Kočárek (dvojkombinace) do 20000 Kč - poradíte?

clifulka
12. bře 2015

Ahoj,
sháním nový kočárek - nejspíš jen dvojkombinaci, autosedačka stačí bazarová - který by byl opravdu kvalitní a přitom se vešel do dvaceti tisíc. Chtěla bych se vyhnout polským výrobcům, ale když koukám po německých (Hartan, Teutonia), tak se do svého stropu vážně nevejdu. Nemáte někdo nějaké tipy a případně radu, kam se na kočárky dojet podívat - Liberecký, Královéhradecký nebo Středočeský kraj + Praha?
Děkuji.

mysonek
12. bře 2015

@clifulka kočárek neporadím, ale rozhodně nekupuj bazarovou autosedačku. Jde o bezpečí dítěte.

berynka
12. bře 2015

@clifulka na podívání mají velký výběr v Malvíku v Hostivicích.
My měli německý ABC Design Viper 4 S a byla jsem spokojená

jitavrtule
12. bře 2015

@clifulka ja bych v tomhle souhlasila s @mysonek. Kocar z druhe ruky klidne,ale autosedacku novou. U bazarove nemas zaruku ze nebyla bourana,videt to na ni byt nemusi,staci mikropraskliny uvnitr.navic plasty stárnou. Ja koupila Hartan dvojkombinaci se super vybavou, dva roky stary,za 14tis. K tomu novou autosedacku romer za 5,takze jsem se vesla do 20tis. Sakumprask. Pripadne bych zvazila koupit novy sportak a autosedacku a k tomu hlubokou korbu nebo vloznou tasku z druhe ruky. To by ses vesla do limitu i s nejakou akcni Teutonii,pokud touzis po nemeckem kocarku.

profiss
12. bře 2015

Já mám od firmy Valco baby Matrixe a naprostá spokojenost, mám ho 2 roky a vypadá pořád moc pěkně. Kočárek má UV ochranu 80, takže barva je pořád sytá, velká nafukovací kola, sporťák jde až do lehu, prodyšnou opěrku zádíček, nepotřebuji slunečník, protože jde stříška hodně dolu, ALU konstrukce, je krásně lehký a parádně se řídí. Mrzí mě jen, že nejde přehazovat rukojeť.

zazana81
12. bře 2015

My jsme se vešli do 20.000 Kč i s trojkombinací, kupujeme https://www.malvik.cz/Kocarky/Trojkombinace/Beb...
Polák to není, provedení vypadá dost kvalitně, korbička prostorná ...

clifulka
autor
12. bře 2015

@zazana81
@profiss
@jitavrtule
@berynka
Díky za tipy! Aktuálně pokukuju ještě po Gessleinu, ale člověk si to musí asi opravdu dojet nejdřív někam pořádně ozkoušet, povozit...a pak se rozhodnout a pokud to nepůjde jinak, koukat po bazarových (času je ještě dost). Já bych se s tím i smířila, ale tchyně když to slyšela, tak hned dotazy, jestli jsme jako tak chudý, že nemáme na nový ☹

katka865
12. bře 2015

hartan jsme koupili přímo v německu a byl za 19 tis. korbička a sporťák

clifulka
autor
12. bře 2015

@katka865 A co s případnou reklamací? Nebydlíme nikde u hranic, tak by se ty možné cesty dost nevyplatily...

katka865
12. bře 2015

@clifulka kupovali jsme ho po internetu a doufame ze nebudeme muset reklamovat, ale byli celkem komunikativni tak by to nemel byt problem.

eliskaxox
12. bře 2015

Ja bych koupila novy sportak Concord Wanderer s novou autosedackou a k tomu klidne pouzitou korbicku. Cenove se musis do 20 tis vejit. Jinak ten kocarek je nezmar,dnes jsme jeli po rozmacene polnacce :D

jitavrtule
12. bře 2015

@clifulka jinak k tomu dívání- spoustu kočárků mají v Malvíku v Hostivicích, tam je i bazar mimo jiné. Slušný výběr a imitace různých povrchů k vyzkoušení jízdních vlastností mají v Babiez v Letňanech.. nepíšeš co od kočárku chceš-město x terén, nároky na skladnost,váhu, výbavu,takže těžko radit konkrétní kočárky.. rozved trochu,co hledas a tech tipu se ti nejspis sejde vic.

