Znaménko. Rakovina ?

tedr442
8. kvě 2024

Nemá někdo zkušenost s takhle vypadajícím znaménkem? Mohlo by se jednat o rakovinu kůže (melanom)?
Občas to svědí nebo pálí. Poslední týden se mi zdá ,ze mění barvy. (K lékaři se objednám)

merope
9. kvě 2024

Mívala jsem podobných mnoho a stále nějaká mám. Problém je spíše to měnění barvy. Jinak to nemusí znamenat vůbec nic.

tedr442
autor
9. kvě 2024

@rozitta
Solární cheilitis mám taky

tedr442
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
dashyyy
9. kvě 2024

Já jsem byla na znamenkách cca před měsícem, ta která jsem myslela, že jsou špatná, byla úplně v pohodě a nechal mi vyříznout znaménka, do kterých bych to nikdy neřekla, takže takhle z fotky fakt těžko říct.. ideál k doktorovi a pokud jsi znamínkatá, tak ideálně dvakrát ročně.. já jsem hodně a říkal, že fakt lepší před sezonou a po dojít.. je to pět minut u doktora

levandule_k
9. kvě 2024

Nevím, kdy se objednáš, kdy ti dají termín. Kdyby jsi ho měla relativně za dlouho, tak ČPZP má akci spolu proti melanomu, kdy jsou na různých místech v ČR stánky, kde se můžeš nechat vyšetřit. https://www.cpzp.cz/spoluprotimelanomu/

tedr442
autor
9. kvě 2024

@levandule_k právě , že termíny dávají relativně za dlouho

tedr442
autor
9. kvě 2024

@dashyyy Vím ,ze je to vyšetření na několik minut, horší jsou objednávací doby

levandule_k
9. kvě 2024

@tedr442 Můžeš mít štěstí, zkus si obvolat více kožních. Důležité je, že to budeš řešit, ne strkat hlavu do písku.

Babičku začalo zlobit znaménko, že ji trochu narostlo a bolelo ji. Tak jsem jí poslala na kožní, doktor, že je to ok, dal jí na to framykoin a dobrý. (Jsem myslela, že jí to nechá vyřezat.) Každé znaménko není rakovina.

dashyyy
9. kvě 2024

@levandule_k je to tak.. já mám znamínek fakt hodně moc a nakonec označil dvě a jedno že zaléčí taky framykoinem, ale dlouhodobě mi hnisalo a v obličeji, tak jsem ho dala taky pryč
@tedr442 jak kde.. já dostala termín za měsíc, pokud by se mi to zdálo akutní mohla bych přijít i vysedět si to jako akut

tedr442
autor
9. kvě 2024

@dashyyy I já dostala termín za měsíc.
Ale dřív tu budeme mít ten stan ,tak půjdu i tam .

1pomnenka
9. kvě 2024

To musí vidět lékař, ale je pěkně ohraničené, nebála bych se, měsíc čekání nic není.

dixi86
9. kvě 2024

Jdete, moje doktorka napr.objedna docela rychle..ale je to Plz.kraj. Cca mesic mam vyriznute to, co sem myslela, ze je ok. Jde o ohraniceni, barvy,..to vase je i takove delene...

tedr442
autor
9. kvě 2024

@dixi86 Mě se spíš nezdá to ,že dolní část začala měnit barvu. A než to začalo svědit tak jsem si ani nebyla vědoma ,že bych to tam vůbec měla.

dashyyy
9. kvě 2024

@1pomnenka všechny vyřezané pihy jsem měla krásně ohraničené, ani to není úplně rozhodující.. ale povrch, ačkoliv to okem vidět nebylo, v pořádku nebyl, zhodnotil dr přes tu jeho lupu
@tedr442 já tedy raději ke svému dr, který má celou moji dokumentaci a rozhodoval o všech znamínkách, ví, co jsme kdy řešili apod.

ada22
9. kvě 2024

Podobne znaménko mi sleduje doktorka, říkala že je to ok, ale chce to pravidelně kontrolovat. Na podzim si ho chci nechat vyříznout. Jinak asi fakt nejlepší je chodit pravidelně na kontroly. Znaménko, které mi přijde hnusné je ve finále v pohodě než mini znaménko, kterého jsem si vůbec nevšimla.

dixi86
9. kvě 2024

@tedr442 objednejte se hned. Tohle bez kontroly nevyresite. Znamenko, co mi cely zivot strasi vsichni, ze je hrozny a urcite spatny, je dobry a naopak dobry je spatny...segra mela na uchu takovy malinky a nijaky a jen z kosmetickeho duvodu ho chtela dat pryc a byl tam zaklad pro slusnej nador. Takze vzali ucha pak vic. Fakt je kazde jine a neni radno neco podcenit 🙂

dashyyy
9. kvě 2024

@ada22
@dixi86 souhlas holky a fakt jako šla pryč znamínka do kterých bych to vůbec neřekla, na první pohled prostě krásná piha 🙈 jinak dr říkal že týden nebo měsíc nevadí, ale půl rok už je špatně no, když se něco děje

skororozvedena
9. kvě 2024

@dixi86 díky za připomenutí,tak bych měla zajít,říkám si to už dlouho. Samozřejmě, dycky je něco "důležitějšího "

dixi86
9. kvě 2024

@skororozvedena tak ne, neni nic dulezitejsiho nez zdravi 🙂 ja si taky rikala jak jsem divna po porodu...jak celá jsem hormonalne rozladena,..mam diastazu jako blazen...migreny na denni bazi..a ejhle, nakonec leukemie. Takze zensky mazejte k tem doktorum. I kdyz neco najdou, vzdycky je lepsi, kdyz to najdou vcas!!! a kort kdyz mate deti!

skororozvedena
10. kvě 2024

@dixi86 más recht!!! Na 1000% procent. A teď realita, včera jsem měla jít konečně na gyndu. Jak to dopadlo? Ráno jsem mazala s prostřední dcerkou za pediatrem, vyfasovala OCR, takže jsem termín musela zrušit. A já se tak těšila, že si to už budu moc odskrtnout!!! No nic, objednám se znovu. Fakt nechci udělat z mých děti sirotky!