Jak vybrat správný kočárek?

pajapo
13. srp 2019

Zdravím, jsem prvorodička a chtěla bych se optat, jak se vyznat v tak veliké škále nabízených kočárků? Čím začít, jakými rady se řídit, na co si dát pozor při výběru, pořizujete uplně nový kočárek nebo bazarový? Moc děkuji za jakékoliv informace a pokud tady již taková diskuze existuje, tak se omlouvám. Pěkný den 🙂

Asi hodně záleží na tobě. Kolik jsi ochotna dát. Jaké máš priority 🙃😉 já třeba nekoukala vůbec na internetu, když jsem čekala první dceru. 🙃 prostě koukala na recenze obchodu. A jela. A nechala si poradit tam. Podle mě to na internetu prostě vybrat nejde😆 Beru obchod kde ti necpou to nejdražší, kde něco vědí a věří danému kočárku. A ukážou to jich vic. A nejde jim jen o to prodat.. Já osobně nemám ráda ty polské kočárky. Z prvu vypadá hezky ale má to malou korbu kam se brzy dítě nevejde. Sporťák to ani nemluvím. 😉 Každý pak kupuje ještě golfky páč to dítě nemá místo. Nebo se to blbě skládá. Je potřeba si uvědomit, že sporťák vozíš nejdéle. Záleží taky kdy bude dítě narozené. Zda půjde do korby malé ve fusaku nebo už půl roční se zimním fusakem. Musí se tam vejít 🙃😉 taky kde budeš jezdit. Jen město nebo i les či horší kamenité cesty. Na hodně kocarkach je uložení kolečka v plastu a pokud se tam dostane kamínek je po něm. Je toho fakt hodně a je to jen a jen na tobě. Co máš jako prioritu. Já v tomhle fakt moc neporadím. Což si řekneš proč vlastně píšu 😅ale zkusila bych nějaký obchod a koukala a nechala si poradit. Nemusíš koupit hned. Můžeš osahávat, zkoušet, sbírat informace 🙃😉 a vybrat ten svůj 😉🙃

speku
13. srp 2019

Ja kdyz vybirala, tak jsem resila hlavne teren, kde budu jezdit, stim souvisi i typ a pocet kol(troj-ctyrkolka), pokud planujes hodne cestovat autem tak i hmotnost a skladnost do auta- dle bydliste jestli mas vytah nebo ne...obecne 3 kombinace nejsou moc ok, vajicka vetsinou nevhodne a bez izofixu a sportaky pak vylozene spatne ... velikost korby, ktera se resi, neni vlastne tak podstatna, vetsi ditko ti tam pak stejne nechce lezet- nevidi ven. Navic v hlubokem kocarku je mimino daleko kratsi dobu nez pak ve sportaku. A urcite je dobre zajet do nejake prodejny a kocarek si "omakat" . My vybrali na prodejne a pak objednaly na netu o x tisic levneji... A cist🙂 ja vybirala kocarek cca od 3 mesice a kupovala v 8. za pet mesicu se toho clovek dozvi a nacte🙂 stastne vybirani...

pipi_puncocha
13. srp 2019

Já jsem o našem výběru psala sem: https://www.modrykonik.cz/forum/na-kocarkovani/proc-jste-si-vybraly-kocarek-ktery-jste-si-nakonec-vybraly/ tak koukni, diskuzí tady seženeš mraky. Nevím, kolik máte času, ale hlavně nic neuspěchat, pořádně vyzkoušet, osahat...

pajapo
autor
14. srp 2019

Všem děkuji za odpověď. Ještě mám "chvíli" čas, malá přijde na svět v prosinci. Ale jak píšete, nerada bych to nějak uspíšila a radši se koukám už teď. Moje požadavky jsou cena max.15tis, skladný do auta, do města i lehkého terénu a nad čím nejvíce tápu je, jak vyřešit, že budu miminko nosit do prvního patra. Zatím jsme v pronajatém bytě (za rok se snad stěhujeme do svého domečku), byt je v 1.poschodí bez výtahu. Jak byste vyřešili, že si necháte kočárek zaparkovaný dole v chodbě a nahoru potřebujete donést jen miminko? Nějaký fusak, nebo odnímatelná korbička (ty mi teda přijdou těžké a špatné na manipulaci). Jak byste vyřešili? Děkuji 🙂

vendelinka08
14. srp 2019

@pajapo resila jsem tak ze jsem si brala celou hlubokou korbu do patra a az uz jsem neunesla..tak beru jen mimco. Kdyz jsme bydleli v byte bez vytahu..ve druhem patre. Tak jsem nosila nahoru jen mimco...odnosila jsem tak do patra 3 deti a nevidim v tom problem.

