Zlomený zub. Jak se provádí výplň?

stastnamatka07
19. lis 2020

Zdravím, nedávno se mi ulomil kousek zubu (dle foto).
Zajímá mě, jak se provádí výplň, má někdo zkušenost? Nikde sem video nenašla. Děkuji.

leniczka23
19. lis 2020

@stastnamatka07 dá ti fotokompozitni vypln tzn. Že bude nanášet vrstvu po vrstvě a modelovat zub. Vytvrzuje se to nějakým světlem, kterým ti na to bude několikrát v průběhu svítit .

stastnamatka07
autor
19. lis 2020

@leniczka23 Aha. Já sem právě jediné našla, že mi do pusy dá tu gumu aby se mu tam nedostala slina ale to já vůbec nedám. Už mi to jednou zkoušeli dát ale mě to hned natáhne, tudíž jedině bez toho jestli to dělají. Díky za info

leniczka23
19. lis 2020

@stastnamatka07 Kofferdam..ten si myslím že by ti na tenhle přední musel dávat.

sanoela
19. lis 2020

@stastnamatka07 ahoj, kofferdam na přední zuby může nemu si se dát, záleží na doktorovi. Každopádně je lepší pro kvalitu výplně, nejde tam vlhkost z dýchání. Na foto moc.nejde vidět ulomení, tak je spíš možné, že pokud je to malinké spíše to zahladí. Na takhle malinkých kouskách a hranách by fotokompozit neboli bila.vypln moc nedržela, nemá retenční mista a spíše by se pořád dokola ulamovala.

astyna88
19. lis 2020

Mám jedničku kousek ulomenou, zubařka mi to jen zahladila, bylo to vloni a jídlem, čištěním a jezdenim jazykem se to už skoro srovnalo.

malenka3
19. lis 2020

@sanoela myslím, že foto je ilustrační

malenka3
19. lis 2020

@stastnamatka07 zhruba takový kus jedničky mám odvrtaný, normálně fotokompozitní výplň, tvrzená modrým světlem. Je to trochu vidět ten předěl zub a plomba, ale drží to. Dr to dělala bez kofrdamu, ten používá především na stoličky, na přední zuby mi ho ještě nevyužila.