Zuby. Kdo měl také tak? Co s tím?

lucaaaaaaqa
6. říj 2021

Ahoj holky mám problém doktor mi dělal zub vyvrtal dal nějakou vložku vyčistil kanalek a řekl ať přijdu za měsíc šíleně to bolelo tak jsem šla znovu vyndal vložku dál jinou že by to mělo pomoc dostala sem antibiotika na zánět už je beru od toho prvního vrtání což je týden. Druhou vložku mi dal před 2 dněma dneska zub zase boli není to tak šílený v noci už můžu i spát ale stejně to furt bolí měla jste to některá taky ? Co stím ! Už si přijdu fakt blbe když mu furt volám že to bolí prášky pomáhají sice ale už je beru 14 dní každý den a už se mi opravdu nechce otravuje mi to život. 😭

pampeliska1313
6. říj 2021

Vyčistil ty kanálky opravdu dobře?

fouskovi
6. říj 2021

@lucaaaaaaqa já jezdím na čištění už přes tři měsíce chce to nechat ten zub volný

pajushka1
6. říj 2021

@lucaaaaaaqa já byla na čištění kanálků v pondělí, zub je citlivý ještě teď,občas dost zabolí. Doktorka mi řekla že může být citlivý až bolestivý klidně 14 dnů. Jsem těhotná a můžu jen panadol.

zrzeckas
6. říj 2021

Me byvala zubarka vycistila kanalek (bez umrtveni) a mela jsem dojit na druhy den na cisteni, a ze budeme cistit nekolik dni... Druhy den jsem dosla, ona vycistila a zadelala vložkou (bez umrtveni) ... Druhy den rano tak obrovska bolest, ze me tatka vzal ke svemu zubari, ten me ihned vzal, dal umrtvemi, ktere zabralo az po tom, co odstranil vložku - Uvolnil se tlak - vycistil (kroutil u toho hlavou), vyplnil a bylo vse ok.. Byt u byvale zubarky, tak ten zub uz nejspis nemam, byla to hrozna matla......
Takze bolest ti muze delat to, ze mas vlozku a pod ni to chce vycistit. Ale kazdy zubar ma sve postupy, kazdy zub chce neco jineho...
Za me, jestli muzes, zajed rano jako akutni at ti to vycisti

alilali
6. říj 2021

@zrzeckas Úplně to stejné jsem zažila já 😀 Neměly jsme stejnou zubařku?

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@zrzeckas Prave jsem byla včera vyndal vyčistil dal jinou vložku a teď už to není taková bolest ale Boli to stále asi od 3 hodin do ty doby to bylo dobrý na rentgenu nic není a antibiotika už týden beru 😭

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@alilali a jak si to vyřešila ? Mám zubaře 🤣

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@pajushka1 mě čistíl teda jen jeden kanalek prý ale včera jsem jela znovu že to fakt boli vyčistil dal jinou vložku a říkal že snad lepší no bylo celý den až večer říkám dobrý to zaspim ráno dobrý až do 3 do odpoledne od tý doby to zase boli na umreni to není ale Boli mě hlava z toho hrozně dokonce i tvar když na ni zmáčknu

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@pampeliska1313 prý čistíl jen jeden tak nevím :(

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@fouskovi a furt to bolí ???😭😭 Říkala sem mu ať vložku vyndá a nechá to otevřený ale to prý nemuze

leninka800
6. říj 2021

Ahoj. Ja jsem to resila nedavno. Vycistil kanalky,dal mi vlozku a zub stale bolel. Dokonce jsem si ji doma sama vytahla. K zubari jsem sla a zase mi ji tam dal. Ze to chvilku trva, nez se kanalky uzdravi. A mel pravdu. Cca za mesic uplne bez bolestli. Ted mi zub zaplnil a vse v poradku. Zkus na ten zub nekousat a nechat ho odpocinout at se vyleci.

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@leninka800 počkej opravdu měsíc ? To mi ani neříkej :( jak si to zvládala vždyť já nemůžu pomalu fungovat :( není to tak šílený jako předtím teda ale je to hrozně nepříjemný jakoby mě v tom tlačí tepe nevím jak to popsat nekousu na ty strašně vubec dokonce zub zabrousil abych ho neměla moc venku abych na něj tolik nekosala spíš mě zaráží že půlku dne nic a pak puknu dne bolest

pajushka1
6. říj 2021

@lucaaaaaaqa mě taky čistila jen jeden kanálek,na přední jedničce.boli mě i nos až skoro pod oko. Oteklé to Teda nemám, ale bolí to dost. Jsem pod panadolem a je to schůdné. On je to opravdu velký zásah, ještě pokud tam máš zánět. Já ho tam mám a první 2 dny to byl masakr jen s panadolem🥴

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@pajushka1 to mi povídej první dva dny šílený ale jen večer když mě to zbudilo jinak prášky normálně můžu takže zabrali přes den pak už dobrý jako bolí to ale dobrý a včera mi to zase otevře 😭 se zblázním už fakt tohle je šílený prostě bych si tu vložku nejradši vyndala řekla bych že mi tam prostě vadí zánět léčím antibiotikama takže to bejt prostě už nemůže 😭
Ještě v těhotenství to držím palce bych se už možná houpala jsem hrozná citlivka😂

kris_kubko
6. říj 2021

Teda... Mně za poslední dobu čistili kanálky na dvou stoličkách a oba zuby normálně zaplnili, žádná vložka. Důkladně dezinfikovali (podruhé měla sestra drobnou nehodu, ta dezinfekce mi kapla na oblečení, vyžrala barvu), zaplnili, hotovo. Ani jednou to pak nebolelo a nebolí. Jen to byli chvíli citlivé na tlak. To jsou nějaké jiné postupy? Jinak jestli ti v tom tepe, což mi říkala zubařka, že kdyby se dělo, ať volám, tak to asi není dostatečně vyčištěný a pořád je tam zánět, ne?

