Začátek antidepresiv - vnitřní neklid a strach

strasidelko
29. črc 2021

Ahojky děvčata týden beru citalec 20 na panický strach ze strachu.

Mám ho týden a mám pořad vnitřní třes a pocit strachu, úzkosti.
Přejde to po čase? Nemáte zkušenost?

anehap
29. črc 2021

@strasidelko určitě to přejde, začnou ti zabírat nejdříve za 14 dnů a do té doby můžeš mít pocit, že je ti hůř. Nejhorší je vydržet ten stav než zaberou - potom se ti uleví😉

strasidelko
autor
29. črc 2021

@anehap Děkuji moc. Už to snad nikdy nevysadim. Je to opravdu něco hrozného. Už to nikdy nechci zažít.

anehap
29. črc 2021

@strasidelko nevysazuj, teď jen vydržet pár dnů a bude dobře 🙂

strasidelko
autor
29. črc 2021

@anehap nevysadim to určitě ne. To by mě zabilo.

pajav
29. črc 2021

Chvíli to trvá, než začnou prášky působit. Mně zabraly až tak za 3-4 týdny a pak byl klid 🙂 Ale první dva týdny mi bylo děsně zle, je potřeba to vydržet.

janik01
29. črc 2021

@strasidelko prý trvá tak cca 3 týdny, než se vytvoří "hladinka". Pak už by ti mělo být lépe.

supermatka
29. črc 2021

@strasidelko neboj bude líp. Mě než začali prášky zabírat dlouho to trvalo. Ale pak mi bylo dobře 😊

strasidelko
autor
29. črc 2021

@supermatka Děkuji moc. Chtěla bych za rok druhé miminko. Ale budu brát ad i v těhotenství.

lv
29. črc 2021

Nasazování není příjemné, ta nevolnost, třes, dkleslost bývá (mě je blbě vždycky dost), vydrž, drzim palce, bude líp!

katie87
29. črc 2021

@strasidelko ahoj 😊 neboj dá se s tím dobře pracovat. Já si tím prošla jako mladistvá, občas se to jednorázově vrací, ale je to opravdu jen zbytečně strach. Být tebou zvolila bych jiné řešení než AD. Potřebuješ pochopit proč se to děje a ne to potlačovat medikamenty. Najdi si opravdu dobrého terapeuta, kineziologa nebo homeopata na tyto problémy to velice dobře funguje. Chápu jak je to nepříjemné, ale odezní to. Nauč se s tím pracovat, zjisti kde se to bere. Deprese je strašně univerzální slovo, na tvé problémy není potřeba se utlumovat, něco potlačovat, neřešit,... jedná se určitě jen o panickou ataku a úzkostné stavy. Přeju hodně štěstí 🍀🍀🍀

diva_ziva
29. črc 2021

@katie87 Jeeezis. AD nie su nejake strasne zlo, ktore z cloveka urobia monstrum. Stve ma ta fobia okolo liekov. Ja, ked som padla na dno, tak bez antidepresiv by som ziadnej terapie schopna nebola....

strasidelko
autor
29. črc 2021

No přesně tak. Já vím ze bez leku to nedám. Už teď ti bylo na hraně jentak tak.
Mám strach ze strachu. Takhe to opravdu nejde vypnout. A jelikož to bylo už nonstop a neslo nic delat. Nemohla jsem jist spát ani se starat o dítě. Tak to opravdu nic jiného než léky nepomuzou.

katie87
29. črc 2021

@diva_ziva já žádnou fobií k lékům nemám😉 , ale zvláštní zkušenosti píšu co pomohlo víc než nasazené léky a přístup psychologa a psychiatra . Takže si nechte jeeeeziiiiissssss🤷

diva_ziva
29. črc 2021

@strasidelko Lieky ti pomozu, das sa dokopy, ukludnis a potom mozes skusit to nejak spracovať, riesit s terapeutom. Ale ked mas este doma male dieta, tak je jasne, ze musis fungovať, nemozes cakat, ze to same prejde. Ja som teraz tiez nasadila a cakam jak mala, kedy zaberu. A svokor, ze on ked mal depku, tak si dal 40km pochod a bol v cajku. No ja tehotna, po sialenych nevolnostiach, vycerpana, neschopna starat sa o deti, nonstop bolest hlavy, brucha, motanie, sotva ujdem par metrov, tak pojdem na pochod. 🤣🤣🤣

katie87
29. črc 2021

@strasidelko dobře,tak zobejte a ať se daří. Lepší říct že to nepůjde🤗

diva_ziva
29. črc 2021

@katie87 Ale ono to nie je bud, alebo. Lieky vyladia telo, ktore ma prilezitost zregenerovat, ukludnit sa, psychika sa zmormalizuje a vznika priestor prave na prácu na sebe. A tvoja rada znela tak, ze lieky znamenaju potlacenie a ze si ich nema dat. Pre mnohych ludi su lieky posledna zachrana.