clifulka
autor
13. bře 2015

@jitavrtule
Tak jo, už mám aspoň tipy, kam se jet podívat. Pardubice (Gesslein) , Kolín (Hartan), Opatovice (tady značky netuším), Hostivice a Letňany. To by mohlo snad stačit 🙂
Co od kočárku chci - na to přicházím postupně:
1. Hliníková konstrukce
2. Kolečka nějaká, co nejsou slyšet na 100m vzdálenost - nejspíš nafukovací nebo ta bezdušová, určitě ne plast. Kvůli ovladatelnosti asi vzadu velká, vpředu menší otočná. Možnost výměny přední nápravy za pevná velká kolečka by také nebyla od věci.
3. Rukojeť přehazovací být nemusí - četla jsem, že pak ses malými kolečky vzadu hůř jezdí. Ale určitě by měla jít korba i sporťák nasadit po i proti směru jízdy.
4. Korbu takovou, aby v ní dítě vydrželo aspoň do 6-7 měsíců (do března). Podotýkám, že oba máme cca 170 cm, takže žádní dlouháni. Preferuju korbičku než vložné tašky...ale spíš kvůli vzhledu.
5. Materiál - něco, co se dá snadno udržovat, nejlépe stáhnout a vyprat.
6. Jezdit budeme převážně ve městě, ale určitě by měl kočár vydržet i jízdu po nějaké polňačce - rodiče bydlí na vesnici a i myse za čas na vesnici nastěhujeme. Takže dobře odpružený.
7. Kočárek by měl vydržet na dvě děti.
8. Sportovní nástavbu pohodlnou, širší - kolikrát už maminky psaly, že se jim dítě do sporťáku na roce nevleze, jak je úzká sedačka.
To je zatím všechno, co mě v tuhle chvíli napadá. Mimochodem, co říkáš na tu Teutonii za 19 500 Kč, co je teď v bazárku?

lucyp13
13. bře 2015

na nás čeká kočárek od jané Crosswalk, splňuje většinu vašich požadavků 2 kombinace cca 19 tis + autosedačku jsem kupovala novou od Concordu (pasuje bez adapterů na Janéčko). Opravdu nedoporučuji bazarovou autosedačku, nikdy nevíte zda byla nebo nebyla bouraná navíc pak je tam i to opotřebení plastů..neriskovala bych to..

Jinak Malvík je super, mají tam velký výběr ale dost draho, jeli jsme se tam jen tak podívat a nakoupili jinde.

clifulka
autor
13. bře 2015

@lucyp13 zkoumám teď tvůj tip a ty korbičky se mi zdají moc malé - 74*33 cm u transporter lite - tam se mi ve fusaku brzo nevejde, nebo? Jinak cenově by to bylo ok, vzhledově už je to trošku horší...

lucyp13
13. bře 2015

@clifulka me korbicka prisla v pohode,nelpim na mega korbe,protoze mi to prijde zbytecne,sportak ma dost prostorny a jde uplne do lehu takze pocitam se mi vydrzi cca 6 mesicu a pak pujde mimi do sportaku.me se vzhledove taky moc nelibi ale objednala jsem ho v ten svetle hnede a je pekny navic ma vsechny vlastnosti ktere jsme chteli

veraakubik
13. bře 2015

Koukam,ze jsme na tom stejne-cekam miminko koncem srpna-deti se narodily 51,52 a 54cm,takze predpoklad dlouhanka je 100%,shanim kocarek vhodny na vesnici-kde bydlime,dlouha korba-byla bych rada aby se miminko veslo co nejdele-idealne prez zimu-vloznou tasku taky nechci,sporatk otocny i proti smeru,moznost nasadit autosedačku maxi cosi nebo cybex..Idealne později slozitelny v celku bez nutnosti sundávat sportak.Dalsi požadavek je aby byl ve vybave alespoň nanoznik,abych nemusela zvlast dokupovat.Ja tedy pokukuji po britax go next 2015-http://www.eshopbaby.cz/britax-go-next-2015-bla... moc se mi nelibi ty barvy.. 😒

menorka
13. bře 2015

Rekla bych ze jedny z nejvetsi korbicek ma nas kocar Zippy Pia velikost korby 87 cm ;)

darko1212
13. bře 2015

@menorka velikost korby 87cm ... délka měřená v horní části?! Certifikované kocarek nemůže být více uvnitř niz 80cm.

