Houpačka nebo závěsné křesílko. Co pořídit dětem do pokojíčku?

kamik1983
9. říj 2019

Prosím o radu.
Konečně za 14 dní dokončíme rekonstrukci domu a chtěla jsem dětem dát do pokojíku houpačky. Dětem je 6 a 8 let. Bohužel, když jsem hledala uchycení houpačky GUNGGUNG z Ikei, zjistila jsem, že je stažena z trhu pro nebezpečí. Mám ji ještě doma a je nerozbalená, takže ji půjdeme vrátit. Nyní prosím o radu, co pořídit, zda závěsné křesílko nebo houpačku a ráda bych dala nějakou vyzkoušenou. Hlavně poprosím o zkušenosti uživatelek, které mají nějakou doma, zda je dobrá, zda se nerozpadá atd...

areh
9. říj 2019

Mám obyčejnou dřevěnou houpačku, podobnou té na obrázku. Syn se na ní houpe skoro denně 😉

kamik1983
autor
9. říj 2019

@areh no jo, ale já už mám děti 6 a 8 let, tak by tam už asi zadečky nedaly. Mám venku houpací prkno a takový ten vak,ale teď bych něco na relax

yvarp
9. říj 2019

A co hojdavak? Dělají i houpačky pro větší děti
https://www.hojdavak.cz/c/hojdavak-junior

areh
9. říj 2019

@kamik1983 v synově houpačce jsem se houpala i já 🙈 ale je fakt, že jsem se na věk tvých dětí nekoukala...

kamik1983
autor
9. říj 2019

@yvarp o něm jsem nikdy neslyšela , venku máme jen prkýnko a trigano cocoon

kamik1983
autor
9. říj 2019

@areh my ji měli také, ale neuklízeli a už se rozpadla, třeba by jim ještě bylam, nyní jsem myslela něco na takové to lenošení nebo trucování atd... třeba by se dalo dát i to prkýnko z venku přes zimu, ale myslela jsem nějaký i pěkný doplněk do pokojíčku.

ahyt
9. říj 2019

Dcera poridila pro vnucku /nyni 3 roky/ ale hned na uvod rikam nosnost 70 kg, zebrik.Jsou to ale vlastne 3 zebriky spojeny do trojuhelniku takovej jakoby trojhranej komin od zeme ke stropu.A Vnucka se na nem houpe toci dokola/jen zet musel u stropu vymenit karabinu ta originalni byla sroubovaci a pri toceni se vysroubovala ,tak nekde v horolezeckych potřebách koupil takovou ,ktera se toci dokola.A vnucka tedy leze nahoru, houpe se toci se dokola.Myslim,ze super do bytu

ahyt
9. říj 2019
verunka_korunka
9. říj 2019

@kamik1983 jo, tak to uz je skoro rok stara zprava o tom stahovani z prodeje. Tehdy jsme se na to v ikee ptali, protoze jsme ji meli cerstve doma a v ikeii nic takoveho nevedeli, ta houpacka se tam nevracela, ikea ji nestahovala. Dokonce tam potom i nadale zustavala v prodeji. Jestli ti jde o uchyt, tak to muzete koupit kdekoli, klidne v obi, jen se to musi poradne prisroubovat do stropu, poradne srouby a hmozdinky at to neco unese...

kamik1983
autor
9. říj 2019

@ahyt PRED chvili jsem take uvazovala o zebriku, ale zklamalo mne, ze vsude bylo jen do 30 kg, zjistila by jsi mi prosim znacku vaseho?

kamik1983
autor
9. říj 2019

@verunka_korunka no ja hledala uchyt, ten z Ikea, ktery jsme chteli pouzit na tuto houpacku pouzili pro venkovni. Jak jsem hledala ty uchyty, tak se mi objevil clanek o stazeni. Tak jsem tam volala a pani se sla preptat a pry stazeno. Znovu jsem ji opakovala, ze je mi divne, ze je clanek z roku 2014 a my urco tak dlouho doma tu houpacku nemame a origos zabalene, chtela vedet kod produktu, sla to nekam zjistovat a opet me ujistila, at ji vratime

verunka_korunka
9. říj 2019

@kamik1983 hmm, zajimave, nam to tehdy overoval zamestnanec primo v detske casti v ikei, ale my se ptali primo na houpacku, ne uchyty. Ty mozna stahli, to nevim, ale tak staci opravdu koupit jinde ;) na houpacce jedine co vidime jako potencialne problemove je takiva ovalna spona na popruzich, mohla by se pri pouzivani pretocit na vysku a tim popruh deformovat pripadne i casem preriznout. Ale my ji nepouzivame, mame to zavesene na posilovaci hrazde primo tema popruhama.