zelenaesmolda
14. srp 2019

@pajapo
odnesla bych nahoru dite,dala ho do postylky a vratila bych se pro kocar.pokud budes kocar takhle nosit tak se zamer na hmotnost a skladnost.nektere kocary maji popruh pres rameno takze ho lehce vyneses nahoru.treba yoyo zen a je lehoucky.

speku
14. srp 2019

@pajapo ne vsechny korby jsou tezke... ja mam treba tezsi autosedacku jak korbu... ale jak pisou holky, maly mimco vemes i s a vetsi uz pak bez korby... a mala rada... radila bych misto prebalovaci tasky - tasky na kocar- prebalovaci batuzek❤️jsou krasny a prakticky... hodis na zada i s malym nakupem a mas volny ruce

kittyy17
14. srp 2019

@pajapo já jsem nošení miminka po schodech řešila vložnou taškou do kočárku. Koupila jsem přes bazar kočárek na balkon, a v něm byla ta taška... Ve sklepě jsem miminko přesunula do kočárku
Při výběru kočárku zohledni terén a vaši aktivitu. Na běhání a bruslení, a na túry přírodou, doporučuji tříkolku s ruční brzdou a velkými koly.
Mě se nejvíce osvědčil tfk joggster twist, mám velké dítě a tohle je jediný sporťák, který má dost dlouhou zádovou opěrku a kluk se v něm mohl pohodlně vyspat až do tří let. Koupila jsem přes bazar jenom sporťák, existuje k němu i naklapavaci korbička, velmi prostorná. Model twist se už nevyrábí, teď je to tuším adventure

pajapo
autor
14. srp 2019

@vendelinka08 Ta korbička ale nebyla tak velká a dlouhá ne? Nebo dalo se s ní vytočit? Spíš si říkám, jestli není lepší vzít mimčo ve fusaku a kočárek celý nechat dole.

pajapo
autor
14. srp 2019

@zelenaesmolda Kočár může zůstat celý dole v přízemí. Jde mi o tu manipulaci s miminkem... jestli vzít do náručí ve fusaku a neřešit a nebo mít právě nějakou tašku, nebo odmímatelnou lehkou korbičku...

pajapo
autor
14. srp 2019

@speku a co máte za typ kočárku? Taky jsem si odzkoušela i lehčí varianty, ale jsou zase velké a dlouhé.. v tomto případě mi prostě přijde lepší vzít mimčo do náručí. Nejřív si třeba nahoře odemknout, přezout a pak jen pro mimčo. Jsem prvorodička, tak se trochu bojím té manipulace v patrovým domě... Nebo to moc hrotím.

zelenaesmolda
14. srp 2019

@pajapo
mate tam kocarkarnu?protoze nezamceny kocar bych fakt v panelaku nenechala 🙂

pajapo
autor
14. srp 2019

@kittyy17 S manželem jsme oba vysocí, tak předpokládám, že i dítko nebude žádný špunt. Takže určitě taky budu řešit sporťák, který mi vydrží do 3 let věku - to mi bylo řečeno, že je fajn Britax 😉

pajapo
autor
14. srp 2019

@zelenaesmolda bydlíme v 3patrovém domě, kde se všichni známe. Dole v chodbě jsou opřená kola v hodnotě 15-20tis. Takže nějaké krádeže bych se nebála. Možná jen zaprášení, ale dá se přes to něco případně přehodit. A taky bude trochu boj o místo, ale všichni tam parkují kola, tak já budu kočárek :D

pipi_puncocha
14. srp 2019

@pajapo my bydlíme taky v bytě bez výtahu - možná by pro tebe bylo řešením koupit pouze kvalitní sporťák, i finančně byste ušetřili (my máme Oyster 3 za 15tis) a do něj vložnou tašku pro malé mimčo - a po schodech si vyneseš jen miminko v tašce.

