Tvoření - kreativní zábava pro 7-12 let. Máte tip?

kacka1994
24. črc 2024

Ahoj, rada bych prosim tipy co ted bavi vase deti tvorit? 🙂 Potrebujeme nejakou zabavu pro deti co budou na prazdninach u babicky - kluci a holky ve veku 7-12let, trpelivost zadna, pokud to nejde ze zacatku tak to vzdaji, ale obecne tvori radi 🙂 Jedna se o to zabavit deti venku ve stinu, nebo vevnitr v pripade skaredeho pocasi (krome lega a deskovek) 🙂 Nechceme kupovat predrazene sety 🙂 koukame na diamantove malovani a radi bychom treba nejake naramky, nebo privesky ?

sabine_
24. črc 2024

@kacka1994 U nás frčí malování na kamínky, kreslení podle knihy "Nauč mě kreslit", náramky přátelství z korálků nebo bavlnek, Země, město, Lodě, Piškvorky - máme přímo hru "Hry, tužka, papír, čtverečky" - naše dětství a hry se čtverečkovaným papírem seskupené na 1 místo, spolu s návodem a popisem hry.
Dál mě napadá vytváření různých korálkových zvířátek podle návodu na internetu nebo zažehlovací korálky. Stále u nás jede i play dough modelína a vykrajovátka či jiná tvořítka a hra na cukrárnu. ☺️

kacka1994
autor
24. črc 2024

@sabine_ diky 🙂 malovani na kaminky mame taky v planu, na koralky a naramky mrknu 🙂) psaci a zakreslovaci hry jsou trosku problem, primarne je zabava pro tyhle starsi deti, ale ucastnit se chteji i moji mladsi (4,5 a 2,5 plus je potreba uhlidat pulrocni aby neco nesnedla) 🙈😂 teda hlidam ja a moje mama, ne ze bychom ji nechali vsechny 🙂

krisstina93
24. črc 2024

Takhle velkého syna baví třeba malovat na platno, na kamínky, křížovky, osmismerky (úměrné věku). Na nějaké korálky a modeliny už ho neuzije, naopak diamantove malování sem delala já a to chce hoodne trpělivosti, nad jedním menším obrázkem sem seděla i několik večerů :D

voskovkyapastelky
24. črc 2024

Co třeba malování s pískem? To naše děti baví dost a je to pro mladší i starší.

konidana
24. črc 2024

v tomto věku u našich dětí kreativní zábava vypadala tak, že prohrabaly papíry, kartony a krabice ve tříděném odpadu a vyráběly z toho domy, pokoje včetně nábytku, garáže a silnice a mosty pro auta apod. (stříhání skládání, lepení , barvení). Venku se zabavily třeba stavěním různých bunkrů. Při podobných činnostech jsem o nich minimálně půl dne vůbec nevěděla🙂

anonymous_ka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kacka1994
autor
25. črc 2024

Dekuju mic vsem 🙂 zatim jsme koupili koralky a pletaci kolecka (kumunihimo nebo tak nejak) na naramky, at jim to zjednodusime a koukam jeste na to piskove malovani 🙂
Kartony tu mame celkem bezne a delame z nich rakety a tak, ale ted chceme spis nejskou zabavu na oddech v sede a to moc neni :D