kamik1983
autor
9. říj 2019

Hele je mi to divne. O houpaccce je clanek z 16.9.2014. Kuba se narodil 25.11.2013. 100% tehdy v Ikee lital a blbnul na te houpacce. V roce nechodil. Nevim jak mame dlouho tu houpacku. Byla koupena, nerozdelana a dana do skrine, protoze jsme meli rekonstruivat dum a rekonstrukce se posunula. Tuto informaci jsem opakovala operatorce, zda je vice sarzi, ze by to znamenalo, ze jsme houpacku koupili po tomto clanku, ona ze nevi, at nahlasim cislo vyrobku, nahlasila jsem a rekla mi, ze jsou vsechnY kompletne stazeny z prodeje, at to doneseme, ze nam budou vraceny penize. 2x se sla nekam ptat a znovu mi zopakovala, ze je vyrobek nebezpecny. Je nebezpecna ta houpacka, ne to kotveni do stropu. Prijde mi to divny, ze mame vyrobek asi 3nebo 4roky a ze se prodaval po stazeni vyrobku...

kamik1983
autor
9. říj 2019

@verunka_korunka viz info nize, nejak mi to pres tablet blblo.

ahyt
9. říj 2019

@kamik1983 zkusim zitra u dcery prosim o trpelivost ale urcite se ozvu

kamik1983
autor
10. říj 2019

@ahyt moc dekuji

sardelka15
10. říj 2019

@kamik1983 My máme pro děti závěsný pytel a sedí tam denně obě. Školačka by tam nejraději i spala. Nosnost 80kg😊
https://www.maxikovy-hracky.cz/la-siesta-zavesn...

kamik1983
autor
10. říj 2019

@sardelka15 mám ho také v zeleném venku, tak přemýšlím, zda ho zatím nedat do pokojíčku a až poté se rozhodnout. Stejně se venku v zimě neužije. Mno je to zajímavé, měla jsem nějakou představu a nyní po této diskuzi mám úplně jinou, že zatím vezmu pytel z venku pro syna a asi pořídím ten žebřík. U dcery zatím nevím. Původně jsem chtěla tu ikea houpačku, ale když přede mnou leží nerozdělaná a stahuje se z prodeje, tak raději pojedu do Ikei ji vrátit...
Teď už jen zbývá vymyslet uchycení do sádrokartonu.

ira82_ra
10. říj 2019

Ahoj, já bych chtěla pro děti tohle: https://hraci-domecky.heureka.cz/woody-ptaci-hn...

antoinet
10. říj 2019

@kamik1983 do sadrokartonu??? To jde?
My jsme si vzpomneli pozde, meli jsme si uchyceni navrtat do betonoveho stropu v urcite fazi stavby, ted uz je tam prave sadros a do toho se to dat nemuze, neudrzi to.

kamik1983
autor
10. říj 2019

@ira82_ra taky jsem chtela a tehdy meli vsude hodne drahe

kamik1983
autor
10. říj 2019

@antoinet ja jsem si tam nechala drat dreva nez se to zakrylo sadrokartonem a ted prave resim uchyceni a houpacku nez to zamalujeme. Totiz na tom sasrosi mi remeslnici nakreslili,kam to umistili 🙂 takze v jednom pokoji super a v druhem se mi uplne to misto nehodi. Tak zda tam zatim dat ty haky na poveseni a pote vymyslet nebo jak... Venku jsme meli pod pergolou veliky hak, ktery se nakonec srouboval. Pote se strop zakryl osb deskami a jak se tam deti tocily, najednou rup a tim tocenim v pytli to krasne vysroubovaly. Nakonec se tam dalo uchyceni z Ikei a uz se neprodava...

kamik1983
autor
10. říj 2019

@antoinet Dat dreva. Mam i sadrokartonem oblozene zdi a pod nimi je take drevo, aby se tam dalo povesit topeni...

ahyt
10. říj 2019

@kamik1983 Dobry vecer.Je to provazovy žebřík trojstranny 2,1m lano PH 12 KAXL a nosnost 70 kg, ale je opravdu potreba vymenit nahore tu karabinu,zkusim poslat foto.I zeť se na ni houpal a to ma vic jak 70 kg a vydrzel😊

verunka_korunka
10. říj 2019

@kamik1983 ty dreva a sadrokarton me teda trochu desi... ty drevene tramy jsou jak uchycene do nejakeho zb stropu? Nebo jsou ulozene na stenach? Maji dostatecnou nosnost, nebo jen nosnost pro sadrokarton? Aby ti pod vahou houpacky nespadl cely dreveny tram...

kamik1983
autor
10. říj 2019

@ahyt moc dekuji. Zebrik urcite koupim

kamik1983
autor
10. říj 2019

@verunka_korunka ne ne je to v podkrovi, cela konstrukce strechy je drevena, na ni dane listy do nich sadrokarton a mezi tramy dali dalsi tram, prichytili, aby to melo nejmin nosnost 100 kg a je to zakryto sadrokartonem

verunka_korunka
11. říj 2019

@kamik1983 tak to je v poradku 🙂 uz jsem se lekla ;)

kamik1983
autor
11. říj 2019

@verunka_korunka hele nikdy nevis co se stane 🙂

verunka_korunka
11. říj 2019

@kamik1983 no, já bych se nedivila, kdyby někdo ke stropu nechal přidělat trám... takovým způsobem alá Pat a Mat... proto jsem se trochu vyděsila 😀