Aktivity pro 20měs. dítě. Máte tip?

suzanne_capulet
23. bře 2020

ahoj holky. poradte prosim nejake aktivity, hry na doma pro 20mes chlapecka. Jsem tehotna a ledva chodim, prochazky davame obcas a kratke a jinak jsme doma, i kvuli tomu viru. Inspirujte mne prosim jak malyho zabavit. Miluje auta, s temi se umi opravdu vyhrat krásne, občas staví kostky, 10min kreslime, vic tomu nedá, zpivame a poustim hudbu. Prochazime občas knižky se zviraty, ale to ho moc nebavi. Nemáte nejaký tip na hru co by ho zabavilo? Pripadne co jeste muzu pridat, aby "objevoval a učil se". Farby mu rikam, umi nejaké časti tela a pod. Diky moc

malenka11
23. bře 2020

My děláme různé říkanky ala kolo kolo mlýnky, kovej kovej kovářicku, kutali se brambora atd. Umím toho mraky, něco z klubu, kam jsme chodili před koronaaferou a neco mám z knížek. Ale taky už moc nevím, omezili jsme pohyb venku, je to teď těžké, když dite musí mít roušku. Už mi dochází nápady... Chci pořídit víc hraček no..

petcap
25. bře 2020

My stavíme zoo, nebo vystrihnu z papíru škrabošky jako masky zvířátek a hrajeme si na ně, nebo trochu vody do hrnce a nějaký lžičky a mističky a vaříme pro zviratka (ale jen na dlažbě a aby to bylo v mé moci vytřít :D) nebo dětský nožík a krájet banán, měkký sýr - co zvladne, aby se nezranil 🙂 nebo slepíme dohromady třeba 10 papíru a udělám velikánskou autodráhu s letištěm a už jezdíme závody a parkujeme. Nejlepší hra je na "dům"-dve židle a přes to hodit deku, pak mám i chvíli klid :D pak mě ještě napadá navlékat korálky, pexeso obrázkama nahoru a na schovku! 🙂

piskle89
25. bře 2020

U nás nejvíc zabírá pomoc v domácnosti - vysávání, prach, práce v kuchyni. To opravdu vydrží pomáhat. Potom hodně knížky, vedou knížky typu Jaro, Rok v lese, Farma atd. Kreslení. Opravování aut, vaření v mini kuchyňce. Chytáme rybky. Hrajeme si s traktory a bagry. Hodně vedou aktivity na barvy. A taky různé monte aktivity - vhazování kuliček do plechovky, barevné špachtle, korálky...