Zánět kořene zubu. Můžu dostat nějaká antibiotika, když kojím?

pakrausice
22. led 2021

Dobrý den, mám pětiměsíční miminko a plně kojím. Před vánoci jsem dostala zánět kořene zubu a dospělo to až k řezání dásně a drenu... Bolest jakou bych nikomu nepřála. Momentálně už mám v dásni druhý dren. Ptala jsem se zubařky zda mi může dát nějaké antibiotika aby se zánět hojil lépe a rychleji. Prý nemůže důvodem je to že kojím. Takže teď každou návštěvu mi řez v dásni vyčistí vymačkala hnis a opět nacpe dren... strašná bolest. Chci se zeptat opravdu mi nemůže napsat nějaké ty antibiotika aby se to mé utrpení zkrátilo?

amazonkajanik
22. led 2021

@pakrausice jestli chcete pomoct hojení i bez atb,kupte si propolis ústní sprej. Bacha,bude to pálit jako prase, ale pomáhá. A je výborná ústní voda Gum paroex,doporučuje se po chiru zákrocích, pro paradontiky,atd

falu
22. led 2021

@pakrausice co takhle ústní voda Curasept DS 0,2 ? Já ji používala. Mám také takovou zkušenost. Bohužel asi po roce jsem si zub musela dát vytáhnout a mám implantát. Také jsem ale bojovala

amazonkajanik
22. led 2021

@pakrausice ještě jsem si to znovu přečetla ...v jakém intervalu mění ten dren? Měl by se měnit max ob den,pokud je zánět hodně silný,plus doma strikackou proplachovat peroxidem. Měla jsem u spodního řezáku a můj chlap u stoličky. Oba jsme chodili na výměnu a čištění ob den

malenka3
22. led 2021

Pro kojící jsou ATB penicilínové řady.

jednaholkaa
22. led 2021

@pakrausice Bud rada, ja mela atb pri kojeni na zanet prsu a mala se z toho osypala :( moje pediatracka byla nastvana, ze mi to doktorka dala..

priefi
22. led 2021

@pakrausice Aulin nebo amoksiklav lze užívat i při kojení. Otázka je, zda to je vhodné na tento problém, což asi ano.ale teoreticky by se toto dalo zvládnout bez ATB.