Syn bije ostatní děti na hřišti a neumí s nimi vycházet

matkacekatelka
5. říj 2018

Synovi je 13 měsíců. Chodíme na hřišťátko. Já mu ukazuju, co se dá dělat, houpeme se na houpačce, jezdíme na skluzavce. Líbí se mu to. Ale když k nám přijde jiné dítě, ať už starší nebo ve stejném věku, začne se rozčilovat, plácat děti do hlavy, do ruky a začne řvát a chce ke mě do náruče. Mám malého tirana. Ostatní děti v jeho věku na sebe koukají, prohlížejí se, dělají malá. My je plácáme. Je to normální?

maximaty
6. říj 2018

@matkacekatelka tak když je to tiran tak to snad přejde, tyran by byl horší...

alassel
6. říj 2018

Tak mu jednu placnu po ruce a po prdeli a reknu ze se to nedela. Dite to pochopi...

zmrzlinka
6. říj 2018

Je mu 13 měsíců....

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
adelka951
6. říj 2018

@alassel Jo, to určitě pochopi.... Když se máme něco nelíbí, tak mě plácne, když se něco nelíbí mě, tak co bych měl asi udělat???? Asi také placnout.

cuuza
6. říj 2018

On doteď nebyl v kontaktu s dětmi? Musíš ho naučit, jak na to. Zvykne si rychle, neboj. Musíš být u nej a seznamovat ho s dětmi, komentovat co se děje(Koukej, támhle jde holcicka, možná si pujde hrát taky na hřiště... a případné nežádoucí projevy korigovat. Rozhodne bych neplacala, bere te jako vzor a když to dela maminka, tak on to bude dělat také.

ireniq
6. říj 2018

Nas malej s tim mel taky problem, neexistovalo, abych sedela na lavicce u pískoviště, musela jsem byt porad u nej a ve strehu, aby nekoho nemajznul nebo nehodil do obliceje lopatku pisku...hned jsem ho chytla za ruku a durazne pokarala, kdyz to nepomohlo taky i placla pres rucicku, ted ve 4 letech je uplne v pohode, k holcickam galantni, k miminkum nezny, ke klukum zdrave asertivni, ne ze by nezlobil, to jo, ale agresivni vuci detem neni. Co se tyka toho placnuti, pouzivam vyjimecne po varovani a vzdycky moc dobre vi, proc dostal na zadek a ze to bylo zaslouzene. Mame jednoho kamarada stejneho veku (4 roky), jeho maminka vyznava liberalnejsi vychovu a zadne fyzicke tresty a kluk mlati deti hlava nehlava...takze ta teorie "ja ho nebudu placat, on nebude placat deti" v praxi ne vzdycky funguje...

vanea
6. říj 2018

Malý je stejně starý, na děti je zvyklý a dělá to taky🙂 on to dělá, i když někdo není v dohledu, prostě sedí a mlátí rukama kolem sebe :D jediné co, tak mu tu ruku vždycky chytnu a řeknu že to ne (význam slova ne už totiž zná:D) , že se to nedělá a pak ukážu jak má pohladit...tak to jako občas zopakuje a pohladí, ale pak se k tomu plácání zase vrátí...prozatím jsem trpělivá a prostě to zkouším takto=) ono je fakt, že když jeho plácne nějaké dítě, tak je mu to úplně buřt 😂🙈

lenkas1982
6. říj 2018

Ahoj, my s tim taky s dcerou měli problém. Začalo to taky nekdy po tom roce. Dělala to i nám s manželem doma, zejména jednu dobu kolem 1,5 roku tátu totálně nebrala, nemohl ji ani pochovat, okamžitě po něm startovala. Neustále jsem ji domlouvala, byla jako ostříž, jak jsem viděla potenciálně rizikovou situaci, byla jsem na pozoru, kdyz se k něčemu schylovalo nebo uz po někom vystartovala, odtáhla jsem ji, domlouvala ji. Ale necekej, ze to ma rychle řešení, je to běh na dlouhou trať. U nas se to zlepšilo nekdy od 2,5 roku, kdy uz zacala pobírat trochu rozumu. Co nám docela pomohlo, zavedla jsem si s ni pravidlo, ze jakmile jsme venku a někoho placne, strčí, kousne, okamžitě jdeme domu. Nulová tolerance. A dodržovat bez výjimky. Ale rozhodne jsem ji neizolovala, to podle me neni správná cesta, naopak jsme chodily do kolektivu hodne.
Ted ji budou 3 roky a je schopna si s detma pekne hrát a povídat si. I kdyz samozřejmě nekdy proběhne nějaká tahanice o hračku, kdyz se s někým nemluvícim neni schopna domluvit na půjčení. Ale to uz beru jako normal.
Takže trpělivost, důslednost, neustále vysvětlovat pravidla mezilidských vztahů. A snaž se prijit na to, co se v něm odehrává, uz jen proto, abys byla schopna ty situace předvídat, ale i celkově pro pochopeni svého ditete, pravděpodobně takhle reaguje, protože cítí strach z něčeho, někdo mu vstupuje do osobního prostoru, coz ho vyvadi z rovnováhy.

