Kočárek DorJan Smart Ecco Linen, máte zkušenost?

tinulla123
18. kvě 2016

Ahoj, máte někdo zkušenost s kočárkem Dorjan Smart? Jste s ním spokojené? Není moc těžký? Koukali jsme na něj na prodejně a podvozek se nám zdál lepší než u prestige, u toho smartu byl víc odpružený.

zakovaluci
19. kvě 2016

Ahoj s manželem (respektive já 🙂 ) nad tímto kočárkem také přemýšlím. Líbí se mi u něj jak je odpružený. Korbička je dle mého také dostatečně prostorná ale co mě zaujalo, že ke sportovní verzi je tzv. prodlužovací díl - ochranná bariéra na připnutí. Tudíž když miminko z korbičky vyroste dáš prodlužovací díl a máš opět jakoby "hluboký kočárek". Jinak na prodejně se mi kočárek nezdál být nějak těžký paní prodavačka nám jej i představila a poměrně mě oslovil. Původně jsem si představovala kočárek typu hartan,gesslein apod. ale tyto kočárky jsou mimo naši cenovou relaci kolik by jsme chtěli do kočárku investovat.
Hledám různé videa o tomto kočárku a recenze ale zatím nic 😒

tinulla123
autor
23. kvě 2016

Taky se mi líbí to odpružení, to jsme právě porovnávali u toho prestige. Prostorný si je myslím taky dostatečně, ale právě žádné recenze jsem taky nenašla, tak kdybys něco objevila, dej vědět prosím. Díky 🙂

miky
10. čer 2016

@tinulla123 dobrý den, mohu se zeptat, zda jste tento kočárek nakonec koupili? Zítra se jedeme na něj podívat, tak jsem zvědavá. Děkuji

chris_n
10. čer 2016

ja mam teda starší typ DorJanu - Danny sport 5... a musím říct, že jako hluboky kočar a tak jako OK. Ale jak se jednou trefila duše, tak to praskalo uz pořad (i nové). No a jako sportak urcite NE.. brala bych ho max. jako hluboky a sportak pak uz kupovala jiny

chris_n
10. čer 2016

@tinulla123 co vím, je to model 2016, do lonska meli kocarky jine.

zakovaluci
10. čer 2016

přesně tak je to letošní model tudíž je i logické že ještě není tak odzkoušený
já jsem se v posledních dvou týdnech vydala po stopách kočárků do různých obchodů v Olomouci a za mě teda musím říct, že na 90% opravdu budeme kupovat tady tento typ kočárku. Především mé priority u kočárku jsou ty boční pružiny které opravdu dělají kočárek houpací a také možnost uzavření sportovního kočárku.
Koukala jsem i na kočárek Tako ( http://www.kocarky-tako.cz/kocarky/kombinovane/... )
+/- na první pohled se mi zdá, že hluboká korbička je o něco širší než Dorjan
- sportovní verze kočárku co jsem vypozorovala u majitelů těchto kočárků ve městě má strašně malou odkládací plochu na nožičky když už miminko sedí ( ještě se mi nestalo že bych viděla že si miminko nekrčí nožičky a celkově se mi ty sportovní verze zdají malé
Dorjan kočárek
- hluboká korbička na první pohled delší jak Tako ( možná o 2-3 cm méně širší )
+ sportovní verze mě na první pohled zaujala velice dlouhou plochou pro miminko
+ odkládací plocha na nožičky se mi zdá být také mnohem delší
+ u sportovní verze mě HODNĚ zaujala ochraná bariéra kterou lze vpodstatě ze sportovní verze opět udělat "hluboký kočárek" (miminko čekáme v prosinci takže jsem přesvědčená o tom, že v roce miminka tuto bariéru určitě využijeme a popravdě touto možností se vyznačuje opravdu málo kočárků když se budeme bavit o těch lepších kočárcích
+ velký a prostorný košík

