Výtěr hrdla a nosu. Co můžou zjistit?

9. srp 2024

Som už zúfalý. Týždeň bojujem s bolesťou podnebí-hrdla, skriabanie pri prehltani, mávam hlieny. Niekedy viem dostať hlieny z hrdla Niekedy nie. Raz sa podarilo že som vyplul hlien a bola tam trosku krvi. Neska som bol na výter hrdla, nosa. Keď mi brala sestrička výter z hrdla mal som tam trosku krvi. Teraz nedávno som douzival 3 atb. Niekedy bolí hrdlo podnebie, Niekedy nie. Hlavne vtedy začína bolieť ked musím prehltat hlien, keď prehltnem hlien už je lepšie ale keď musím prehltat hlien to je najhoršie bolesť cítim v krku, bolesť hrdla, skriabanie hrdla. Čítal som že to môže byť rakovina pľúc, leukémia. Bojím sa strašne. Teraz neviem či mám sa tešiť že mi tam nájdu niečo vo vyteroch alebo ma pošlú ďalej na nejaké iné vyšetrenie čo sa bojím.
Mám strašný strach.
Prosím ľudia pomôžte. Z čoho môžem mať krv v hltane v hrdle? Som strašne v panike

cilkat
9. srp 2024

Pocítám, že jsi stejná osoba, jak pár duskuzí zpět posílala fotky: na nich je vidět rozjetý, déle trvající zánět a silné prokrvení toho hrdla. Tohle prostě při mechanickém poškození krvácí. výtěr je mechanické poškození. vykašlávání hlenu je mechanické dráždění vedoucí zjevně poškození ... Výtěr je dobrý krok, měli by bát schopni zjistit, jaká bakterie to dělá a selktivně nasadít antibiotika na tu.
Nepanikař. Může to být úplně "normálná - hnusná rýma" = zánět dutin. ...Nebo mě třeba loni na jaře do tohohle stavu hodila krk pilová alergie - nešlo polykat, mluvit ani dýchat... Prášky na alergii nepomáhaly. ... bylo to peklo, ale byla to banalita, která zase zmizela (když ty trávy odkvetly).

autor
9. srp 2024

@cilkat a z čoho môže byť krv na hrdle na hltane?
Ja som už antibiotiká mal 3x ďalšie si neprosim.
Chorý nie som len mi zatekaju hlieny do hrdla a neviem sa toho zbaviť už vyše 2 týždňa.
Som alergický

cilkat
9. srp 2024

Píšu: mě to loni udělala alergie, která se běžně projevuje rýmou... Možná do toho tenkrát nasedla nějaká bakteria možná ne. ... Em... u mě pomohlo to, že ty kytky prostě dokvetli.
A ta krev tam prostě je - krev teče do míst, kam tělo potřebuje něco dostat. třeba imunitní buňky. Takže pokud tělo zpanikařilo a rozhodlo se, že něco ve vzduchu, ketrý dýcháte, je nebezpečné (= máte alergii), tak prostě poslalo krev do krku. ... Zároveň sliznice (pokožka/kůže) v krku je velmi tenoučká, stejně tak ty cévy... a když do nich pošlete krev pod větším tlakem, než jsou zvyklé, tak prostě praskaj a krvácí, no.
Pokud to do teďka neděláte, zkuste zapojit do řešení alergologa.

autor
9. srp 2024

@cilkat ja chodím alergologovi aj lieky beriem

cilkat
9. srp 2024

A tuhel konkrétní situaci jste s tím alergologem řešil? Pokud ne, udělejte to.
(Mě obecný léky taky nezabíraly - ale já věděla, že za měsíc to zmizí, prostože zmizí alergen.)

autor
9. srp 2024

@cilkat októbri idem na kontrolu poviem jej toto cele nech mi dá na to niečo alebo nech mi zoberie krv

cilkat
9. srp 2024

To mi přijde při akutním problému dost za dlouho, ale jak myslíte.

autor
9. srp 2024

@cilkat čo dost za dlho?

autor
9. srp 2024

@cilkat skúsim zavolať ci nemajú voľný termín ci niekto nevypadol

jancazao
9. srp 2024

Napadá mě reflux jícnu. To je sliznice v krku poleptaná žaludečními šťávami a bolest je dlouhodobá.

autor
9. srp 2024

@jancazao to fakt?

zmrzlinka
9. srp 2024

Na ORL si byl?Ale bolesti hrdla můžou být i psychosomaticke,takže v Tvém případě bych řešila i psychiatra.

xleni
9. srp 2024

Vždyť toto je několikátá diskuse, furt dokola. 🤦‍♀️

terezie90
9. srp 2024

Tvl, už zase? Bože 😓Hele, já mám nervy jenom jedny...to je pořád dokola s Tebou ....kolik diskuzí ještě založíš?

orangutan123
10. srp 2024

Dej vědět jestli ti něco zjistili

autor
12. srp 2024

@orangutan123 výtery sú v poriadku. Čo teraz mám robiť?

orangutan123
12. srp 2024

Hodit se do klidu, nevykašláváš na sílu?

autor
12. srp 2024
orangutan123
12. srp 2024

A co ti poradil doktor?

autor
12. srp 2024

@orangutan123 nič len som volal ohľadom výsledkom

orangutan123
13. srp 2024

No povím to asi tak...buďto opravdu dupat na doktory nech vás pořádně vyšetří a nebo bych hledala problém úplně jinde pokud by bylo všechno v pořádku