Zlomenina. Proč nemůžu mít několik dní pauzu?

alexandra1625
29. srp 2020

Ahojte. Včera som si zlomila ukazovák. Mám sádru (na 2. A 4. Prste). Problém je že mama mi dáva každú chvíľu niečo čo mám spraviť. Keď nemám ruku v závese tak ten prst bolí viac. No a keďže mi dáva úlohy ako vysávať, naložiť/vyložiť umývačku, zametať a podobne tak okrem toho že mi to zaberie 2× viac času ako normálne tak ma ten prst bolí ešte viac. Doma je ešte ocino a dvaja bratia ale ona mi aj tak musí dať všetky povinnosti a ocino a bratia sú celý deň pri telke alebo niekde vonku. Tú sádru mám na 1-2 týždne a nechápem prečo je také ťažké sa bezo mňa týždeň-dva zaobísť. Keď som ok tak mame zo všetkým pomáham, mladšieho brata strážim celý týždeň od rána do večera tak prečo mi nemôže dať na niekoľko dní pauzu? Čo si o tom myslíte?

sudylichozrout
29. srp 2020

Co si o tom myslim? Ze se moc tesim, az vam zacne v utery skola. Uz je tady tech trollicich, znudenych pubertaku az az.

alexandra1625
autor
29. srp 2020

@sudylichozrout Tak za prvé to že nie som mama a mám 12 neznamená že som troll a za druhé škola začína v stredu.

gracinka7
29. srp 2020

@alexandra1625 odkdy? 1.9. je přece v úterý 🤔

alexandra1625
autor
29. srp 2020

@gracinka7 No ja som zo Slovenska 😅 tak nám až v stredu začína škola. Prepáčte pomýlila som sa.

alexandra1625
autor
29. srp 2020

A naozaj by ma veľmi zaujímalo prečo dieťa=troll. To keby to tu niekto neriešil či som troll alebo nie tak to asi niekoho zabije že? Naozaj sa mi stalo málo krát že som dala diskusiu a niekto mi normálne poradil a hotovo. A takto to funguje aj v normálnom živote. Len kvôli tomu že som dieťa tak si do mňa dospelý dovoľujú niečo čo by si do dospelého naozaj nikto nikdy nedovolil. Napríklad minule som sa ponáhľala k lekárke a nechtiac som si vzala rúšku ktorá mi je veľká. Na sekundu mi v autobuse skĺzla rúška pod nos ale hneď som si ju dala naspäť. Videla to staršia paní ktorá stála oproti mne a dala mi takú facku že hlavou som narazila do tyče vedľa mňa a nakoniec mi tú hlavu zašívali. Čo by spravila dospelému? Maximálne by mu vynadala. A to všetko len kvôli tomu že som dieťa.

sudylichozrout
29. srp 2020

@alexandra1625 Jojo, to vis, ze jo. Nejaka cizi pani ti da v autobuse facku kvuli spadle rousce? Presne to je ten duvod, proc te radim k trollum. Proroze si vymyslis pindoviny a otravujes tu s nimi.
Doufam, ze nepocitas s tim, ze ti tohle nekdo sezere. Jsme matky, kojime, mame mnohdy pul mozku utopeny v mlice, ale zas tak blbe nejsme.

hezz17
29. srp 2020

Sadra na zlomeninu he 6 tydnu. Cagos

mimi1004
29. srp 2020

@gracinka7 Na Slovensku je 1.9. státní svátek.

tulikiss
29. srp 2020

dam ti radu, pokud chces trolit tak se to musi umet. zakladem je overit si fakta, takze zlomenina rozhodne neni sadra na tyden nebo dva, u malych deti 3-4 tydny u tech vetsich a dospelych az dvojnasobek. Navic pokud mas zlomeny jeden prst proc by ti zasadrovaly dva prsty? Sadruje se vzdy ten zlomeny. Ja chodila se zasadrovanym fakacem do tanecnich :-P. kdyby te nekdo napadl tak, ze ti musi zasivat hlavu, tak je to ublizeni na zdravi a to je i u nasich sousedu trestny cin.

alexandra1625
autor
29. srp 2020

@tulikiss nie nie som troll. V skutočnosti ten prst nie je zlomený ale je tam natrhnuté väzivo. Uznávam mala som to sem napísať ale....ja neviem proste od prírody blbá. Mimochodom ak by ste si to zisťovali že na ako dlho sa dávs na to sádra tak je to totálne divné lebo pred dvoma rokmi som na to mala sádru na 6 týždňov a le teraz to je naozaj len minimum takže je to na kratšie. A neviem prečo mi zasádrovali dva a úprimne má tým riadne naštvalo lebo sa s tým nedá ani učebnica chytiť. A ja som najskôr nevedela že mi to budú zašívať a to som sa dozvedela až u tej spomínanej doktorky pretože mi brat má krv tiekla do vlasov. Takže som sa nejak k tej pani-kto bola-nedostala. A mimochodom to s tým fakáčom musela byť sranda😅 (Uznávam že ste sa asi cítila blbo ale...)