@clifulka - Kočárek do 20000Kč = Expander Mondo nebo Riko Nano + Maxi Cosi Cabriofix + ISOFIX základna EasyFix = 17.000Kč -18.000Kč

clifulka
autor
13. bře 2015

@menorka Protože na netu moc recenzí není, můžeš mi kočárek popsat nějak blíž? Vypadá hezky, cenově by naprosto vyhovoval...ale chybí mi popis spousty detailů...

menorka
14. bře 2015

@clifulka ma super odpruzeni, nafukovaci kolecka, je dost prostorny, idealni pro vyssi rodice ja mam 187cm a velka spokojenost, jedna z nejdulezitejsich veci pro me byla ta ze mezi zadnimi kolecky nema tyc 🙂 uz moc nevim dyztak se ptej co te zajima ;)

marketa085
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
svobodpetika
15. bře 2015

@clifulka Tak já bych ti doporučil Easy walker jak jsem koukala na tvoje požadavky asi by vyhovoval, mají ho v Kolíně- vše ochotně ukáží a musím říct že v Kolíně je to snad každý druhý kočárek 🙂 vyplatí se nechat si ho ukázat, přiznávám že jsem šla do obchodu s tím že by se mi líbil a odcházela s jistotou že jiný nechci 🙂

zuzzicek
15. bře 2015

@clifulka mame Gesslein F4 a jsme moc spokojeni.

fifina86
15. bře 2015

@clifulka koukni na Mutsy Igo.Kolekce 2015 uz ma skvele odpruzeny podvozek (mame doma).V korbicce mala byla 7.5 mesice a jeste by v ni vydrzela,ale chtela koukat,takze prechod na sportak byl nutny.A ten jde do lehu a jde obema smery,coz pro me bylo dost dulezite,chtela jsem na dite koukat a ne ho vozit od sebe.Jinak je lehky,jednoduse se slozi.Za me doporuciji,budeme kocarek nechavat na druhe 😉

veraakubik
15. bře 2015

@fifina86 Tenhle?Vyriram kocek pro miminko narozene koncem srpna a tak me zaujela to,ze jste korbu používala do 7,5mesice,alé tady na netu pisou jen 73cm,coz je teda zatím nejmensi kobra co jsem videla.. 😒
http://www.zboziprodeti.com/produkt/mutsy-igo-a...

fifina86
15. bře 2015

@veraakubik mame presne tenhle,jen cerny podvozek 😉 Mela tam Emitex fusak. A myslim,ze do pulroku tam dite,pokud nebude megaobr vydrzi 100%.A pak sportak ma krasne dlouhou strisku,jde temer do lehu.Ja bych nemelila 😉

veraakubik
15. bře 2015

@fifina86 Diky za zkušenost..Porad koukam po co nejdelsi kobre-termin mam 24.8.,deti dlouhanci-pri narozeni 51cm-holcicka a kluci mely 52cm a 54cm a hodne rychle rostly.Ted cekam holcicku,tajne doufam,ze bude mit kolem 50cm,ale nevim jestli s tim muzu ,,pocitat,, když deti byly takovy zizalaci.. 😉 Ale stejne dekuji!

fifina86
15. bře 2015

@veraakubik mala mela pri narozeni 50cm a 3.5 kg 😉 A velkou korbu 80 cm ma Joolz,to byl nas dryhy favorit,ale vyjde draz.

