Zánět zvukovodu. Máte podobnou zkušenost?

nikusa10
27. kvě 2024

Ahojky 🙂
Měla jsem zánět zvukovodu. První jsem si myslela, že mám na začátku běďara takze 2 týdny jsem čekala ale bolest se dala. Pak už jsem se probudila, že jsem si na ucho nemohla ani lehnout. Byla jsem na ORL dostala ATB kapičky a do ucha tampón který tam měl nějakou mastičku. Musím říct, že otok opravdu zmizel do druhého dne a ucho pak přestalo bolet do týdne. Je to dva týdny a teď mi přijde, že me ucho začíná zase bolet 😡
Nemáte někdo nějaké rady ? Používáte něco preventivně ? Dekuji moc

cilkat
27. kvě 2024

Mám Otobacid (kapičky do ucha z ORL) a používám ho i ve chvílích, kdy se mi to ucho "prostě nezdá" ... Ale mě to chytá nějak asi eustachovka při každé druhé bolesti v krku, asi nějak nateče a prostě začně zlobit i ucho... takže mě pomáhají i věci typu stopanginu/Joxu do krku.

lachipie
27. kvě 2024

@nikusa10 Pokud se to takhle vrátilo, je možné, že tam máš nejakou jinou bakterii nebo plíseň rezistentní vůči ATB co jsi brala. Já bych asi radši zašla k doktorovi, ať ti udělá výtěr z ucha. Mě se to takhle taky pořád vracelo, pak mi udělali výtěr, zjistili nějakou plíseň a předepsali mi kapky přesně na to a asi na dva roky jsem měla pokoj. Jinak se to vracelo nejpozději co 4 měsíce furt. Jinak mi doporučili ledovat a v začátku prý můžu Alpu štětičkou do ucha, ale zatím nikdy se mi nepovedlo zánět zvukovodu rozehnat doma