Takže i přes nezaujatý pohled kdy jsem si opravdu prohlédla veškeré značky kočárků které byly na prodejně Darjan stále vítězí 🙂

chris_n
10. čer 2016

@zakovaluci jak říkám, já uz bych do DorJana nešla. Uvazovala jsem původně jako ty. Ale... uz ne, víc ne.... a ten sportak je dost neprakticky. Respektive, změní se naprosto těžiště kočárku. Boudička je jak pro slona, ale blbe se mi s ní manipulovalo. NOhy... no tak zvednuté nozky jsme pro malou moc dlouho nemeěli. Ted ma sportak bez zvedacích nozek a v pohode. Prostorově tam průmerné dítě ze začátku bude spíš plavat. Skladnost sportaku taky není moc dobrá. Měli jsme Mazdu 6, která má velký kufr. A kočár nam zabral většinu kufru.
Hluboká korbička byla fajn. Měla jsem v ní květnové dítě do cca Ledna. Ale uz behem listpadu nebo kdy jsem musela nadzvihovat korbičku na trochu koukaní ven, nechtela lezet. Nebo byla na břiše.
Podvozek je fajn. Ale od prvního píchnutí jsem pak mela furt problem. A kdyz jsi 3 km od domova, s 12kg kočárem a 10kg miminem, je to dost drsny. Ulozny prostor dobry, taska tragická

chris_n
10. čer 2016

@zakovaluci jinak nevím presne, o jaké bariere mluvíš, na to skoro jako hluboká korbička. Ale v roce dítěte si myslím, že je to naprosto pasé. Naše šla v roce do sportaku typu britax a spol... a byla tam spokojena. Vlastne i pri spaní byla trochu podlozená, nikdy nespala v naprostém lehu.

miky
10. čer 2016

@zakovaluci děkuji za vyčerpávající odpověď. My už zkušenost s Dorjanem máme, byl to model z roku 2010 a spokojenost byla maximální. Ale přeci jenom, vozil už dvě děti, tak teď ho necháme k babičce na zahradu a na každodenní ježdění chceme pořídit nový

zakovaluci
10. čer 2016

@chris_n je na ukázku co mám na mysli : http://www.kocarky.cz/hartan-prodlouzeni-luzka
v každém obchodě to uvadí pod jiným názvem

chris_n
10. čer 2016

@zakovaluci ted si mi poslala ale odkaz na Hartan, ne na Dorjan 🙂 Tohle by nam v roce dítěte bylo naprosto k ničemu 🙂 Bylo by ve fusaku a většinu času sedělo 😉

zakovaluci
10. čer 2016

@chris_n vím o tom že je to hartan nenašla jsem totiž fotografii kde by ten prodlužovací díl byl přímo u dorjanu vyfocen
je to odkaz jen pro představu co jsem měla na mysli

tinulla123
autor
11. čer 2016

kočárek jsme ještě nekoupili, ale stále nad ním uvažujem, vím, že je to nový typ, ale napadlo mě, že už ho někdo má a používá...

tinulla123
autor
11. čer 2016

@miky byli jste se dneska podívat na ten kočárek? jak se vám líbí? 🙂

miky
11. čer 2016

@tinulla123 byli, ale bohužel ho na prodejně už neměli, prodali ho ☹. Skladem by ho měli mít zase do 14 dní, takže pojedeme znovu.

miky
22. čer 2016

@tinulla123 tak jsme dneska koupili kočárek. Ale ne Smart Eco, konečně jsem ho viděla na vlastní oči a musím se přiznat, že mě hodně zklamal. Byl malý a také úzký, přišlo mi, že by se tam snad miminko ani ve fusaku nevešlo

tinulla123
autor
22. čer 2016

@miky a jaký jste nakonec koupili taky Dorjan, ale jiný? Já jsem teďka začala uvažovat, že tak velké odpružení je asi zbytečné a korba je jedna z nejdelších co jsem viděla... měla fakt 80 cm a na šířku myslím 35 cm

tinulla123
autor
23. čer 2016

@miky a u toho se ti ta korba zdála větší? 🙂

miky
23. čer 2016

@tinulla123 jednoznačně! Rozdíl je podle jejich uváděných rozměrů nějakých 8cm. Takže na délku je jasně větší a i do té šířky je krásné široký. A ještě jedna věc, která mí u "Smartu" vadila byla to jak je korbička do půlkruhu, tak oblast v místě hlavičky a nožiček byla lehce do půlkruhu také. Snažila jsem se i co nejvíc namáčknout a urovnat ten molitan na kterém by miminko leželo a i tak to bylo prostě do půlkruhu

zakovaluci
23. čer 2016

Já začínám přemýšlet nad tím dorjanem smart ecco / tako omega white nějak se nemohu rozhodnout který z těch kočárků by byl eventuelně lepší. Vzhledově se mi víc začal líbit tako tak nevím no... co myslíte kterej je lepší?

