S čím si hrají chlapečci 2+?

leninka800
13. zář 2021

Ahoj devcata.
Mam chlapecka 27mesicu.
Nejak mam pocit, ze mi odrostl ze vsech hracek.
S cim si hraji vasi chlapecci? Co je bavi?
Chtela bych mu poridit novou hracku...
A rovnou se vas zeptat jestli vam jde normalne po ulici za ruku v klidu s nim nakoupite v obchode atd?
Nebo jestli mam dacanka jen ja? Mam pocit, ze absolutne neposloucha, utika, beha na silnici :-/
Krici na me Ne! No hotovo...minule nas vyhodili i z drogerie 😀
To se vam potom nechce ani nikam jit :-/

nikoulinka
13. zář 2021

Ono to je asi individuální. Mam děti dvě. Kluka a holku. Ale ani jeden mi nedělal To, co ty popisuješ 🤷😅 nákupy vždycky v pohodě, na nic nemacali, žádný kraval, nikam neutíkali. Mohla jsem je v tom věku vzít klidně do restaurace na oběd a seděli pěkně u stolu.

A co se týká hraní. Ve dvou letech syna taky už moc nebavili hračky. Začala ho spíše bavit odrážedla, plastelína a celkově tvořící věci 🙂 Tak zkus místo hračky něco takového 🙂

verunnaj
13. zář 2021

Zkusila bych Albi tužku 🙂 dcera, sice 17měs. ale do krámu jedine ve vozíku, jinak by to byla pak už jen ruina😀

mydlova
13. zář 2021

@leninka800 ve 2 letech poslouchala a nikdy nešla na silnici sama. Obchody jak které. Chodím s ní jenom tam, kde nemají vystavené hračky, plete si to s dětským koutkem.. Ale celkem je hodná.. Ve 2 letech je topka: pískoviště, trampolína, vodovky, fixy, omalovánky, puzzle, kuchyňka

aspie83
13. zář 2021

@leninka800 neboj, náš satanáš (2,5) taky neposlouchá.. scény umí krásný, i se válet po zemi atd., za ruku jde venku bez řevu výjimečně.. jako jo, už třeba zastaví, když na něj zavolám, ale na nákupy jedině rychle a nejlíp prikurtovat do kočárku 😉 vyčítala jsem si, že něco dělám špatně.. ale mám mladšího a ten je úplně jiný, prostě klidasek, kterému se dá i něco vysvětlit a jde to. Holt některé děti jsou náročnější. Ale připadá mi, že se to hooodne pomalu lepší 😉

kspp1
13. zář 2021

Syna do obchodu nepoustim po svych, jedine v nositku, kocarku ve voziku. Problem je, jak to jednou dovolis. Doma si hraje s anglicakama, ma rad knizky, albi tuzku taky, vareni v kuchynce, duplo - vlacek, domecky pro zviratka, kulickova draha, ze vseho ted stavi vlacky, ale jedna vec je dulezita, delat vsechno s nim, sam si hraje nerad. S holcickou se neda srovnavat. Ta v jeho veku mluvila jak dospela, poslouchala na slovo, nehla se ode mne na krok.

eliska_f
13. zář 2021

Obchody jsou horší (2x jsme chtěli ať si vybere mezi něčím a to byla chyba, teď chce strkat do košíku vše :D), ale pokud sedí ve vozíku, tak je v klidu. venku za ruku, přes cestu nauceny, že hezky čeká - nestalo by se mi, že bych ho musela nahanet (syn cca 26 měsíců).
Jinak hraje si hlavně s vlackodrahou z ikei, plastelinou, rád maluje (voskovky, fixy, vodicky, tempery). Má rád autíčka, čteme často knížky a začíná chtít skládat puzzle (zatím do 10 kousků).

zuzka151
13. zář 2021

Syn je taky trochu číslo, venku se vyblbne, ale v obchodě poslouchá, stojí vedle mě a čeká, až vyberu 🙂
Co se týká hraček, rád parkuje auta do garáže, staví si věže z kostek, hodně staví z Lega Dupla, taky si vydrží hrát sám s Albi tužkou.

cilkat
13. zář 2021

Souhlas: syn objevil Albi tužku a miluje ji. Obecně rád věci, které mluví (také ty různé "vzdělávací" kostky), nebo se dá měnit jejich tvar (třeba teansformery) či se jinak hýbou (kulickodrahy). Další "top" je kuchyňka a obecně sady "zaměstnání" (obchod, dilna, doktor, domečky panenek).
Co se divokosti týče: v obchodě ho mám v košíku - to má rád (akorát že staršího dávám rovnou do košíku a furt mě nějaký důchodce poučuje, jak je to nehygienické). Jít za ruku moc nechce, ale na rušných místech mu holt nedávám na výběr.
K tomu utkání mě napadá otázka: jak moc rozumí? Mám staršího s vývojovou disfazii (narušení rozumneni řeči): nesmělo se za ním na ulici běhat - bral to jako hru a potvrzení toho, že běžet je ok (máma taky běží, ne?). Uměl pokyn "stůj", ale už ne "vrať se". Slovo "ne" používal k vyjádření jakéhokoliv nesouhlasu (i třeba toho, že se máma na něj zlobí - to je přece situace, se kterou je správně nesouhlasit, ne?). K tomu se přidávala smyslová přecitlivělost,kdy prostě když mu začalo něco v okolí vadit (třeba hudba v obchodě/restauraci), musel pryč a nereagoval na žádné pokusy o "umravnění"... (Venku se většinou celkem rychle zklidnil.)

