Kočárek Depemo Ascalona, máte ho?

amaliee
4. srp 2014

Zdravím maminky, mám otázku na kočárek Depemo ascalona. Máte ho někdo nebo jste ho zkoušeli někde na prodejně? Budu ráda za všechny názory, děkuji🙂

tanis
29. srp 2014

Dobrý den, my ho máme, co vás konkrétně zajímá? Máme trojkombinaci...hnědou 🙂

tanis
29. srp 2014

Dobrý den, my ho máme, co vás konkrétně zajímá? Máme trojkombinaci...hnědou 🙂
@amaliee

amaliee
autor
1. zář 2014

Dobrý den, zajímalo by mě zda jste celkově spokojená nebo tam je něco s čím ne (váha, kola, autosedačka...)? Ještě jsme se na něj nebyli dívat do prodejny...

amaliee
autor
1. zář 2014

@tanis Dobrý den, zajímalo by mě zda jste celkově spokojená nebo tam je něco s čím ne (váha, kola, autosedačka...)? Ještě jsme se na něj nebyli dívat do prodejny...

tanis
1. zář 2014

Přiznám se, že ho máme u rodičů, ale tam jsme cca 2x týdně, takže ho používáme celkem dost:o) Kupovali jsme ho před narozením malého, líbily se mi takovéto klasické retro kočárky...Co se týče váhy, není to tak hrozné, spíš je velký, takže tahat ho sama do autobusu nebo tramvaje moc nejde.To je potřeba se spolehnout na spolucestující, pokud jsou ochotní:o)
Hluboká korbička
- je bomba, obrovská, malej byl velké miminko, doma jsme měli quinny speedi a jeho korbičku dreami, ale tam se vešel jen do 4 měsíců a to tam už byl narvanej:o) Do Ascalony se vejde snad ještě dneska:o) pěkně široká. Akorát jsme pořídili do hluboké korby jinou matraci (přes to vypolstrované, co tam je), molitanovo pohankovou a krásně tam sedí...
http://www.detsky-textil.info/product/doplnky-k...
Líbí se mi materiál v kočárku, je to bavlna, která se dá vyprat (měli jsme ještě inglesinu a tam je to z umělotiny, takže pro mimi nic moc)
- polohování jsme nevyužili , ale je tam
- jediné co, že nám trošku padala boudička, ale utažením takového šroubu se to zlepšilo
Podvozek
- vezli jsme ho v autě asi jen 1x, nepatří k nejskladnějším kočárkům, ale složení je celkem rychlý a když se sundají kolečka, tak se vejde..záleží na vašem kufru..
- pěkně odpružený, není ani po roce moc rozvrzaný, občas někde vrzne pružinka, chystám se na něj s WDčkem a bude naprosto tichý (to podvozek inglesiny vrzal víc)
- podvozek a kola jsou takové pevné - bytelné..zvládnou i terén
- jedno kolo na začátku trochu zlobilo při nafukování, že se ta guma odchlipovala od ráfku, ale vychytali jsme a dofoukli a je klid
- super koš kovový + ta kapsa na pláštěnku je taky fajn
Sportovní nástavba
- super, že jde pro i proti směru jízdy
- zase z bavlny - takže hůř omyvatelná si myslím, ale zatím jsme nepotřebovali utírat, ale není to klasická kočárkovina, ale boudička vypadá, že v zimě neprofoukne - chystáme se s ním odjezdit zimu, stěhujeme se na vesnici, tam bude lepší než do města (na kličkování mezi turistama by to nebylo tak pohodlné - bydlíme zatím v centru Prahy)
- v boudičce je okýnko s klopou bez sucháče,snad nebude v zimě vítr otevírat...uvidíme, kdyžtak tam přišiju sucháč..
- polohování nožiček super
- zádová opěrka jde polohovat AŽ DO ÚPLNÉHO SEDU!! málokterý má
- polohování do lehu je ok, ale hlavně jde polohovat sem a tam 1 RUKOU, SUPER...
- je tam i nánožník, vypadá malinký, ale snad to s ním zvládneme v zimě

Autosedačka
- přiznám se, že jsme používali více jinou, chtěla jsem se základnou a bezpečnější (máme maxi-cosi)
- tu z Ascalony jsme měli jako pohotovostní k babičce do auta nebo manžel vozil v kufru, abychom nemuseli přendávat tu maxi-cosi
- celkově bych ji ale asi nebrala, nevypadá tak "bezpečně", má špatnou stříšku, tu jsme ani nepoužili, dítě je tam zakryté a je krátká
- jinak je lehká
- pokud bych mohla tedy volit znovu, koupila bych bez ní pouze dvojkombinaci a maxi-cosi k tomu - dají se i sehnat adaptéry na podvozek, měli jsme, ale nepoužívali, na to mám cestovní podvozek stále v autě - quinny zapp, miniaturní při složení

😀 už mě nic nenapadá 😎

tanis
1. zář 2014

@amaliee 🙂

tanis
1. zář 2014

V albu mám pár fotek reálných když byl nový...
https://www.modrykonik.cz/blog/tanis/album/vyba...

amaliee
autor
2. zář 2014

@tanis Moc děkuji za vyčerpávající informace. Bude to ještě těžké rozhodování...:D