Fotoaparát pro dítě. Máte tip?

fifinka2020
17. led 2024

Ahoj,
nemáte prosím někdo tip- ideálě z vlastní zkušenosti – na fotoaparát, který by zvládlo ovládat šestileté dítě? Nechci úplně nějaký extra dětský nebo hračku, syna od malička baví fotit a chtěla jsem mu na jeden výlet pořídit fotoaparát, kterým by mohl zachytit zážitky. Děkuji za veškeré nápady

veunka17
17. led 2024

Za mě osobně je lepší telefon, ty už dokážou fotit dost dobře...

fifinka2020
autor
17. led 2024

@veunka17 no telefon mu v 5 letech pořizovat nechci (a na půjčení nemáme navic). Chci, aby měl prostě svůj "pristroj", nejde o top fotky, ale ať si to dělá sám...

kackabis
17. led 2024

@fifinka2020 Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! CZK271.01 59%OFF | X2 Children Mini Digital Camera Can Take Pictures Video Small Slr Toys
https://a.aliexpress.com/_EJjYFid

Nevím jestli ovládáte Aliexpress. Já koupila malému (5let) tohle, v nějaké akci tam vyšel i s poštovným 120kč. Když zapátráte, určitě najdete i levnější. Do něj se dá paměťovka a fotí to normálně fotky. Má to asi 3mpx, takže kvalita není bůhví jaká, ale malý se s ním hraje pořád, fotí co ho napadne. Nabíjí se normálně přes kabel nabíječkou na mobil. Právě přemýšlím že až pojedem na dovču, tak jich nakoupím pro každé dítě co jede s náma ať můžou spolu fotit 🙂

konidana
17. led 2024

V peti letech uz normalni dig. fotak. Pro zacatek asi staci kompakt/automat. Ja jsem dceri poridila kdysi z druhe ruky za par stovek.

dashyyy
17. led 2024

souhlasím viz výše, určitě nějaký obyč kompakt.. výstupy z těch dětských jsou šílený

fifinka2020
autor
17. led 2024

@konidana super, díky za tip. Podívám se, moc se v tom totiž nevyznám, ale je ještě čas...

fifinka2020
autor
17. led 2024

@kackabis díky za tip.ja si nakonec odpoledne vzpomněla, že mám kamarádku fotografku 😁🙈, tak mi poradila něco vhodného pro syna, nicméně mladší dcera bude určitě chtít "taky", tak tohle zkusím objednat pro ni..