niski
29. črc 2021

@strasidelko trvá to tak 3 týdny, je dobré mít poblíž někoho, kdo s tebou bude než ti bude líp. Určitě to chce ale také terapii, abys přišla na zdroj úzkosti a terapeut tě naučí s tím strachem pracovat. Já beru nízkou hladinu léků víc jak 10 let, protože při vysazení se mi ataky vrací, ale už s tím umím pracovat a normálně funguji. Jinak je tady fajn skupina https://www.modrykonik.cz/group/5505/ přímo pro lidi s panickou atakou. To, že to někdo zvládá bez léků, je fajn, ale nejde to zobecňovat, tak bych antidepresiva nezatracovala. Rozhodně na sobě nepozoruji nějaké negativní změny, spíš mne terapie přiměla ke změně přístupu k životu. Držím palce, ať je brzy líp.

anehap
29. črc 2021

@diva_ziva takové “rady” jsem taky dostávala - jeď na hory a bude ti hned líp🤦‍♀️, byla jsem ráda, že jsem dolezla na záchod 😬(taky šílený zvracení v těhotenství).

holkaokomodra
30. črc 2021

@strasidelko přejde, a dlouhodobě fakt pomáhají, mám to stejně, drž se bude líp 😉

holkaokomodra
30. črc 2021

@katie87 jasně a pak když je vysadis protože uvěříš podobným nesmyslům, tak se ti sesype svět, protože se cítíš jako ta neschopná co to bez ad neumí... dekuji pěkně už nikdy víc bez nich

holkaokomodra
30. črc 2021

@strasidelko jo a ted jsem tehu a beru 10mg s kojenim pry taky no problem 😊

hermanka88
30. črc 2021

Ja minulý měsíc léky konečně mohla vysadit. Poporodní deprese..ano,trvá to cca 3 týdny než je lépe. Opravdu vydržet a stále mít někoho,s kým můžeš mluvit. Klidně o počasí,ale mluvit.Bude dobře 😊😊😊

strasidelko
autor
31. črc 2021

@holkaokomodra já už taky nikdy víc bez nich. Už se modlím ať je zde dobre a muzu se radovat. Pořad se jen hrabu v těch myšlenkách co mi dělají strach. Mám pořad pocit ze to musím delat protože co kdyby přišla možnost ze strach je pryč.
Začalo mi to tragickou nehodou které jsem byla svědkem a měla jsem z toho panicke strachy které došly tak daleko ze už se nebojím toho co jsem viděla ale toho strachu. Opravdu se bojím toho pocitu. A jakmile se bojím tak je tu pořad. Takže jsem ve strachu zatím 24/7

holkaokomodra
31. črc 2021

@strasidelko ja te plně chápu, je to děs běs a nedá se to zastavit i pres to, že už má člověk naučené různé strategie, bez léků je to jak kombajn co tě zvalcuje... s léky je to trápení mnohem snesitelnejsi a zivot plnohodnotný, podle mě komu na tohle někdy pomohlo neco jiného defacto nezažil uzkostnou poruchu, ale jen nejakou epizodku... takže já uz plně přijímám, ze ji mam, ze je nejspis na celej život, ze to bez léků nejde a dokonce jsem se naucila uz prijimat i ty strachy a tím mi ustoupil strach ze strachu, naucil me to muj terapeut, neskutecnej posun, ale bez leku ani ranu, takovy propady mi za to nestoji. ale vždycky mi pomaha vzpomenout na to, ze jsem se vyhrabala jednou, dvakrát, trikrat, tak se vyhrabu i v tu danou chvili, kdy je ouvej i když je to narocny no... drz se, bud na sebe hodná, zkus to brat jako jakoukoliv jinou nemoc, s chripkou taky nelames skaly, tak nez bude lip dej si čas ❤️

strasidelko
autor
31. črc 2021

@holkaokomodra Děkuji moc. Takže je opravdu brzy ze po 9 prášku chtit aby mi bylo dobre. A nejsem blázen ze si to pořad vílám k sobě ten strach?

