Stavebnice pro předškoláka. Co byste doporučily?

ivis_b
16. črc 2021

Synovi je 5, od 3,5 let miluje lego, staví podle návodu i těžší modely, miluje to, s ničím jiným si nehraje. Chtěla bych mu ale koupit nějakou jinou stavebnici, ať si hraje taky s něčím jiným 🙂 Ve školce si hraje taky s různými stavebnicemi, s jakými přesně ale nevím. Co byste mi doporučily? Je mu sice 5, ale je fakt šikovný, takže klidně i něco pro trochu větší děti. Děkuji!

mimi1004
16. črc 2021

@ivis_b Seva

ivis_b
autor
16. črc 2021

@mimi1004 tu máme ještě po nás, moc ho nebaví...

slunea
16. črc 2021

Myslím, že legu těžko bude něco konkurovat. Co třeba něco konstrukčního typu lego technic, plastová stavebnice variant, dřevěná pony?

hojda
16. črc 2021

laQ

hojda
16. črc 2021

magformers

lenerka1
16. črc 2021

Tak u nás sice návody nefrčí, raději si staví podle fantazie, ale kromě lega jsou u nás v kurzu dřevěné kostky a stavební oblouky na nejrůznější hrady a magformers.

meronym
17. črc 2021

Taky doporucuji Magformers.

zelenaesmolda
17. črc 2021

@ivis_b
napada me Merkur?

janedv
17. črc 2021

Boffin, nas 6lety miluje

ireniq
17. črc 2021

U nas ted frci Gravitrax

jesjaja
4. srp 2021

@ivis_b holky ve školce u předškoláků milovaly, když si mohly stavět domečky...a když k tomu navíc bylo nějaké zvíře, vrněly blahem 🙂 https://www.knihoko.cz/farmadřevěná

felixfelicis
5. srp 2021

@janedv Koukam na to a vypadá to skvěle, ale na všech těch stavebnicich pisou od 8 let, je to ok pro skoro 6letaka? Staví sám, nebo spolu s vámi?

janedv
5. srp 2021

@felixfelicis prvni spolu, pak uz sam
Ale nas to vsechny zatim bavi, takze casto i spolu 😉 ale jestli sam stavi lego, boffin zvladne urcite.

felixfelicis
5. srp 2021

@janedv Já bych si taky hrala, ale sourozenci pri nám berou dílky, batole po mně leze a podobně, tak kdybych to měla celé sestavit já, tak radši jeste pockam. Ale vypadá to lakave.

potaplice
5. srp 2021

Zazněl tu Merkur. Máte s ním někdo dobrou zkušenost? Já z něj byla hodně zklamaná. Osička se nevešla do kolečka, muselo se upravit, postavili jsme autíčko a šroubky se povolují a vůbec nedrží dotažené. Čekala jsem, že tato stavebnice nebude šmejd.

janedv
5. srp 2021

@felixfelicis taky mam batole, neboj se toho, jsou tam i dilky, ktere se batoleti daji pujcit 🙂 ale ono to neutece, jestli nemate, doporucuji magformers. Nekolik sad, pro vetsiho s kolecky a treba i moturkem, pro batole tvary a barvy ... To je draha, ale nekonecna zabava.. mame qsi 5 nebo 6 sad a porad si s tim oba hraji. Starsi 6, batole 2.

janedv
5. srp 2021

@ireniq neznam, odkladam si a podivam se. Diky za tip!

felixfelicis
5. srp 2021

@janedv Magformers máme zatím ty zakladni, ale mají ho ve školce, tak je "okoukany". Mně se tam hrozně líbí třeba ten chodící robot, ale je to trochu drahé na to, že by to byl vlastně dárek pro mě😀 Ale něco z toho vyberu, většinou se snažím něco na stavění dávat ke každým Vánocům.

janedv
5. srp 2021

@felixfelicis tak to jo, jestli ho maji ve skolce, tak to neni novinka, to je fakt.