Zarostlý nehet. Poradíte, prosím?

holkaokomodra
6. lis 2022

ahoj holky😊moc prosím o rady, nasemu pubertakovi zarostl nehet na palci, nemám s tim zadnou zkusenost, ale snazime se o domaci léčbu - koupele v repiku, mast betadine, odstraňování odumřelé kůže, tejpovani a dokonce i tamponada, zkrátka vsechno co se doporucuje na netu, včetně framykoinu. No a teď váhám, hodně se mu to zlepšilo, opravdu hodně, ale prijde mi, že ta lecba trvá už docela dlouho a nevím zda ho přece jen nevzit k lékaři, jak dlouho jste lecili nehet vy? můžu kdyztak přiložit nějaké fotky, ale nechci je sem chrlit hned, ponevadz jsou nechutný 🤣🤣🤣🤣🙊 tak kdyby někdo uměl zhodnotit stav tak do zpráv 😊 dekuju za zkušenosti

tercasv
6. lis 2022

Manžel s tím má bohaté zkušenosti. Vždy to nechal zajít daleko a pak musel na chirurgii na vyříznutí. Od té doby, co chodí na pedikúru s tím problém nemá a má nehet krásný 🙂 Klidně mi foto pošli do zpráv, jsem zvyklá😄

emillyhk
6. lis 2022

@holkaokomodra Já s tím bojovala v pubertě, na chirurgii jsem teda nikdy nebyla, vždycky mi to ošetřila moje doktorka. Pořád se všude opakuje, že nestříhat nehty do obloučku, ale rovně. Tak u mě to je naopak, musím mít ten oblouček, jak není, je to průšvih. A zdá se, že syn to bude mít po mě, takže na palcích důsledně obloučky 🤷‍♀️

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@emillyhk jjj u nás naopak, vystrihl si důkladný obloucek a je průšvih 🤣 navíc teď je "těžkej voják" takže musel mít nové kanady, že ano 🙈🙊🤣

emillyhk
6. lis 2022

@holkaokomodra 😂😂 Chudák... Tak snad se poučí pro příště.

jjasmina
6. lis 2022

@holkaokomodra volila bych buď lékaře, pedikerku se zkušenosti, popř chirurgii, pokud je to už pokročilé

nelinkaaaaa
6. lis 2022

@holkaokomodra visnak z lékárny ,proste smradlavý klasicky visnak na váhu ,u nás je na obcanku,namazat a nechat alespoň 3 dny ..v lékárně mi doporučila i čím a jak zavázat

emillyhk
6. lis 2022

@nelinkaaaaa Na ten jsem úplně zapomněla 🙈 Týden jsem s tím chodila do školy a nejradši bych lezla kanálem... Ale pomohlo to víc než framikoin 👍

prejeta_zaba
6. lis 2022

Jestli už to má lepší, asi není důvod s tím chodit k lékaři. Důležité jsou široké boty, hygiena a zastřihávání, aby se mu to nestávalo opakovaně. Jinak mě pomáhalo podkládat rožek nehtu smotkem vaty (možná je to ta tamponáda, jak píšeš), aby nehet nesměřoval do lůžka, ale normálně rovně.

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@prejeta_zaba jjj to je ta tamponada 👍 to mi přišlo jako nejúčinnější, nemáš tušení jak dlouho ta léčba běžně trvá? já právě vidim zlepšení, ale jsem krapet nervózní z té doby (cca 14 dní už) tak proto i přes výrazně lepší stav uvažuji, zda to děláme dobře a není potreba nakonec ten mudr

emillyhk
6. lis 2022

@holkaokomodra Dva týdny jsou na samoléčbu dobrý, zvlášť když vidíš výrazné zlepšení. Napoprvé to byl určitě měsíc, než se to všechno uzdravilo úplně.

l_
6. lis 2022

@holkaokomodra vydrz, trva to.. protoze pokud nosi klasicky boty, mackaj mu to... Za me nevystrihavat, podkladat vatickou a vydrzet.. x let zkusenosti, vlastnich...