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@kris_kubko Napsala sem to špatně tepalo v tom než mi dali antibiotika teď to jakože tlačí nebo já nevím jak to mám vysvětlit na ten zub nemůžu ani sáhnout když na něj sáhnu tak to je mazec jak to bolí.. :( nejradši bych ho vyrvala uz

pampeliska1313
6. říj 2021

@lucaaaaaaqa možná bylo potřeba vyčistit všechny, mně to teda dělala vždycky, vzala všechny kanálky a úplně bez problémů, vždycky mi říkala, že jakmile zub bolí, bývají to nervy, že kaz sám o sobě nebolí. Navíc, jestli jste měla/máte zánět co není zaléčenej, tak aby se to nešířilo v tom zubu dál.

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@pampeliska1313 tak já doufám že mi ty antibiotika pomuzou a žádný zánět nebude :(

zrzeckas
6. říj 2021

@alilali nebudu radeji jmenovat, ale jestli si ji měla v Kyjove je to mozne 😂... Jen tak mimochodem, segra od ni prechazela (stehovala se, tak at ma bliz nekoho, kdyz muze) a ta jeji nova hledela, co ma v karte, ze ma uolne jine zuby opravene nez ma napsane..... Pak jsem natrefila na dalsi pani, ktera, kdyz se dozvedela, ze mame stejnou zubarku, tak zacala vypravet, co se delo ji a ze ju nakonec zubarka poslala hnusne a drze k psychologovi nwbo psychiatriovi (nikdy nevim rozdil 😃) at si necha vysetrit hlavu. A to se jen ta pani ptala, jak je mozne, ze pokazde, kdyz od ni odejde tak ma afty a pripadne jak tomu zabranit 😂

zrzeckas
6. říj 2021

@leninka800 fakt mesic? Me to daly do kupy za 3 nebo 4 dny 😲

zrzeckas
6. říj 2021

@lucaaaaaaqa me to zadelal rano a vecer to pobolivalo a rano obr bolest, ktera me obudila a ja upa hotovo, tak me prave vezl tatka ke svemu... Nerikam, ze mas blbeho zubare, ja uz mela o sve obrazek a priznam se, ze jsem ji tam jednou aj omdlela a to mi jen vrtala (vice zubu) a delala rtg

Mozna ti vadi to uzavreni... Prvni den jak jsem to mela volne tak ok, ani jidlo nevadilo, sice jsem se snazila na to nejist, ale byl to predni zub, co bylo na kraji jsem opatrne odstranila paratkem

zrzeckas
6. říj 2021

@pampeliska1313 to nevim... Ja sla ze me boli zub, udelal i rtg nebot jsem mela met i preventivku a rikal, ze tam kaz mam, ale bolet by nemel, ale mohlo se tam dostat neco, napriklad piti a to ho mohlo podrazdit... Tak ho vyvrtal, ani u kanalku nebyl a zub je v pohode, nervy to nebyly 🤔

gracinka7
6. říj 2021

@lucaaaaaaqa ty kanálky jsou bohužel na dlouho a někdy to chce opakované čištění. Ať je máš brzy v pořádku.

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@gracinka7 Je to šílené já fakt doufám že už tam nebudu muset protože jestli ano nechám si ho vyndat už na to po 14cti dnech nemám sílu děkuji

pampeliska1313
6. říj 2021

@zrzeckas jen říkám co mi říkala zubařka.🙂

fouskovi
6. říj 2021

@lucaaaaaaqa jo ale mě se dělá zánět i dasni v té kosti no už si ho asi nechám příště vytrhnout už je toho moc

lucaaaaaaqa
autor
6. říj 2021

@fouskovi jak poznam že se mi tam dělá zánět ? 😭

zrzeckas
6. říj 2021

@pampeliska1313 prave hledim.. Neldy me kaz bolel o nekterem ani nevim, to je pravda... Ja myslela, ze kaz treba boli podle citlivosti zubu nebo jaky je, ale ze kaz jako takovy neboli je zajimave

pampeliska1313
6. říj 2021

@lucaaaaaaqa zánět často bolí, cuká, nevim jestli je to i u zubu, že je na místě pocit tepla.. já to tak třeba neměla, mně to prostě fakt hodně bolelo, tejden jsem přežívala na horkých bramborách a kaších, nemohla jsem kousat, ale už jsem měla kaz u nervů, tak proto. Předtím mě to “jen” bolelo a cukalo.

pampeliska1313
6. říj 2021

@zrzeckas ono asi opravdu záleží kde a jak. Pokud je kaz vážně hluboko, jako jsem to měla já, tak to asi u těch nervů pak zlobí a proto to bolí. Dlouho jsem nic nevěděla, dokud to nedošlo k nervu.