Dětská kuchyňka ano/ne. Hrají si s tím vaše děti?

nnikola24
15. říj 2021

Ahoj
Chtěla bych se zeptat blíží se Vánoce .
Mam rok a půl starou dceru .
Líbila by se mi dětská kuchyňka a takové dřevěné jídlo se mi líbí i ty věci k tomu .
ALE - dcera si doma s ničím nehraje u ničeho nevydrží , tak si říkám jestli to nebude jen další kram co se tu bude valet .

Jak je to u Vas ? Hrajou si s tím vaše děti ? 😃

journals
15. říj 2021

Ano, ano, ano!
Syn dostal ve dvou letech a hraje si s ni kazdy den. Budou mu tri roky, kuchynku miluje a to jinak ho nic moc nebavi

emamaira
15. říj 2021

Ano, koupili jsme ji synovi ve dvou a půl a vaří neustále😀 že tvoje dcera u ničeho nevydrží souvisí s věkem, je ještě malá na to, aby si s něčím hrála hodinu v kuse.

ondul
15. říj 2021

Možná je ještě moc malá na to, aby vydržela, u syna se tohle dlouhodobější hraní rozjelo až nějak teďka, na 20 měsících. U nás mají všechny kuchyňky, ponky, obchody a podobný pultíkový hračky velkej úspěch.

pipi_puncocha
15. říj 2021

Taky zvažujeme na Vánoce, syn bude mít 2 roky v listopadu. Máte někdo tu dřevěnou z IKEA? Nebo jinou v podobné cenové relaci? Nechce se mi úplně dávat tisíce, když nevím, jestli ho to chytne.

Ale teď začal krájet to dřevěné jídlo a baví ho to, kousky pak nosí do naší skutečné trouby, tak snad jo.😁

cherie24
15. říj 2021

@nnikola24 malá má teď 2 roky a čtvrt a začalo jí to teďka hodně bavit, pořád nám vaří z písku a hraček. Kuchyňku má už koupenou k Vánocům od babičky a já jí k tomu šiju jídlo z plsti. Myslím, že z toho bude mít velkou radost. Tak třeba kolem toho druhého roku to začne bavit i vaši 🙂

eliska_f
15. říj 2021

Já dám asi jiný pohled - za mě ne domu, jelikož takové kuchyňky bývají často v dětských koutcich, v Mš atd.. a když si pak chcete někam v klidu sednout na kafe nebo i oběd, tak dítě u kuchyňky vydrží hrozně dlouho, je mu to vzácné 🙂

sirinfirst
15. říj 2021

@eliska_f úplně stejný přístup jsme zvolili. Kuchyňky děti baví a proto ji nemáme 🙂

journals
15. říj 2021

@ondul Proč malá? Jestli je dítěti rok a půl (do Vánoc dva měsíce zbývají) nebo 20 měsíců už je myslím jedno 😀 Syn v roce a půl "vařit" začal
@eliska_f To nemusí být pravda. Syn doma kuchyňku má a první k čemu se na takových místech přižene je stejně ta cizí kuchyňka. Přestože jí má doma 🙂

eliska_f
15. říj 2021

@journals nemusí, ale obecně hračka, která není doma a jen "venku" bývá vzácnější. Navíc doma je možnost na dětské "vaření" vytáhnout klasické nádobí a hrnce. Ale samozřejmě je na rodičích, co budou mít doma za hračky 🙂 a znám plno domácností kde takovou kuchyňku mají i kde ne 🙂 jen jsem chtěla dát zakladatelce i jiný náhled zda pořizovat či ne 🙂

journals
15. říj 2021

@eliska_f Obecně ano, prakticky to tak být vůbec nemusí 😉 má zkušenost

sigyn
15. říj 2021

@nnikola24 Mám stejně starou dceru a když měla možnost si hrát s kuchyňkou na návštěvě, tak ji vůbec nezajímala. Ale ona obecně má raději knížky a stavebnice.
@pipi_puncocha Bratr měl možnost porovnat Ikea kuchyňku a nějakou základní z Lidlu a říkal, že ta z Lidlu byla mnohem lepší - levnější, kvalitnější, propracovanější (různé čudlíky, světýlka atd.).