denny27
6. říj 2018

Na 13m bych dítěti vysvětlovala, že tohle nesmí, ručička je fuj, že dělá au...jako tam se toho nic moc vysvětlovat nedá 😊😊 když udělá znova, vzít za ruku a říct fuj, ošklivá ruka, to se nedělá 😁

alassel
6. říj 2018

@zmrzlinka no a? Myslite ze neni dost chytre na to, aby pochopilo ze se to nedela??

zmrzlinka
6. říj 2018

@alassel jedna věc je vysvětlit a druha věc je říkat o dítěti že je tyran. Neni tyran. Prostě se učí... je mu 13 měsíců.... 😁😁😁

ovecka14
7. říj 2018

Každé dítě je jiné, jednomu stačí vysvětlovat a jinému pomůže naopak jedna výchovná ať ví jaké to je..Znam případ kdy to dělal chlapeček, maminka miláčkovi jen s láskou domlouvala že tohle holčičku bolí, že se to nedělá atd.. Dnes už chodí do školy a veselé tříská děti i zvířata kolem sebe.. To je zrovna případ kdy by dítě mělo ochutnat už takhle malé svoji polivcicku.. Moje dcera ví, že co dá, to se jí vrátí a nikdy si tohle nedovolila. Neříkám že mlácením potrestat, ale jen ukázat jak moc je příjemné to, co dělám druhému.. Ale jak říkám, každé dítě je jiné..

matkacekatelka
autor
8. říj 2018

Ajaj, to budeme mít těžke. Sto lidi, sto nazoru, plácnout přes ručku, nebo na zadek, neplácat vůbec. Když uvidí, že plácá mamka já můžu přece taky. Zatím zkoušíme chytit ručku a říct ne, to se nedělá, když se natahuje a plácá druhé děti. Snad to brzo pochopí. A učím ho dělat malá, aby nemlátil tou ručkou, ale hladil ostatní

kittyy17
8. říj 2018

Tak bouchání do dětí ve 13 měsících ještě není tragédie, kamarádky syn kouše, a do krve. Můj čtyřletý má od něj jizvu na ruce, kompletní otisk zubů. Ale, zasloužil si to, on se totiž nikdy moc neptal a rovnou si vzal hračku, je jako buldozer, všechny převálcuje.. tehdy měli oba cca 18 měsíců, doteď jsou na sebe jako dva kohouti, ani jeden neustoupí...

kittyy17
8. říj 2018

Časem se to zlepší, nezbývá než hlídat a trpělivě vysvětlovat, případně odvést z hřiště za trest...

kittyy17
8. říj 2018

@ovecka14 souhlasím, můj čtyřletý je nevychovala divoch, můžu mu to stokrát vysvětlit a je to jako házet hrách na zeď. Občas ztratím nervy a udělám mu to stejné se slovy: líbí se ti to? Ne? Tak to nedělej ostatním... Bohužel je to jediná účinná metoda, nejsem na to hrdá...

dora13
8. říj 2018

Ucit dite, ze nema placat jine deti tim, ze ho budu placat, je jako vysvetlovat diteti s cigaretou v puse, ze koureni skodi zdravi... Nemas zadneho maleho tyrana, v tomto veku je to naprosto normalni. Je urcite dulezite to resit a nenechavat to byt, ja vzdycky chytala za rucicku a durazne jsem rikala, ze tohle se nedela, ze deti to boli a jsou potom smutne. Kdyz to nepomohlo, tak jsem nas sbalila a z hriste jsme odesli, proste aby chapali dusledky... Starsi to pochopil hned, mladsimu to trvalo dyl, je temperamentnejsi, ale taky uz ted deti nebije (ma 2 roky).

Jinak jeste k tomu biti, moc se mi libi, co se o tomhle pise v Aha rodicovstvi -- kdyz budete dite ucit, ze nema bit jine deti pomoci fyzickych trestu, tak ho to naucite. Bit ale nebude proto, ze by nechtelo ublizovat, ale protoze se samo bude bat trestu. Kdyz mu budete vysvetlovat, ze deti se nebiji, protoze je to boli, bude to sice trvat dyl, ale casem ty deti bit prestane, protoze nebude chtit ublizovat, proste se v nem probudi empatie. Ona ne vzdy nejrychlejsi cesta je ta spravna.