zelenaesmolda
14. srp 2019

@pajapo
1) tak na to,ze se vsichni znate bych fakt nespolehala
2) privazane kola k zabradli nemaji z hlediska pozarni bezpecnosti co delat takze az prijdou hasici na kontrolu tak bych tu pokutu platit nechtela

pajapo
autor
14. srp 2019

@pipi_puncocha To mě taky napadlo, ale nedovedu si moc představit, že v lednu / únoru v největších mrazech budu chodit s miminkem ven a bude mít jen vložnou tašku, samozřejmě ve fusaku a přikryté dekou, ale stejně...

pajapo
autor
14. srp 2019

@zelenaesmolda 1) myslím, že na sousedy je fakt spoleh a 2) kdo říká, že kola jsou přivázaná k zábradlí? :D Kola jsou volně opřena o zeď. Říkám, že u nás se nekrade a nikdo nemá potřebu nic zamykat...Navíc všichni jsou majitelé bytů, jen my jsme nájemníci 😉

pipi_puncocha
14. srp 2019

@pajapo ano, přesně proto jsem tuhle alternativu zavrhla já, nám se narodí syn v listopadu a přišlo by mi, že by byl málo chráněný, proto jsme koupili i klasickou korbičku k tomu sporťáku... ale upřímně si to zatím fakt nedokážu představit, bydlíme ve 4p bez výtahu.🙄😬

kejt29
14. srp 2019

A co nosit dite v autosedacce, tu dole nechat misto kocarku a pak zas domu v autosedacce?

zelenaesmolda
14. srp 2019

@kejt29
to je dobry napad,poridila bych na ten prenos nejakou levnou z bazaru za par stovek at ji neni lito kdyby ji ukradli 🙂

kejt29
14. srp 2019

@zelenaesmolda za 200,- uplne v pohode koupi 😉 A nekdo da i zdarma

zelenaesmolda
14. srp 2019

@kejt29
pravda,na prenos to fakt staci,takovou sironu za 10k bych tam fakt nenechala :D

pipi_puncocha
14. srp 2019

@zelenaesmolda já přemýšlím, že bych kočár nechávala v kufru auta (parkujeme před domem a manžel ho do práce nepotřebuje) a nahoru právě brala dítě v autosedačce, ale stran bezpečnosti nevím, jestli je to ok... sice bydlíme v "hezké" části Poruby, ale stejně. Vykrást můžou kočárkárnu i auto.

pajapo
autor
14. srp 2019

Autosedačka není špatný nápad 🙂 Ale určitě ne nějakou levnou z bazaru. Nikdy nevíte, jestli někomu nespadla, nebo nebyla z bouraného auta... Bezpečnost na prvním místě, že @zelenaesmolda ?? Nebo řešíte jen požární bezpečnost? Když autosedčku tak jednu funkční. Co se dvěma?

zelenaesmolda
14. srp 2019

@pajapo
jasne,na to vyneseni do schodu je treba fungl nova sedacka :D

zelenaesmolda
14. srp 2019

@pipi_puncocha
ja bych kocar v aute nenechavala prave kvuli mozne kradezi.

kejt29
14. srp 2019

@pajapo tak stav polystyrenu (polamani) jde zjistit i sundanim potahu. Proste ozkouset, jestli neni polamana. Jinak na noseni jednoho patra bych neresila testy. Do auta bych samozrejme pak mela kvalitni.

toucha
14. srp 2019

Ahoj, nosila jsem malého 3, respektive 4 patra (kočárkárna je ve sklepě) ... nahoru a dolů.... bez tašky, bez autosedačky, fusak jsem nechávala v kočárku... Prostě jen v náručí a zvládli jsme to v pohodě 🙂

zelenaesmolda
14. srp 2019

co poridit nositko?nejake uplne obycejne pokud je to jenom na vyneseni a sneseni ze schodu?