Stavebnice pro šestiletého, doporučíte?

2veverka
29. pro 2014

Jakou stavebnici byste doporučily pro šestiletého chlapečka, kromě Lega? Magnety, Cheva, Seva.. Merkur se mi zdá pro větší. Fakt nevím.

2veverka
autor
29. pro 2014

Upřesnění: v kategorii Správná hračka jsem našla ještě stavebnici LAQ a hodně ji vychvalují. Nemáte prosím někdo zkušenost?

krystalka
29. pro 2014

Našeho téměř 7letého syna teď docela hodně baví Seva, měli jsme doma bednu ještě po nás, ale už tam nebylo moc koleček a těch různých osiček a kolíčků....tak teď Ježíšek přinesl Seva 4 Uni a nadšení velké 🙂 ...jinak Lego u nás až tak moc nefrčí a nikdy moc nefrčelo, klasické nechce vůbec, jenom Duplo a ani tak to žádný velký hit není...jinak ho ještě pořád baví klasické dřevěné kostky, mosty, stříšky, válečky...z toho si postaví všechno možné, kombinuje to s dřevěnou vláčkodráhou, kterou miluje už od necelých 2 let a pořád ho to baví 🙂 .....Merkuru máme na půdě velkou krabici, ale myslím, že na něj ještě dlouho nedojde....

majatob
29. pro 2014

U nás vede rozhodně Lego u všech dětí, ale starší dva si pohrají i s Merkurem (chce to ale hodně trpělivosti, takže spíš podle dítka), Geomagem (s tím si hrají všichni hodně, máme ty nejmenší tyčky), mají u babičky i Chevu a Sevu a taky z nich staví všichni tři, takže pro 6letého mi to přijde naprosto ok 🙂

benjik
29. pro 2014

S Merkurem si u nás hraje skoro 3-letý syn a 5-letou dceru též dost baví. A co třeba Geomag?

mavanka
29. pro 2014

A co třeba magformers? je to vymakaná nezničitelná stavebnice - pro děti od maličkých až po dospělé... sice je to dražší věc, ale dá se kupovat postupně a vydrží na dlouho...