jitavrtule
15. bře 2015

@veraakubik Mutsyny mají ze všech kočárků snad úplně nejmenší korbičky vůbec. Na paty jim šlapou ještě Concord a Jane s korbičkama Transporter a Sleeper, ty jsou také mikro, ale zas jsou aspoň homologované na užití místo autosedačky. Já docela dlouho přemýšlela nad Mutsy Urban Rider, ale nakonec právě opravdu maličká korbička v kombinaci s tím, že sporťák nejde dát do úplného lehu (tím myslím vodorovno) ho z výběru vyřadili.
@clifulka máš to hezky promyšlené, měla jsem velice podobný seznam požadavků 🙂
já nakonec poupravila požadavek velké hluboké korby a že jsem to řešila hodně, protože Pučmelounovou čekáme v květnu, takže aby mi vydržela v hluboké korbě až do jara, musela by se do ní vejít ještě v nějakých 10 měsících. Samozřejmě jsem došla k tomu, že tak velkou korbu prostě nemá žádný kočár, co má aspoň trochu smysluplný sporťák na později. Takže jsem tenhle požadavek nahradila tím, že chci, aby sporťák šel napolohovat do vodorovna. Upřímně - skoro všechny kočárky ne-polské výroby, snad jen vyjma Inglesiny, mají hluboké korbičky plus mínus podobně velké - čti MALÉ. Osobně si fakt nemyslím, že 3-4 centimetry rozdílu velikosti hrají nějakou zásadní roli.
Jestli čekáš zářijové miminko, velikost korby bych vůbec neřešila - malý prcek se ti tam i s fusakem vejde stoprocentně a kolem toho půl roku (tj. únor/březen) už stejnak hodně dětí chce koukat ven, nechtějí ležet v korbičce bez výhledu. Když dáš sporťák do lehu, fusak a nánožník, mimčo bude chráněné dostatečně, těch pár týdnů zimy už dojezdíte.
My máme teda k Topline S pevnou vložnou tašku, která je sice dlouhá (80 cm uvnitř), ale zas celkem úzká (30 cm). Taky jsem jí původně nechtěla, čistě proto že korbička JE hezčí, ale koupila jsem ji v sadě s kočárkem a nakonec došla k tomu, že se mi vlastně docela líbí 🙂
Výměnnou terénní nápravu nabízí Hartan, Teutonia, Gesslein a Britax (dřív model Brio Go, dnes k Go Next). Je to docela vychytávka.
Co se týče bodu 2) zásadnějšíroli v hlučnosti a drncavosti kočárku hraje odpružení. Materiál koleček (krom plastu, tam je to jasný) už je podružný, jestli pěnová s vzduchovými komorami nebo klasika nafukovací.
Dost kočárků má odpružená pouze zadní kolečka, ne ta malá přední. Takové já osobně prostě za "dobře odpružené" fakt nepovažuju.
Dobré odpružení podle mě nabízí Hartan, Teutonia, Gesslein, TFK.
Velice dobře odpružený je už zmíněný Concord Wanderer (ale je teda z concordů a jané jediný), taky má obří sporťák. U mě to byl dlouho jeden z favoritů. Ale hodně jsem chtěla ruční brzdu a tu Concord nemá, proto nakonec vyhrál bazarový Hartan.
Jetsli myslíš tuhle Teutonii:
https://www.modrykonik.cz/market/kocarky/nce2/t...
tak vzhledem k stáří, výbavě a velice bohatém příslušenství je to docela kauf.

clifulka
autor
16. bře 2015

@jitavrtule Koukám, že se prostě pořád pohybujeme kolem těch značek, co se mi líbí na první dobrou. 31.3. mám ráno kontrolu a pak naplánovanou "tour de kočárky" po Opatovicích, Pardubicích a Kolíně. Snad to za jeden den objedeme. Mám jen vycházky, tak chci využít právě tenhle den, že bude o něco víc času. No a až to budu mít zčásti osahané, možná se dojedu podívat na ten výše zmíněný bazarový z Liberce. Pokud tam na mě počká.
Do té doby si budu každý den procházet značku po značce, psát si poznámky (člověku se to po chvíli začne pěkně míchat v hlavě) a pokusím se udělat užší výběr... Nikdy bych neřekla, že zodpovědný výběr bude tak náročný 🙂