V čem umýt hračky?

babyver30
31. črc 2017

Holky, dostala jsem pár hraček pro mimi, prosím, poraďte mi, v čem tyto hračky umýt.
Díky

barumat
31. črc 2017

Já je myla v teplé jarové vodě, pak pořádně opláchla a následně vyvařila.

annasmyckova
31. črc 2017

dala jsem je do myčky a dala na větší teplotu

mississka11
31. črc 2017

Myčka na nádobí 😉 pokud nemáš myčku, tak růčo s desinfekcí-dělá třeba Sanytol nebo DenkMit

guinea
31. črc 2017

@annasmyckova
@mississka11
Holky nebojíte se, že tou hodně horkou vodou v myčce se poruší plast a začnou se z něj uvolňovat škodliosti? D-test takhle zjistil (už je to nějakou dobu), že jeden typ plastových krabiček na potraviny takto reagoval na myčku. Protože původně byl ten plast testovaný jen za běžné teploty, to byl bezpečný, ale jak prošel myčkou, už bezpečný nebyl...

pataja
31. črc 2017

Já se tedy té myčky bojím. Popravdě se mi ani do té dezinfekce moc nechce. Přemýšlím, že ty hračky vezmu mýdlem s jelenem 🙂

mississka11
31. črc 2017

@guinea to je otázkou no... pěnové puzzle jsem nacpala do pračky, ale normalne máš věci miminku sterilizovat, tak to bych to nemohla desinfikovat a umývat v teplé vodě vůbec

hojda
31. črc 2017

@pataja Co ocet? Přírodní a desinfikuje....Ne každý plast se dá sterilizovat vysokou teplotou!

pataja
31. črc 2017

@hojda
To by možná taky šlo 🙂

guinea
31. črc 2017

@hojda To je ale skvělý nápad!!! V jiném testu od D-testu ocet vyhrál na celé čáře mezi přípravky na mytí podlah - nejlépe dezinfikuje, je ekologický, zdraví neškodí... jediné, kde tratil body, byla vůně.... 😀 Že mě to hned nenapadlo.

guinea
31. črc 2017

@mississka11 Pěnové puzzle taky peru v pračce, ale na 40 st. Věci miminku na sterilizování jsou speciálně na to vyrobené, a i se to píše na obalu, že se můžou dávat do myčky, vařit ve vodě... To jsou ty lahvičky, dudlíky, atd. Ale u normálních hraček se myslím nepočítá s tím, že by plast měl vydržet var.

guinea
31. črc 2017

@hojda Ještě upřesním - ocet vyhrál v úklidovém testu, kde dalšíi přípravky byly ty klasické z drogerie. Ty Sava a tak.

hanka_333
31. črc 2017

Mydlo a teplá voda. Vařící vody bych se u většiny hraček bála.