Zvracení ze stresu. Co dělat?

radsianonym
14. led 2022

Ahoj! Chtěla bych se zeptat zda má někdo s tímhle zkušenosti a dokázal by mi poradit co dělat, protože jsem úplně zoufalá
Nevím kde bych začala …. asi tím kde to začalo poprvé.
Když jsem nastoupila do 7. třídy, každé ráno co jsem měla jít do školy jsem zvracela. Držela jsem různý diety a brala prášky proti nevolnosti a nezabralo to. Jednou jsem se pozvracela ve škole a tak mě máma odvezla rovnou na pohotovost a tam si mě asi dva týdny nechali na pozorování. Dávali mi tam “Smectu” a bylo mi tam dobře. Nic bohužel nenašli a řekli, že to bude asi ze stresu ze školy. Tak jsme se rozhodli že přestoupím na jinou školu. A tam mi bylo dobře. Celou dobu až doteď. Před rokem jsem si našla přítele, který v tý době měl strašně zlou rodinu a neměli mě moc v lásce …. tak jsem začala zvracet už jen z pomyšlení, že bych za nim měla jet … tak jsme to vyřešili tak, že jsme byli jen u našich doma. Jenže postupem času to začalo vadit už i našim a říkali, že s tím musíme něco udělat a že mám ten stres překonat. Ale já odmítala, protože to zvracení mi za to nestojí. Tak jsme si s přítelem našli bydlení, jenže oba studujeme a není to nejlehčí. Tak mám furt stres z peněz, ze školy a tak. Poslední dva měsíce mám každodenní bodání do pravého spánku a jde mi to až do oka. Teď už se mi z toho dělá i blbě, takže nemám chuť k jídlu a z pomyšlení na jídlo se mi dělá šoufl. Včera jsem si dala aspoň jedno jídlo a k večeři jsem se odhodlala si dát na ten hlad aspoň jedno jablko, který jsem vyzvracela a od té doby celé dny zvracím. Držím dietu jím jen piškoty a rohlíky a piju heřmankový čaj (vše pomalu) ale stejně to po nějaké době vyzvracím a pak se celé moje tělo klepe. Mám strašný hlad a chce se mi i zvracet z toho hladu … ale to moje tělo jídlo odmítá. Jsem strašně zoufalá … budu ráda za každou odpověď. Děkuju 🙂

meronym
14. led 2022

@radsianonym Vyhledejte odbornou pomoc, nez bude pozde. Tohle je vazny problem a neni zadna ostuda to resit s psychologem/psychiatrem. Drzim palce

radsianonym
autor
14. led 2022

@meronym děkuji za odpoved, mam zkusit nejdriv jet na pohotovost? nebo hned psychiatr? co myslite? 🙂

mandala
14. led 2022

No, psychiatr tě nevezme hned, mají nějakou čekací dobu, klidně tu pohotovost, ale počítej i s hospitalizací...

linchilli
Autor odpověď smazal
Zobraz
jipe
14. led 2022

pokud vydržíš do pondělí, tak řešs praktickým lékařem, at tě nasměřuje, pokud ne (a myslím si, že je to akutní), tak aspon telefonická konzultace https://bohnice.cz/krizova-pomoc/, event. jestli máš podobnou službu blíž

barmil
14. led 2022

@radsianonym zkus riaps, maji nonstop pohotovostní linku s psychiatrem. Může pomoci ihned a v pondělí se můžeš dostavit ambulantně, nebo mají i oddělení.
Takhle zvrací můj ex už od školky, ted zvrací každé ráno před prací, pak před sportem.. Ma už úplně zkažené zuby a je stále sám, protože to nikdo nevydrží.. Proste jakékoli nervy, stres, hádka a uz se mu navaluje.. A ráno první cesta na wc a hned zvrací..

levandule_k
14. led 2022

Tohle je na odbornou pomoc, bude to chtít antidepresiva, aby jsi ustála tohle období a měla sílu to řešit. Určitě to bude chtít terapii, aby jsi si rozklíčovala své problémy, přišla na to, proč tak reaguješ, zpracovala jsi si to, odpustila a netáhla si to sebou jako balvan. Fajn je psycholog, můžeš zkusit i něco alternativnějšího jako je kineziolog, regresní terapie - až budeš trochu stabilizovaná. Nějaká témata si můžeš zpracovat i sama v sobě, nemusíš čekat až na psychologa, chce to pátrat v sobě, pokládat si otázky a hledat odpovědi.

Co se stalo v 7. třídě, že jsi začala zvracet? Proběhla nějaká šikana ze strany spolužáků, učitelů? Došlo k nějakému traumatickému zážitku (sexuální zneužití atd.)?

radsianonym
autor
15. led 2022

@levandule_k nevím jestli to mohu brát jako šikanu, ale chodila jsem na jazykovou školu, kde bývali skoro jen samý boháči, no a já nebyla oblíbenkyně třidy, tak si ze me semtam utahovali a jeden učitel na anglictinu kdyz jsme prekladali vety z cestiny do anglictiny tak rekl vetu “sára(já) spadla z okna a zlomila si ruku” no a nekteri kluci na to zareagovali tim ze rekli “dobre ti tak” nebo jsem si o hodine povidala jako vsichni ostatni a me jedinou vyhodil za dvere a rikal jaka jsem ostuda ….. nevím asi to teď dáva smysl, že to moje psychika snesla spatne, ale jak jsem psala, presla jsem na jinou skolu a od te doby doteď ( to je nejakych 5 let) mi z zadneho stresu blbe nebylo, až zas teď :(((

radsianonym
autor
15. led 2022

@barmil děkuji za radu, chudák je mi ho líto … a on s tím nic nechce dělat?

radsianonym
autor
15. led 2022

@radsianonym na pohotovosti mi píchli injekci proti zvraceni a pustili domu, doporucili mi celkove vysetreni vseho u obvodaka, tak musim cekat do pondeli, ale nic to nezmenilo na tom ze trpim hlady ale moje telo odmita jist

barmil
15. led 2022

@radsianonym riaps, zavolejte si tam

levandule_k
15. led 2022

Mohlo se objevit něco, co ti to spustilo, co ti připomnělo nevyřešené a potlačené problémy.
Jako když v sobě neudržíš jídlo, tak je to blbé. Tady prostě rady meduňkový čaj na uklidnění a mátový čaj na žaludek nepomůžou, a to jsem poměrně velký zastánce alternativy. Potřebuješ antidepresiva, aby ses stabilizovala a mohla se najíst a řešit svoje stavy. Když máš zlomenou nohu, tak s tím jdeš taky za doktorem. Deprese, úzkosti jsou nemoc jako každá jiná. Neboj se vyhledat lékaře.

barmil
15. led 2022

@radsianonym volala jste si tam?

radsianonym
autor
16. led 2022

@barmil volala 2x, nikdo to nezvedl

barmil
16. led 2022
radsianonym
autor
16. led 2022

@barmil děkuju zkusím to teda ještě jednou…. a všem moc děkuju za pomoc moc si toho vážím!!!!