Kočárek Britax B-Motion 4, jak jste spokojené?

simona1508
20. čer 2016

Ahoj holky, chtěla bych si pořídit kočárek Britax B-Motion 4, sporťák i hlubokou korbu a k tomu autosedačku.
Prosím Vás o zkušenosti, jak jste s ním spokojené. 🙂

petruszka_k
20. čer 2016

@simona1508 Ahoj, spokojena jsem moc, ve sportaku ted vozim syna, je mu rok a trictvrte. Vyhrada ke sportaku: neda se polohovat operka nozicek, ale malemu to nikdy nevadilo. Vyhrada k hlub. korbe: striska sla hure polohovat a ksilt u nanozniku odstaval, tak do korby trochu foukalo. A kocarek je sice odpruzeny, ale nehoupe, coz jsem obcas postradala. Ale vydrzel a nebyl s nim jediny problem, co bych musela reklamovat.

simona1508
autor
21. čer 2016

@petruszka_k Ahoj, děkuji moc za info 🙂 kočárek dnes vyzvedáváme na prodejně (objednával se kvůli jiné barvě, která nebyla na skladě), tak snad nebudu litovat.
Ta korbička mi taky trošku vadí, přemýšlím, jak vyřeším aby do ní tolik nefoukalo...

sonja01
21. čer 2016

Pořídila jsem si B-Motion 4, až jako sporťák. Předtím jsem měla DorJan DannySport. Jsem s ním maximálně spokojená. Jednoduché skládání, lehký, snadno manipulovatelný. Zvládá i náročnější terén. Syn má teď 95cm, vozí se jen občas, ale i tak tam má rezervu na nohy. Líbí se mi rozložitelná stříška.

tinulla123
23. čer 2016

@sonja01 prosím tě, když ho porovnáš s Dorjanem, je to asi v terénu velký rozdíl kvůli těm malým kolečkům a menšímu odpružení? Já chci koupit dvojkombinaci a právě přemýšlím nad B motion 4 plus a Dorjanem. Hrozně se mi líbí ten B motion, ale říkám si, že ten Dorjan bude zas pohodlnější pro malé mimčo v terénu... ale zas pak jak půjde mimčo do sporťáku, tak by byl lepší ten B motion....

sonja01
24. čer 2016

@tinulla123 To je těžké.Odpružení bylo lepší u DorJana, ale to, co mě u něj odrazovalo, bylo těžší skládání (zabíral v kufru dost místa) a hlavně byl strašně těžký. Já měla tedy starší verzi DorJanu (kupovala jsem z bazaru po 1 dítěti), ale i tak mezi nimi byl 5kg rozdíl, což v terénu taky poznáš, při tlačení do kopce. Britax dokázal líp jezdit na nerovném povrchu - kolečka lépe reagují. Jediné, co mi u Britaxu vadí je, že přední kolečka jsou blíž k sobě, tak po těch nájezdech pro kočárky musím jet jen po zadních - ale i to je otázkou zvyku.

petruszka_k
25. čer 2016

@simona1508 Ahoj, myslím, že litovat nebudeš a už vůbec ne, pokud jsi pořídila model roku 2016. Má oproti tomu našemu staršímu modelu příjemná vylepšení... A vzpomněla jsem si, že máme korbu Affinity. Připadala mi hezčí a oproti B-motion s bílým vnitřkem i praktičtější. Ale třeba jsou ty korbičky zase trochu jiné, to už jsem se nedívala. Ať kočárek dobře slouží 😉

petruszka_k
25. čer 2016

@tinulla123 Jestli mohu reagovat, tak u B-motion se přední kolečka přizpůsobí nerovnostem povrchu, trošku se sklopí při nárazu na hrbol. Do horšího terénu nebo třeba na zimu do sněhu lze koupit pevná terénní (přední) kola, jsou stejně velká jako ta zadní. Ale sám o sobě ten kočárek prostě "nehoupe", alespoň model 2014 tedy ne. Na druhou stranu je dobré hledět více na parametry sporťáku, ve kterém dítě stráví mnohem více času, protože v hluboké korbě se mimčo vozí jen cca 8 měsíců, dokud dobře nesedí...

tinulla123
26. čer 2016

@petruszka_k no otázkou je co je ten horší terén, přes kořeny a na hory jezdit neplánujem, akorát tady u nás ty chodníky nejsou nic moc, sem tam dost popraskane. A hází to dost na těch nerovnostech s mimčem v korbě? a ty máš ty přední terénní kolečka nebo si ve sněhu jezdila s těmi malými? Další věc nad kterou přemýšlím je, jestli se malý do té korby vleze, termín mám koncem srpna, takže nevím jestli se mi tam do března s fusakem vleze ☹ ikdyž hodně kočárků má takové menší korby...

petruszka_k
26. čer 2016

@tinulla123 Na popraskané chodníky je ten kočárek v pohodě. V mírné zimě si vystačíš s normálními (malými) kolečky, a když by náhodou hodně sněžilo, dokoupíš ty terénní... Náš syn se narodil v půlce září a do korby se bez problémů vešel přes celou zimu. Na sporťák jsme kočárek přestavěli na jeho 8-9 měsících. Jinak kamarádka si kupovala nějaký kočárek od Babydesignu. Nevím, jaký model, a nemám představu o kvalitě, ale když ho popisovala, docela mě zaujal a cenově byl v pohodě. Tak třeba ještě pohledej...