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@l_ děkuju moc! tak snad jo, když je doma vetrame ale ve všední dny je to bída no, dlouhy odpoledky, kroužky... mazec

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@emillyhk super moc díky

l_
6. lis 2022

@holkaokomodra jj znam to.. nosim teda barefoot, coz mi dost pomohlo.. ale nehet mam proste horsi a obcas se to vrati.. tim jak je to namahane (i pri chuzi naboso), tak to proste fakt trva... Dulezite je, ze se to lepsi..

leymea
6. lis 2022

Mam s tim velke zkusenosti. Uz v puberte jsem s tim bojovala a bojuji stale. Ja si to teda "operuju" sama, protoze jsem posera s tim nekam jit 😂 ale nastesti se vzdy zadari. Kdyz uz to fakt hnisalo tak jsem koupila v lekarne visnak a zabral okamzite. Takze ten doporucuji 🙂

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@leymea mam tady cernou mast, nakej ten ichtioxil - to je visnak?

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@leymea pardon ichtoxyl 🤣 me to pripomina ichtila tak tam furt neprávem cpu to dalsi i 🙊🤣

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@holkaokomodra moc všem díky za rady, tak zkusíme ještě vydržet, vypadá to na dobré cestě, takže k mudrovi spíš pri zhoršení 😊👍

l_
6. lis 2022

@holkaokomodra kdyztak radsi podologie/pedikerka....ne chira..

nelinkaaaaa
6. lis 2022

@holkaokomodra ichtoxyl není višňák a nikdy nám nezabral jak višňák ..

emillyhk
6. lis 2022

@holkaokomodra Višňák je myslím na předpis, ten Ichtoxyl je volně prodejný, ale mě zabral 🤷‍♀️ Zkusit to můžeš.

mimar
6. lis 2022

S palcema jsem si užila až až. Nakonec pomohla až plastika nehtoveho lůžka.

berenika39
6. lis 2022

Syn si tím teď prošel, docela peklo. Doma jsme to nedávali, jedna podiatrička byla jak řezník, normálně chytal nerva, když se mu to snažila čistit a podkládat na zhnisané tamponádou... našla jsem jinou, a je to vyřešené. Nehtové rovnátko - špona, nalepí se zvedá nehet při růstu. Asi půl rok a je po problému, co návštěva, to litr, ale fakt to bylo jediné řešení. Nevím, odkud jsi, Prahu můžu doporučit.

prejeta_zaba
6. lis 2022

@holkaokomodra mám dojem, že tu vatu jsem si dávala tak týden, pak už jen přelepovat a hlídat, ať se tam nedostává bordel. Ale jestliže vy jste na 14 dnech a vidíš výrazné zlepšení, už to nebude dlouho trvat. Vydrž, bude to lepší a lepší. 😉 Můžeš mazat tím Ichtoxylem, třeba zabere. Nebo nemáš doma Framykoin? To je taková jistota, ale je na předpis. Případně ten Višněvského balzám je normálně volně prodejný a účinnější než Ichtoxyl.

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@mimar ouujej, ja doufám že u nas jde opravdu jen o kombinaci nerozslapnutych kozenych kanad a blbe ustrizenyho nehtu 🙊

holkaokomodra
autor
6. lis 2022

@prejeta_zaba jj framykoinem mazeme, jen dnes na noc jsme teda mazli ichtoxylem, aby vytahl pripadny hnis i kdyz si ani nejsme moc jisti zda tam je 🤷‍♀️ a dal zas pojedem framykoin, uvidime no

leymea
7. lis 2022

@holkaokomodra to neni visnak. Visnak je balzám Višněvského, v lekarne ho umichaji a neni na predpis. Vzdycky jsem jen kapla na to misto, obvazala, prelepila a nechala pres noc. 🙂

leymea
7. lis 2022

@holkaokomodra pri zmacknuti mi hnis vzdycky "vystrelil", pokud tam byl.

holkaokomodra
autor
7. lis 2022

@leymea díky, tak to mozna zhnisany ani nema, jen zarudly, pry boli pouze pri zmacknuti, netepe, takže jsme asi vazne jeste ok a vydrzime 😊

qistyna
7. lis 2022

@berenika39 dobry den; mohu poprosit o kontakt na pedikerku, ktera toto resi? Dekuji moc.