@miky koukala jsem na ten vás kočárek co jste si pořídili a porovnávala jsem je i rozměry co uvádějí na internetu kočárek prestige basic je akorát o 5 cm větší co se týče délky vnitřních rozměrů korbičky... jinkaty kočárky co se týče rozměrů jsou naprosto totožné 😖

http://www.darababy.cz/detske-kocarky/dorjan-sm...
http://www.darababy.cz/detske-kocarky/dorjan-pr...

ale hlavně že se vám ten kočárek líbí a určitě s ním budete spokojeni 😉

miky
23. čer 2016

@zakovaluci na ty rozměry pozor, u toho Smart Eco jsem na internetu našla rozmezí od 75 - 83 cm, ale podle mě je pravda spíš těch 75 cm (metr jsem sebou včera neměla), ale opravdu pozor na tu šířku kočárku, je hodně úzký a když si představím, že bych tam v zimě měla dát dítě i ve fusaku, tak by tam podle mě bylo příšerně narvané. Já se přiznám, že jsem se podle internetu do Smart Eca zamilovala a chtěla jenom jej, dokonce jsme kvůli tomu jeli i 2x do Prahy, abych ho viděla na živo, ale včera mě šíleně zklamal ☹

zakovaluci
23. čer 2016

@miky tak já jsem se do smartu nezamilovala není to můj favorit co se týče vzhledu ale zvítězil u mě ve své funkčnosti
je pravda, že sportovní verze mě taky překvapila a přišla mi strašně úzká ale hluboká korba super
no nevím no... myslela jsem že už máme vybráno ale teď jsem opět na vážkách ... škoda je, že nemají oba kočárky na stejné prodejně že si je nemůžu porovnat takže budu jezdit z jednoho konce města na druhý...
nevím no .... smart/omega 😖

miky
23. čer 2016

@zakovaluci určitě dej na svůj vnitřní pocit, jestli se ti ten smart líbil, tak neváhej. Já ho právě prvně na vlastní oči viděla až včera a prostě mě zklamal, tak nebylo co řešit. Ale pravda je ta, že se prodávají i menší kočárky a maminky jsou s nimi spokojené.

antakka
3. led 2017

@miky Ahoj Miky, mohu se zeptat, jak jsi s Dorjanem spokojená teď po půl roce? My se do něj s manželem zamilovali a je pro nás zatim favoritem. Ještě jsme ho ale nekoupili. Vidíš na něm z vlastní zkušenosti uz nějaké nedostatky či chyby?

luj89
2. dub 2017

Holky, rada bych obnovila diskusi. Bohuzel na Dorjan nejsou skoro zadne recenze.. Moc se mi libi tento https://www.malvik.cz/Kocarky/Trojkombinace/Dor... v te cervene nebo bezove barve. Ale stale vaham...

miky
2. dub 2017

@antakka omlouvam se, ale tvé otázky jsem si všimla az teď. Už mate kočárek vybrány!

miky
2. dub 2017

@luj89
@luj89
@luj89 my měli Dorjan už i prvních dvou děti a i ted na třetí jsme porizovali Dorjan. Jsem s nim maximálně spokojena. Vyhovuje mi, ze ma jednu z nejvetsich korb na trhu, takže se mi tam syn i ted vejde pohodlně se zimním fusajem (tedy ted už fusak není samozřejmě potřeba, ale min. týden v něm ještě jezdil)

antakka
12. dub 2017

@miky Ahoj Miky 🙂 tak jsme ho i my nakonec koupili. Už ho máme nějakou dobu doma a věřím, že také budeme spokojení. Děkuji moc za reference a třeba časem přidáme i naše zkušenosti. Prima den 🙂

miky
12. dub 2017

@antakka věřím, že budete. Já jsem opravdu spokojená maximálně 🙂.