Zlomenina kotníku - jak dlouho po ní asi budu chodit o berlích?

tydydka
20. srp 2021

Dobrý den,
mám nekomplikovaně zlomený kotník a za dva týdny mi sundají sádru(celkem ji budu mít 4 týdny). Nyní po dvou týdnech smím začít s berlemi došlapovat, zatím bez zátěže.
Zajímalo by mě co mě čeká potom? Dává se na doléčení ortéza? Chodí se na rehabilitace? Jak dlouho mám počítat, že budu chodit o berlích? Vím, že je to u každého individuální, ale ráda bych měla alespoň nějakou představu. Přeci jen s malými dětmi je omezení fakt velké.

littlebee124
20. srp 2021

@tydydka Většinou se dává ještě orteza, kterou postupně budete sundavat a kotník procvičovat. 🙂 Rehabka většinou není nutná, dává se spíše po operaci kotníku 🙏🏻 A berle odlozis až se budeš cítit, postupně budeš dávat větší zátěž až se nebudeš bát šlápnout celou vahou. Od nasazení sádry až po plnou zátěž bych pocitala 8-12 tydnu. Zlomenina se hojí 5-6 tydnů

tydydka
autor
20. srp 2021

@littlebee124 díky. Já si to myslela, že to bude 2-3 měsíce. Manžel se zblázní, bude muset všude vodit holky🙂. A ortéza se dává taková ta větší s vyztužením nejenom bandáž, že? To abych si začala shánět velké boty. Dneska jsem si sehnala na sádru, velikost 45(mám normálně 38) a ještě je musela kuchnout, tak snad na ortézu budu potřebovat menší

littlebee124
21. srp 2021

@tydydka Dáváme lidem tohle 🙂 nekdy když je potřeba fixovat to déle, tak aby mohl člověk fungovat, je orteza co se jmenuje walker a to je taková bota a člověk pak funguje normálně. 🙏🏻