Jaký kočárek? Lehký, snadno ovladatelný

klaracocka
7. bře 2018

Zdravím dámy, prosím o radu s výběrem kočárku, značek je tolik, že se v tom nevyznám, takže pokud byste mi poradily alespoň trochu podle mých požadavků, budu ráda! Minimálně nejbližších pár let budeme bydlet v Brně, tzn. velkoměsto - časté ježdění MHDčkem. Potřebuji tedy, aby byl kočárek lehký, snadno ovladatelný. Nicméně budeme také často navštěvovat oboje rodiče autem - tzn. aby byl též snadno složitelný. Přední kola s aretací, nejlépe odpružený, důležitá je pro mě velká korbička (miminko bude červnové, ráda bych ho ještě v zimě nacpala do korby i s fusakem), což mi přijde dost problém - mám pocit, že většina korbiček jsou fakt krátké a úzké. Větší koš vespod byl výhodou. Brzda která neodírá nohy ani boty také (nevím, jak brzdy na kočárcích pokročily, já si vždy zničila boty odbržďováním). Pokud by Vás nějaký kočárek blížící se mým požadavkům napadl, budu vděčná!!

smunka
7. bře 2018

Ahoj, my mame stokke trailz a naprosta spokojenost. Super do mesta (prazskou MHD zvlada skvele), i do terenu, syn je kvetnovy a jezdi v korbe doted. Uplne skladny teda neni, ale dela to i ta velka korbicka. Brzda klasicka.

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
soleilll
7. bře 2018

Jak píše @vendes - Firkon má velikou hlubokou korbu (syn narozený v lednu v ní jezdil v beránkovým fusaku do 14-ti měsíců, tj. 2 zimy), velkej košík a přední otočný kolečna s aretací. Ale je dost těžký a ne moc skladný, ikdyž skládání samotné je lehké. A hluboká korba má i dobrý systém větrání, což je pro letní dítě výhoda. S odbržďováním jsem taky měla problém, ale jinak cenově velmi dostupný kočár. V brněnské MHD obstál. 🙂 Prostorné jsou i Camarela, ale skládání ani ovládání osobně neznám.

lucyp13
7. bře 2018

Me napadá bugaboo fox nebo bufalo, popr. Jane crosswalk, Poláky nebrat, nejsou ani lehké ani skladne. Velká korba není tak důležitá , deti chtějí stejne kolem toho 5-6- měsíce koukat, důležitý je spis sportak aby byl stabilní a dobre polohovatelny

vendes
Autor odpověď smazal
Zobraz
verrryna
7. bře 2018

Ahoj, já mám kočár Gesslein. Ještě starší typ F1 a jsem spokojená. Je to trojkombinace. Takže jiný kočár nepotřebuješ. Přední výměnná kolečka do města i terénu a brda je u rukojeti. Velka korba. Navíc bitelny. Teď bude na třetí dítě a je jak nový. Tak ted jsem udělala pěknou reklamu teda 😀

fita
7. bře 2018

Jestli jsi z Brna, pristi tyden je na Vystavisti veletrh ,,Pro dite,, maji tam stovky kocarku, ja se tam jezdim kochat kazdy rok😁

alenkara
7. bře 2018

X-Lander ;)....

atei
7. bře 2018

Pokud chceš vozit v korbě i v zimě, zaměř se na polohovatelnou korbu - my to využíváme od půl roku, syn je dubnový a je stále v korbě. Jen díky tomu, že se dá napolohovat k sezení, aby viděl ven, jinak byl řev a vozit se nechtěl. Kočárek mám Roan Emma, skladný moc není, vždy zabere celý kufr. Netuším, které jiné kočárky mají polohovací korbu, ale mrkni na ten veletrh 😉

vetyver
7. bře 2018

mrkni na Brio Go (pokud nepotřebuješ nový) nebo následníka Britax Go. Korba celkem velká, obr opravdu obr košík, otočíš ho na fleku malíčkem, skvělé madlo (ač se to nezdá, můžeš si tam dát ruce jak potřebuješ, je i polohovatelné až pro malinké děti, dcera vozila a nebyly jí ani dva 😀) a fakt kvalitní zpracování. Já jsem ho pořád ještě neprodala a nechváám si ho pro případné třetí dítě 😀

tymothy
7. bře 2018

@alenkara Za me X-lander rozhodne ne. Mela jsem ho pujceny náhradou za svuj kočárek a děs běs. Nechápu, co na tom ty lidé mají. Je to těžke, neskladne, neodpruzene, s korbičkou, do ktere jsem s fusakem stezi nasoukala 3 měsíční mimino.

babanci
8. bře 2018

Gesslein, psala jsem už v jiných diskuzích. Po třech dětech a dvou vnučkách už jsem něco odvozila. Navíc jsem na kočárky docela maniak, takže na vlastní děti jsem jich měla asi deset. Na poslední vnučku máme Gesslein na míru a musím říct, že nelitujeme ani kačky. 🙂

karolinajelinkova
9. bře 2018

Mame DorJan a nedam na nej dopustit,ikdyz do auta skladny moc není. Odpružení i velikost korby super, teď už mame (dcera rok)sportovni násadu a taky perfekt, v zime pohodove s fusakem . Skvěle prostorny kocar se kterym vjedete všude - silnic,polni cesta, kostky a nevytrepete z dítěte duši. Díky tomu jak se mi dobře ovládá mám problém sehnat stejně kvalitní sportovní kočárek.

beruda
9. bře 2018

@vendes firkon Balance má korbičku mám pocit 80 cm, ale má blbou brzdu :-/, až na tu brzdu jsem s ním byla spokojená

babanci
9. bře 2018

Brzda, aha, to jsi vlastně taky chtěla vědět. Brzda na Gessleinu je ruční, páčka na rukojeti. Ani si neumím představit, že se dneska ještě brzdí nohou. Někde dole štrachat semišovou botou....😀

jansovad
9. bře 2018

Patron má velkou korbu, 84 cm je vnitřní rozměr, je to super. Ale ta brzda, někdy jde jako po másle a někdy jde ztuha, to by mohli vylepšit. Jo a velký koš má taky. Kdekdo mi ho závidí 🙂

alenkara
10. bře 2018

@tymothy No jo, každy preferuje něco jiného. u nás "frčí", měla ho skoro celá rodina a byli vždy spokojeni, na ježdění ve městě, ale také v terénu. 😉