Co dvouletému k Vánocům?

lenfru
19. lis 2016

ahoj, Chtěla bych poradit co dvouletému dítěti k vánocům. Nějaké návrhy už mám ale chtěla bych vědět zda si stým vaše děti vyhráli aby se na to jenom neprášilo. Máme vybráno:

Dětské piáno : malému se strašně libí na návštěvě u tety ale ta má teda klasický klavír :D

Vláčko dráha : Ta se líbí mě jako dárek ale nevím jestli na to není malý, jestli se s tím vyhraje ?? http://www.dracik.cz/drevena-draha-s-vlackem-2/

Želvička s noční projekcí : to se mi taky líbí a hlavně malému se líbí strašně hvězdičky a říkal teda že by je chtěl aj od ježíška https://www.bilatlapka.cz/magicka-zelva-plysova...

Telefon : Ten si vybral v katalogu a strašně by ho chtěl a on teda dost telefonuje :D https://www.bilatlapka.cz/magicka-zelva-plysova... u tohoto se mi líbi že sa dá telefonovat z místnosti do místnosti :D

Budu vděčná za každý názor a radu :D

lucinkaxxx
19. lis 2016

Vlackodrahu urcite doporucuji. Mam po starsim plnou bednu (miloval to takze jsme postupne dokupovali koleje,stanice,prejezdy atd.). Malymu byly 2 roky v zari a cca pred mesicem si s ni zacal hodne hrat. Pak mam knizky, dreveny xylofon a pistalku,dreveneho bagra,hrnicek,budu jeste kupovat detskou pokladnu (vyhraje si s ni u bratranka) a nejake nadobicko a veci na vareni do kuchynky.(tenkrat tchanovci koupili starsimu,kazdy se smal ze kuchynku pro kluka,ale silene si s tim vyhral jak starsi tak ted mladsi. A jeste jsem chtela detske odrazedlo/kolo. Ale protoze jsem vybrala Firstbike a ten je dosti drahy,tak to necham asi na jaro. Stejne by si ho ted pres zimu moc neuzil.

lenfru
autor
19. lis 2016

Tak pokladnu dostane od tety ta se mu taky dost líbí. A kuchyňka se mu teda taky hodně líbí ale nad tou sem zatím nepřemýšlela.

franerka
19. lis 2016

Piánko je fajn...malá ho dostala k točním narozeninám a krásně si s ním vyhraje.nyní na něm hraje zadkem a používá jako stoličku 😁 ale jinak ji to baví. A myslím že s věkem to bude lepší a lepší.mobil má taky ale ten ji moc nebere

hanka303
19. lis 2016

Vlackodraku vřele doporučuji, dcera dostala k 2. narozeninám a pěkně si s ni hraje. Kuchyňka je taky super pohraje si s ní jak 3leta dcera tak roční syn. Jinak ještě bych doporučovala třeba plastelínu s nějakým příslušenstvím, stavebnici, my máme mega bloks. 🙂 a třeba ještě knížky s otevíracími okénky

lenfru
autor
19. lis 2016

tak plastelínu máme taky v plánu a stavebnici dostane od tety play mobil tak zase nechci aby mel jenom stavebnice ale děkuju

misar91
19. lis 2016

Náš Vítek dostal takovy ten ponk s nářadím. Měl z toho obrradost, furt něco opravoval s tatkou a ještě mě napadá tříkolka nebo odrazedlo...

krystalka
19. lis 2016

U nás měla taky vláčkodráha obrovský úspěch - první sadu dostal k Vánocům právě těsně před 2.rokem a stala se z toho vášeň, která trvá v podstatě doteď - je mu 8 let 🙂 , průběžně jsme pořád dokupovali, k narozeninám, k Vánocům, máme obrovskou sbírku, existuje spousta krásných doplňků, jako třeba závory, které cinkají a blikají, nebo "pendolino" na dálkové ovládání, které samo jezdí, svítí, houká, má několik zvuků - jízda po mostě, přejezd, hlášení na nádraží apod.... U nás to byla jednoznačně nejvíc využitá hračka, ani Lego nikdy nemělo takový úspěch....jinak Lego Duplo má taky pěkné vláčky, to by se taky mohlo líbit, máme je taky, ale dostal se k nim až později.... klasické Lego ho nikdy moc nezaujalo, to už spíš stavebnice Seva, ale to až tak kolem 5-6 let.... V těch 2 letech syn jednoznačně nejvíc využil tu vláčkodráhu a potom menší kobereček se silnicemi a krabici angličáků, k tomu nějaké značky a svítíci semafory....🙂

lenfru
autor
20. lis 2016

ještě mě napadlo nějaké to nařádí. Vyhráli si sním vaše děti??

jaja01k
20. lis 2016

Naši kluci (1,5 a 2,5) vláčkodráhu milují, není den kdy by si s ní nehráli. Taky mají rádi Lego, Duplo i klasické, ale jedině dopravní prostředky, domečky apod. je nezajímají. Pak bych ještě doporučila auta Bruder.

naturela88
20. lis 2016

Vláčkodráhu rozhodně, náš ji dostal přesně ve 2 letech a hned byla nejoblíbenější. Svítící želvičku také dostal a do teď při ní usíná. Telefonek a piano dostal od babičky s dědou a oboje ho baví, telefon učí čísla a písmenka a hraje melodie, a piano má různé melodie a může tam měnit basy, rychlost písně atd. Ve 2 letech jsme kupovali i magnetickou tabuli, z jedné strany se můžou dát magnety, ze druhé strany se kreslí křídou a pak je tam ještě papír na malování, to u nás vede pořád. A samozřejmě nesmí chybět malá autíčka. A ještě jsme pořizovali dřevěné kostky, taky měly úspěch a megabloks.

wynn
20. lis 2016

U našeho dvouleťáka bude Duplo, malé autíčka a dřevěná garáž Woody. Vláčkodráhu ještě posunu, v herně ani u známých ho prozatím nezaujala. Ono je vůbec fajn zkusit pozorovat, co dítě zaujme v herně nebo u kamarádů se stejně starým dítkem.
Pod stromkem najde i boby, leporelo a možná malý vysavač.
O měsíc později na narozeniny to bude odrážedlo typu first bike.