Žíly. Máte zkušenost?

16. led 2023

Ahoj děvčata,
přes noc se mi udělalaly žíly,fleky na vnitřní straně stehen i i vzadu a kůži na těch stehnech mám takovou krupičkovou,jak kdyby mi byla zima(husí kůže)..A v noci na dnešek se mi to objevilo.Nemáte prosím s tím zkušenosti?Děkuji za odpověď

cilkat
16. led 2023

Co znamená "udělaly žíly"... a fleky? ... jestli ti přes noc vyskákaly modřiny, tak doktora kontaktovat rychle. ... jestli "husí kůže a vystouplé žíly", může to ýt prostě dehydratace... Zkus doplnit tekutiny, jestli to nezmizí.

autor
16. led 2023

@cilkat žily vnitřní(jakoby se zvětšily,ale nejsou hrbolatý na dotek) a taková husina,jako když je člověku zima.A fleky modrofialový.Po probuzeni byli velký a hodně viditelný ty fleky.Teď už jsou míň viditelný,ale vidět jsou.
Teď jsem koukala na net a že jsou dobrý komresní punčochy na žíly🤷🏻‍♀️.A děkuju za odpověď😊

amazonkajanik
16. led 2023

Do kompresních punčoch bych se bez porady lékaře nepouštěla, ony paradoxně mohou více uškodit. Opravdu nejlépe nejdříve k lékaři, posléze případně cévní poradna

cilkat
16. led 2023

Mě se hlavně nelíbí modrofialový fleky... to zní jako vylitá krev v podkoží (prostě mofřina bez úrazu), což fakt není radno podceňovat.