alexandra1625
autor
29. srp 2020

@sudylichozrout ano lebo matky sú najmúdrejšie na svete, všetko vedia o ľuďoch, bla bla bla chápem😒 a ako ospravedlňujem sa za to aká som drzá ale keď ma niekto nas*re tak sa jednoducho neudržím ani s nadávkami ani s drzosťou
no ale vedeli ste že nie všetci sú milý a nie všetci sú na jedno kopyto? Uznávam že toto sa stane naozaj len takým smoliarom ako som ja ale toto sa bohužiaľ stáva.

alexandra1625
autor
29. srp 2020

@hezz17 ja som mala v máji na 3

dashyyy
31. srp 2020

@alexandra1625 já jsem měla zlomenou pravou ruku (jsem pravák), chodila jsem s tím do práce, starala se denně o děti, vařila, prala, uklízela, myla okna, chystala Vánoce.. nechápu na co si stěžuješ.. máš ještě druhou ruku 🙂 až zjistíš, co všechno musí zastat tvoje máma, tak by tě takový dotaz vůbec nenapadl..

dor
31. srp 2020

@tulikiss není pravda. Děti měly sádru už 3x. Jednou na 17 dní, jednou na 19, jednou na 14. Od známé syn zlomený prst. Sádra (spíš takový obal) na 2 týdny.

dor
31. srp 2020

Jako pardon, ale srovnávat zlomeniny v dospělosti třeba ve 30-40 letech a u dětí je dost mimo. Dítěti to roste úplně jinak. Manžel měl zlomené ruce v 56 letech. Jedna zlomenina se hojila asi 10 týdnů, druhá, komplikovaná, srustala 12 měsíců. U dítěte by to bylo šup šup za dva měsíce srostlé.

dor
31. srp 2020

@dashyyy já měla jen nastiplou kost na hřbetu ruky. Bolelo to jako prase a rozhodně jsem nemohla dělat všechno.

Je mi úplně jedno jestli je autor trol nebo ne, ale den po úraze doporučovat, že je úplně normální ruku zatěžovat, je kravina. Každý doktor napíše do zprávy, že má být klidový režim.

To je tu zase chytrých, fakt....

dashyyy
31. srp 2020

@dor já nepíšu zatěžovat. píšu, že má druhou ruku a nedělat nic 14 dní mi teda nepřijde ok.. však já tou zasádrovanou taky nepracovala.. ta visela v klidu v závěsu.. ale jednou rukou vyndat nádobí z myčky mi teda rozhodně nepřijde žádný drama 🙂

jelenice_zavodnice
31. srp 2020

@alexandra1625 A proc nepises na slovenskyho kone, mas tam profil uz dva roky, zakladala sis ho tedy kdyz ti bylo tedy deset. Text a dikce prispevku take “odpovida” dvanactilete holce. A proc vsechny podobne prispevky konci vetou, “co si o tom myslite”? V pohode, odpovim si sama. 😉

tulikiss
31. srp 2020

@dor no a dcera mela nastiplou kost a sadru na 4 tydny

alexandra1625
autor
31. srp 2020

@dashyyy lenže ja som ešte k tomu grambľavá a od piatku sa mi pri tom vykladaní podarilo rozbiť 2 poháre

alexandra1625
autor
31. srp 2020

@jelenice_zavodnice ja nie som na slovenskom a to prečo tam nie som je na dlho.

baraskaska
31. srp 2020

Tak mne je vcelku jedno jestli to je troll, ale uprimne receno tvrdit ze je divny na jak dlouho ma sadru, to mi prijde pres caru. To v jakem stavu ten prst ma, vi jen doktor. A ikdyby tu nekdo byl doktor, stejne nema zpravu ani rtg a podobne. Spis me fascinuje ze by na jakykoliv typ urazu doktor dovolil to zatezovat. Myslim ze to by nedovolil ani pri nejakym riznuti natoz u zlomeniny nebo natazenych vazech. Ano my matky bysme to stejne zatezovali, protoze proste nemame na vyber ale pokud je moznost nezatezovat tak nevidim duvod. Mela jsem zlomenej prstenicek na noze hojeni 4 tydny klidovy rezim, haha se dvouma detma se tezko dodrzuje klidovy rezim ale ja musela, dite nemusi. Ma doma mamu tatu a dva brachy.

alexandra1625
autor
1. zář 2020

@baraskaska ďakujem