Zanícení jizvy po slepáku po roce a půl

janina29k
8. črc 2016

Ženský měla jste některá po roce a půl znovu zanícenou jizvu po slepáku? Já jsem ji měla hned po operaci a teď tam zase něco je. Plánujeme ještě druhý mimčo v co nejbližší době a kámoška mě straší, že s tím budu mít problémy i v těhotenství. Do nemocnice se mi nechce. Dávám na to septonex a ještě nějakou mast od tety sestřičky.
Díky moc za rady

emisekkk
8. črc 2016

odhadla bych to na nějaký vnitřní nevstřebaný zanícený steh. Měla to tak tchýně. Po roce a půl ji to museli vyčistit.

janina29k
autor
8. črc 2016

@emisekkk já neměla ty co se sami vstřebají, bohužel mi je vytahovali

emisekkk
8. črc 2016

@janina29k ano, vrchní viditelné se vytahují, ale v podkoží jsou další stehy, které nevidíš a jsou vstřebatelné/zůstaví tam. Těch sešitých vrstev je tam víc. A občas prostě ty spodní zazlobí...

janina29k
autor
8. črc 2016

@emisekkk tak to jsem nevěděla, děkuji

mlynkova85
9. črc 2016

záleží jak zanícenou. Já jsem po 2 císařech a jizva mi jednou za čas celá zrudne a šíleně to svědí a bolí.Doktor mi řekl že to mám nějaký tip mikózy nebo co. :(

janina29k
autor
9. črc 2016

@mlynkova85 mě se u jednoho stehu udělala boule a strašně bolestivá. Právě že jsem po tom zákroku minimálně 2-3týdny chodila na čištění + ještě čištění doma...ble. Z pohotovosti jsem odjížděla s dírou v břiše, jak řekl můj manžel.

hubertka
9. črc 2016

@janina29k
Ahoj, do nemocnice bych určitě radši jela... ja měla akutní slepé střevo v 5.měsíci těhotenství a ta rána se zhojila cca za 2mesice (davali mi tam stříbro atd) chodila jsem na pravidelné čištěni do nemocnice a doma pak taky čistila a prevazovala. V listopadu to budou 2roky. Chápu že se ti asi do nemocnice nechce.. a ohledně druhého dítěte.. no, jizvu mám "pěknou", takže uvidíme co další těhotenství udělá..

janina29k
autor
9. črc 2016

@hubertka taky laparo a přitom asi 5cm jizva? Gynekolog když to viděl, tak se zhrozil. Já byla přesně 6týdnů po porodu, ve stejný den, dokonce stejný čas. A když jsem se trochu dala dohromady, tak jsem šla na kontrolu po šestinedělí (2,5měsíce)

hubertka
10. črc 2016

@janina29k ja bohužel laparo neměla,mne otevřeli břicho normálně -kvuli těhotenství laparo nemohli, a jizvu mám asi 22cm, a dole mám jizvu od sekce,takze tomu říkám skoba 🙂. No já mám uprostřed te jizvy po slepaku asi 1,5cm ďolík, protože to je zrovna to místo,ktere se muselo znovu otevřít a čistit..a jak lezla nahoru ta nekrotizujici tkáň, tak už to tak srostlo.. ale měli jsme se synem štěstí, jeho by nezachránili,byl moc malý,ale já měla opravdu na kahánku. Slepák úplně shnilý a schovaný pod těhotnou dělohou. Sáhla jsem si opravdu na dno

hubertka
10. črc 2016

@janina29k
Hned takhle po porodu? Fiha..to muselo být taky s vypětím všech sil...

janina29k
autor
10. črc 2016

@hubertka no jizvu po sekci mám taky. Nejhorší na tom bylo, že všichni řešili jakou anestezii, abych mohla co nejdřív začít kojit, kde bude malej atp. a nakonec mi sestřička hned potom co jsem se probudila, píchla injekci, po který jsem nemohla 48hodin kojit! Už jsem se plně nerozkojila a po 2,5měsících jsem to vzdala úplně. Věděl, že když si ode mně aspoň trochu cucne, tak zažene největší hlad a pak dostane flašku.
Dlouho tý sestřičce muselo zvonit v uších jak jsem ji nadávala, když mi další řekla, jestli chci injekci i s tím že se po ní nesmí kojit, tak jsem byla slušně vytočená!

hubertka
10. črc 2016

@janina29k
Ach jo to je mi moc líto 😞. Nedovedu si právě vůbec představit, jsme to muselo bez syna být...

janina29k
autor
11. črc 2016

No v tom těhotenství to muselo být taky šílený! Ty nervy, aby se něco nepokazilo. Můžu být ráda, že ten schnilej slepák vydržel až po porodu

hubertka
13. črc 2016

@janina29k to jo, ale i po porodu.. pěkně si to na nas počkalo...

janina29k
autor
13. črc 2016

@hubertka jenže já se nemusela bát o zdraví miminka, já měla jen nervy kvůli kojení, malýmu se nemohlo nic stát

hubertka
14. črc 2016

@janina29k to nikomu nepřeji, ten stres a tu bezmoc, když tě tam vezou, a ty víš, že už nazpět můžeš jet sama... tam je fakt člověk nahý - Jistěže i doslova, ale duševně.. nejde na to zapomenout, jen se to lehce obrousí,ale slzy v očích mám stále,kdyz se k tomu vrátím

ivatko0406
14. črc 2016

@hubertka takze ti brali slepak v tehotenstvi? A detatko je uplne v poradku?

hubertka
14. črc 2016

@ivatko0406 ano, v 5.měsici těhotenství. A ano, syn prospívá a vyvíjí se pěkně🙂

ivatko0406
14. črc 2016

@hubertka pani! Tak to je pribeh se stastnym koncem 🙂.

queequegg
14. črc 2016

Mam slepak brany klasicky, ne laparoskopicky, jizva se mi spatne hojila, po nekolika mesicich jsem si z ni sama vytahla zapomenuty steh. K doktorovi bych urcite sla

janina29k
autor
16. črc 2016

Tak jsem se teda dokopala dojít si k dr a měly jste pravdu byl tam podkožní steh. Myslela jsem si, že to bude horší. No uvidím až odezní injekce. Snad už to bude v pořádku!