Lego Junior nebo normální Lego pro čtyřletou?

2veverka
13. lis 2015

Holky, poraďte mi prosím, jestli čtyřleté dítko zvládne Lego v kategorii 5+. Líbí se mi třeba
http://lego.heureka.cz/lego-friends-41085-veter....
Vím, že pro čtyřleté se doporučuje Lego Junior v kufříku jako přechod mezi Duplem a normálním legem, ale mně přijdou kýčovité. Co myslíte? Je vhodné se řídit věkovým označením na krabici?

lisha
13. lis 2015

U čtyřletého dítěte bych to vůbec neresila a vzala to, co by se víc líbilo a holčička z toho měla větší radost. Máme taky čtyřletého a kupujeme mu Lego city, to je taky podle krabice od 5 let 🙂.

kamino
13. lis 2015

My uz jedeme skoro pul roku v klasickem a to jsou prckovi 3.. jestli ji.to bude bavit skladat, nevahala bych..

2veverka
autor
13. lis 2015

@lisha
@kamino Holky díky, ještě že vás mám!

2veverka
autor
13. lis 2015

Maminky, ještě prosím vás dotaz: když je krabice Lega od 7 let, to by pořád ještě pro čtyřletou šlo, nebo je to moc velký skok?

luciamala1979
13. lis 2015

syn mal 2-ročný duplo, potom klasické kocky malého lega a staval podľa svojej fantázie. 4 ročný nedal lego city od 5plus. Kúpila som dve varianty lego juniors, tie autíčka majú pevné hotové podvozky, lahšie kocky a sú fakt super Jednoduchšie plány, dal to sám. Naučil sa to na tom. Potom sme skúsili lego city 5plus a dáva to už asi pol roka, 5 bude mať až v lednu. Moja skúsenosť. Je to aj o tom čo od toho malá čaká, či si bude skládat sama a to jej robí radost, alebo jej budete pomáhať. Lego creator, aj to je od 7 rokov, dodnes syn v pohode nedá, je to tak dlhé skladanie, že to proste nedokončí. Je potom z toho namrzený. Nie vždy je vačšie viac, keď si to chce sama poskladať a učit sa, o to v legu ide, je potřeba to prisposobit schopnostiam toho dietata a aj veku, lego to ma celkom dobře systemovo prepojene 😉

anetka1701
13. lis 2015

koupila jsem na zkušku svojí dceři (v únoru 5) lego friends, malej pytlík za 80 korun a dala to docela OK 🙂 Tak jeíšek nadělí další.

2veverka
autor
13. lis 2015

@luciamala1979
@anetka1701 Holky, a když říkáte "dá/nedá", myslíte tím stavění podle plánku? Protože pokud by šlo o volné fantazijní stavění, tam by snad neměl být problém, i když jí jsou 4 a na krabici je 7-12 let. Nebo mně něco uniká?

anetka1701
13. lis 2015

@2veverka i podle plánku, i manipulace. Je to fakt mrňavý, jsou tam drobné kostičky kousíčky, kytičky - s tím manipulovat je docela na jemnou motoriku :o)

luciamala1979
13. lis 2015

@2veverka tak ja neviem, či od 7 plus sa robia také klasické sady, plné kociek z kt. sa postaví dom, strom a aj postavičky, auto atd. myslím, že na nich je od 4 do 99 :D
plánik zhruba sedí na vek, s tým že ked postaví lego juniors, pochopí dieta aj lego city 5 plus například.
Od 7 rokov má menšie kocočky, viac a je to dlhsie na sústredenie, tazsie na zložitost, pritlacenie, postavíte si to sama a dieta sa bude prizerat max. kukat kocky.
Ak chcete kreativne stavat, podla vlastnej fantazie, kupte lego classic, kopu kociek, roznych tvarov a dotoho to urcite da. Urcite! nechodte do dupla to je blud

2veverka
autor
14. lis 2015

@anetka1701
@luciamala1979 Aha, dosud jsem si myslela, že duplo je jedna kategorie a pak už je velikost kosteček stejná. A podle vás v té kategorii 7+ jsou kostičky ještě menší? Fakt?? Protože, upřímně, syn má různá menší lega a autíčka a to, co je určeno na pět šest let, já vidím jako nesourodou změť pidikousků. A divím se mu, co všechno s tím udělá.

luciamala1979
14. lis 2015

@2veverka su tam take povedzme mensie alebo tazsie nasaditelne kusky / casti.. Aj