děkuji vám moc za názory, zkušenosti a rady ;)

myshoun
17. pro 2015

gtčko je můj vysněný kočár, má spoustu plusů- snadná manipulace, velký koš, navíc pokud máte větší mimčo, tak se krásně vejde, ruční brzda... co mě osobně vadí je nánožník, je krátký a hůř se nasazuje- myslím ty druky... a zvlášť když dítě úplně leží. škoda, že nejde přehazovat sedačka jako u jiných modelů PP, ale jinak je fakt skvělý!

bambullkaa
17. pro 2015

Taky se mi GT líbí a moc, ale pro nás je bohužel nevyhovující co se týká váhy a skladnosti. Kdybych toto nemusela řešit, tak si vezmu GT a barevné dilema by opět nastalo 😀 líbí se mi Oceano, Black Denim a Luna 😉 Jinak PP je skvělá zn. kočárků 🙂 Na výběr mají ze spousty barev, různé druhy podvozku atd... Ten kdo uvažuje o koupi kočárku od PP tak neprohloupí 😉