prejeta_zaba
13. zář 2021

Přijde mi to normální, že dítě neposlechne na slovo a nejde podle tebe. Ve veřejném prostoru (obchod, úřad, MHD) bych ho nenechala chovat tak, aby nás musel někdo vyhazovat. Prostě vím, že dítě je živé a nenechavé, tak ho tam vůbec neberu a nebo nesu a zabavuju tak, aby na věci ani nesahalo a nic nezpůsobilo. 🤷‍♀️ Naopak na hřišti nebo v přírodě, ať si dělá co chce. Obecně, hračky baví chvíli, když jsou vzácné, takže co nejvíc pobyt venku, odrážedlo, příroda. Pak chvíli doma knížky, Duplo, domeček. A překážkové dráhy ze všeho možného.

andelka
13. zář 2021

Tak v tom věku 2-3 roky byly nákupy nebo procházky s cílem hodně náročné a vyčerpávající, psychicky. Co nejvíc jsem se snažila o prevenci, prostě tomu předejít. Taky tyhle situace nemám ráda.
Hračky u nás teď taky nic moc. Nejradši má hry s míčem, nalepování nálepek do sešitů, různé stavení z kostek. Albi tužku dostal k 2 narozeninám, nezaujala, tak zkusíme teď. Knížky zatím taky nic moc.

areh
13. zář 2021

@leninka800 starší byl a pořád je pohodové dítě, ví, jak se má v obchodě chovat a co kde dovolím. V DM si jde automaticky hrát při odchodu ho vyzvedávám. Ale mladší bude pravý opak. Je mu rok a jinak než připoutaný v kočárku být nemůže.
Jinak před 2. narozeninama si začal syn hrát s dřevěnýma kolejema, duplem, autíčky. Fajn jsou dřevěné kostky a pod.

zmrzlinka
13. zář 2021

@leninka800 buď v klidu.Nas jednou vyhodili z Kiku a to byli děti docela hodne 🤦😂😂😂Lepší je jít nakupovat bez dítěte jestli to jde.
U nás vedli auta Hot Wells+ dráhy k tomu.Nebo lego Duplo je taky super.

malytlustyhroch
13. zář 2021

Starsi byl v obchodech (a vsude) zlaty, nakoupila jsem si skoro jak sama, i jsem si mohla zkouset obleceni atd. Mladsi v obchode - to je ocistec. Zdrha, beha, neposloucha, vyskakuje z naruce/kocaru, mlati sebou o zem... Jsem si s prvnim myslela, jak jsem uspesna matka, kdyz mam tak hodny dite 🤣 no tak nic no.

Oblibene hracky kolem dvou let u obou: mala auta, velka auta, knizky, duplo, napodobeniny jidla, nejlip ty, co jdou krajet, carani pastelkama po papire, pichani do modeliny.

zuzekk
14. zář 2021

Auta všeho druhu, záchranné jednotky, duplo, vláčky, puzzle a jiné hry (stíny, pexeso, Moje první hra,..), vaření v kuchyňce i se mnou, camrani vody, Albi tužka, pracovní sešity, samolepky, hrající věci (ty teda doma nemá, ale na návštěvách se mu líbí moc). Barvy, razítka, miluje nůžky. Úplně ho přešlo období panenek a kočárku. Bubínek, xylofon. Síťka do akvarka, dětská vrtačka.
Do obchodu moc nechodím, ale když, tak v pohodě, na ulici je opatrný, sleduje provoz,sám se zastaví na kraji.

lucifux
28. zář 2021

@leninka800 ahoj, mám taky ďábla. Je všude a nikde. Všechno ho zajímá, nic nenechá ležet. V obchodě neposedí ani v sedátku ve vozíku, neustále vylézá, huláká na celý obchod. Zrovna nedávno, jsme byli v baumaxu, mluvila jsem s chlápkem aby mi poradil. Vozík jsem sice držela, ale nekoukala po prckovi, a on si mezi tím vzal z regálu chemopren, rozdělal ho a patlal po sobě 😤. Taky jsme byli vybírat nejmladšímu dárek k narozeninám, já ho nemohla naložit do auta, jaký dělal scény a vztekal se, že nedostal co chtěl. Propnul se v pase jako luk, a nemohla jsem ho přidělat do autosedačky. Co ho baví, s čím si hraje 😀 řekla bych že asi nejvíc to, s čím udělá doma nepořádek, a mě rozčílí. Takže šuplíky a skříně v kuchyni 😀 a taky ho baví dělat naschvály staršímu bráchovi, bourat mu stavebnice, čmárat mu po obrázkách. Jo a taky malovat po zdech má moc rád.