Strašně bychom chtěli druhé mimco za rok. Snad budu zase ok. Je to opravdu něco pekelneho cely den se klepat

lilian2111
31. črc 2021

@strasidelko A co neurol než zaberou ty ad? Nemyslím brát furt, ale občas když budeš cítit že je fakt “zle”..

holkaokomodra
31. črc 2021

@strasidelko nejses blázen, to je proste u tehle poruchy normalni, taky jsem mela dny, kdy mi prislo podezreli, ze jsem nejak moc ok 😂 my uzkostnaci si to proste umime udelat moc priima, ale neporucis tomu no. devaty den je fakt brzo, zlomena noha se ti taky nezahoji hned, zkus na sebe neklast zadne velke naroky, mas opravdu jediny narok a to si odpočinout, ono u tech psych. problemu je blbý ze nejdou videt, kdybys mela nohu v sadre, tak te taky okoli nebude hnat na Sněžku a ty si nebudes vyčítat, že to nejde, ale jak marodí hlava... 🙄 umime se potryznit vic nez musíme 😊 mě vzdycky rikal terapeut, kdyz by slo o vasi oblibenou vec, tak s ni budete zachazet s uctou a v rukavickach, budete na ni davat pozor atd... je dobrý k sobe pristupovat jako k veci nebo necemu na cem ti fakt záleží 😊 kdyz uz nic jinyho aspon si clovek prestane rikat, ze je nemoznej, neschopnej a podobně, když mu je zrovna ouvej... hlavne at je ti brzy lip, pekne krucek po krucku, den za dnem a za kazdou chvilinku, kdy ti je lip se pochval, fakt si to zaslouzis, není to žádná prča

strasidelko
autor
31. črc 2021

@holkaokomodra děkuji ti opravdu moc. Je skvělý tohle slyšet. Teď jak to má člověk nonstop ty úzkosti a strachy a ty myšlenky na ten strach si vyvolává pořad dokola tak se mu zda až nemožný, ze zase bude někdy dobre.
Už je ale opravdu nikdy nevysadim. Tohle je absolutní dno. Vidím svoji krásnou malou dcerku a neumím se radovat. Vevnitř kricim už aby to odešlo a mohla jsem s ni být mentálně přítomna a hrát si s ni a nemyslet na nic jiného než na ni.
Pro někoho samozřejmost ale pro mě teď velký sen.

holkaokomodra
31. črc 2021

@strasidelko ja vim, rozumim ti... ale vydrž to dáš a i kdyz to zrovna ted nejde byt uplne přítomná s dcerkou, tak si to vynahradite az bude lip 😊 ani maminka neni robot, muj syn uz taky par propadu se mnou zažil a dnes to vidim vlastne, tak ze pro nej do zivota taky dobře, kdyz vidí, že občas neni vsecho ruzovy a umi vzit ohled na druheho, i kdyz v tu chvili jsem si samozrejme taky vycitala, ze je chudak a co s takovou mamou... dneska je mu 13 a je úžasně empatickej, kdyz ma bolistku podporim ja jeho a kdyz mam nejaky obavy ja a neco me drti tak zas on me 😉 povidame si o tom jak ustat emoce a podobne a jsou to ty nejkrasnejsi chvile v nasem vztahu, myslim, ze mu to dava i vic nez to, ze jsem treba nebyla schopna si snim par dni v zivote hrát 😉 vlastne si rikam, ze bez tehle zkusenosti by byl sice zivot mnohem vic easy, ale na druhou stranu jdou najit i klady, s odstupem samozrejme, s odstupem, ted je nejspis tezko uvidis a ani se o to radeji nesnaz at si nepridelas vrasky 😊❤️

holkaokomodra
31. črc 2021

@lilian2111 ano, souhlas taky obcas vezmu, kdyz je to uz fakt mizerie, ale mam to nastesti tak, ze si třeba dobnu pulku na noc jednou za pul roku rok, bojim se ho 😉 jinak fakt vypne uzkost, dovoli spat a tim padem i nabrat síly...