klokanka31
15. říj 2021

@nnikola24 Taky přemýšlíme o kuchyňce, naší je 17 měsíců...

andelka
15. říj 2021

Syn má 2 a třičtvrtě a hraje si s kuchyňkou ( doma i v herně) a teď dostal obchod. Kolem těch 2 let mi to přijde jako fajn věc.

nnikola24
autor
15. říj 2021

@cherie24 ona si vyhraje s panenkama , to jo . Tak nevim jestli jit tady do toho . Kdyz jsme byli v herne bavila ji docela Kuchyňka ale jen chvilku

zuzekk
15. říj 2021

Ano.

felixfelicis
15. říj 2021

Nevíte, bývá v Lidlu ta kuchyňka v nabídce každý rok? Ikeacka mi přijde taková nijaka. Pak se mi ještě líbí Smoby, ale raději bych dřevěnou než plastovou.

pexi
15. říj 2021

U nás se osvědčila. Ale he fakt, že obecně ráda vaří a hraje si s nádobím od mala.

@eliska_f my ji máme a stejně vydrží i u jiné. Nová neokoukaná je vždy ta zajímavější. 😅

lennus
15. říj 2021

@nnikola24 My ji dostali a zabavila syna i dceru, někdy k tomu musí dozrát, syn se více začal hrát sám a zabavil se až po 2. roce. Zato od manžela ručně vyrobený domeček pro panenky s části nábytku ještě po mně u dcery moc úspěch nemá, i když ona se zabaví od malička a neskutečně si vyhraje.

janina228
15. říj 2021

@nnikola24 pořídila bych. Dcera si taky s ničím nehrála kolem těch 2 let a jak jsme pořídili kuchyňku,tak začala vařit 🙂.. máme tu z Lidlu a spokojenost veliká 👍

fyii
15. říj 2021

@felixfelicis @pipi_puncocha lidl ma tu kuchynku vicemene porad i ma eshopu, pred vanoci vzdy naskladni. Je pekna jako ta z ikey, jen je levnejsi a vic vybavena budete spokojeni

krisstina93
15. říj 2021

Ano, mám pro syny, hrajou si s tim od roka až do školy :D

fifinka2020
15. říj 2021

@pipi_puncocha hodne jsem kuchynky srovnavala, nakonec vybrala lidlovskou a je teda top...i se zvuky, vychytana...

fifinka2020
15. říj 2021

@nnikola24 zkus koupit i nejake hezke doplnky (drevene krajeci ovoce...) a zapojit i sebe (objednat si, nechat si to nakrajet...)

meganx
15. říj 2021

Syn rok a 8 měsíců si s ničím nehraje a u ničeho nevydrží. Až na kuchynku😁

kafr
15. říj 2021

Ano. Dcera ji dostala k 1. narozeninám, teď má 3½ a baví ji stále.

pipi_puncocha
15. říj 2021

@fyii @fifinka2020 @sigyn a v Lidlu je i dřevěná, nevíte? Mně to teď na jejich eshopu ukazuje jen plastovou.

sigyn
15. říj 2021

@pipi_puncocha Určitě mívají i dřevěnou, ale asi bude až se budou blížit Vánoce. Bratr má tuhle: https://www.lidl.cz/p/playtive-drevena-kuchynka...

pipi_puncocha
15. říj 2021

@sigyn jé, ta je skvělá, moc díky, budu číhat, snad se zase objeví.

felixfelicis
15. říj 2021

@pipi_puncocha na tu prave taky čekám, až bude 🙂

danvitka
15. říj 2021

Nejoblíbenější hračka. Doporučuji spíš dřevěnou. 👍